Jak wyłączyć Hyper-V w systemie Windows 10?

Problem: Cześć wszystkim. Czy macie może pomysł, dlaczego Windows nie pozwala mi odinstalować Hyper-V? Gdy próbuję to zrobić, otrzymuję błąd mowiący: „Nie można ukończyć zmian. Proszę uruchomić komputer ponownie. Kod błędu: 0x800F0831.” Próbowałem na wiele sposobów, w tym bcedit, skrypty PowerShell, DISM i kilka innych rzeczy – żadna z opcji jednak nie zadziałała. Czy macie może jakieś pomysły?

Rozwiązany problem

Hyper-V nie jest narzędziem dla niedoświadczonych użytkowników komputerów. Jest to program zastępujący Microsoft Virtual PC i pozwalający na uruchamianie wielu systemów operacyjnych na tym jednym urządzeniu. Hyper-V upraszcza życie twórców oprogramowania, profesjonalnych informatyków oraz osób korzystających z wielu systemów operacyjnych na raz (w tym różnych edycji Linuksa, FreeBSD i Windows). Korzystając z tego narzędzie nie ma potrzeby umieszczania dodatkowych podzespołów w komputerze. Hyper-V zmienia różne systemy operacyjne w maszyny wirtualne („gości”) działające na jednym komputerze („hoście”).

Podczas, gdy narzędzie to jest użyteczne wielu entuzjastom i ekspertom komputerowym, wielu stwierdza, że brakuje mu wielu funkcji – np. migracji maszyn wirtualnych z jednego hosta na innego, Hyper-V Replica, Virtual Fiber Channel, wirtualizacji GPUs z pomocą RemoteFX, itd. Z tego bądź innych powodów decydują się zmienić program na inne aplikacje tego typu. Problem tkwi jednak w tym, że czasem nie można odinstalować Hyper-V – deinstalator zwraca błędy typu “The changes couldn't be completed. Please reboot your computer and try again. Error Code: 0x800F0831.” Istnieją przypadki, gdy .Net Framework 3.5 jest uszkodzony – dlatego też proces usuwanie nie mógł zostać zakończony. Jeśli doświadczasz tego samego problemu, poniższe metody mogą Tobie pomóc.:

Wyłącz Hyper-V Hypervisor

 • Wciśnij Windows + X i wybierz Aplikacje i funkcje.
 • Przewiń na sam dół i kliknij link Programy i funkcje.
 • Następnie kliknij na link Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows po lewej stronie.

 • Znajdź opcję Hyper-V i odznacz ją.
 • Kliknij OK, aby zapisać zmiany i uruchomić komputer ponownie.

UWAGA: Opcja ta nie odinstaluje Hyper-V, lecz tymczasowo wyłączy funkcję. Zostanie ona ponownie uruchomiona po instalacji ważnych aktualizacji systemu Windows.

Wyłącz Hyper-V poprzez środowiska Wiersza Poleceń lub PowerShella

Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect
 • Kliknij drugim przyciskiem myszy na Windows i wybierz Wiersz Poleceń (Administrator).
 • Skopiuj i wklej komendę Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth. Wciśnij Enter.

 • Następnie uruchom komendę Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup i wciśnij Enter.
 • Wpisz teraz sfc /scannow i także potwierdź Enterem.
 • Zamknij Wiersz Poleceń i otwórz Windows PowerShell (z uprawnieniami administratora).
 • Wpisz PowerShell w wyszukiwarkę Windows. Kliknij na niego drugim przyciskiem i wybierz Uruchom jako Administrator.
 • Przekopiuj komendę Disable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName Microsoft-Hyper-V-All.

 • Po wykonaniu komendy zamknij PowerShella i uruchom komputer ponownie.

Zreinstaluj .NET Framework 3.5

Pobierz najnowszą wersję framewoorka .NET 3.5. Jeśli został on uszkodzony bądź usunięty z powodu infekcji wirusowej bądź innych powodów, skorzystaj z tych prostych kroków:

 • Przejdź na tą stronę.
 • Znajdź i zainstaluj .NET Framework 3.5.
 • Uruchom plik instalacyjny i potwierdź instalację. Proces ten może potrwać do 10 minut.
 • Po instalacji, spróbuj wyłączyć Hyper-V.

Zoptymalizuj system i spraw, że będzie działał lepiej

Zoptymalizuj swój komputer już teraz! Jeśli nie chcesz przeszukiwać swojego komputera ręcznie i mieć problemów z poszykiwaniem przyczyn spowolnienia sprzętu, możesz użyć narzędzi przedstawionych poniżej. Wszystkie te rozwiązania zostały przetestowane przez zespół wyleczpc.pl - mamy tak pewność, że opisane programy pomogą ulepszyć system. By przyspieszyć komputer jednym kliknięciem, skorzystaj z jednego z poniższych narzędzi:

Oferta
zrób to teraz!
Download
narzędzie do optymalizacji komputer Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Twój problem pozostał?
Jeśli wyniki zapewniane przez Fortect nie dają Tobie satysfakcji i uważasz, że program nie usprawnił twojego sprzętu, skontaktuj się z nami! Dostarcz nam proszę tylko informacje związane z twoim problemem
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak wyłączyć Hyper-V w systemie Windows 10?"