Czym jest wiadomość DCB_ASSOCIATION i co zrobić po jej otrzymaniu?

Pytanie

Problem: Czym jest wiadomość DCB_ASSOCIATION i co zrobić po jej otrzymaniu?

Cześć. Otrzymałem wiadomość o następującej treści: ''DCB_ASSOCIATION: 149427a0982c12478497b8a''. Nie mam pojęcia co ją spowodołało – czy to scam? Czy muszę robić cokolwiek po otrzymaniu tego SMSa? Proszę, pomóżcie.

Rozwiązany problem

Wiadomość DCB_ASSOCIATION od wielu lat pozostaje dla użytkowników zagadką, ponieważ nie rozumieją oni dlaczego takie wiadomości przychodzą na ich telefony z Androidem, ani co one oznaczają. Co więcej, SMS przychodzi zazwyczaj z krótkiego numeru, takiego jak 6759 lub 7133, bez wskazania kto jest nadawcą.

Urządzenia mobilne stały się jednym z najważniejszych elementów życia każdego współczesnego człowieka, ponieważ telefonów używamy nie tylko do rozmów ze współpracownikami, rodziną i przyjaciółmi, ale także do grania, wysyłania wiadomości, rysowania, dokonywania płatności i wielu innych rzeczy. Zasadniczo telefony są teraz mini-komputerami o dużej mocy procesora i są bardziej wydajne niż niektóre komputery czy laptopy .

Niemniej jednak smartfony już od jakiegoś czasu wykorzystywane są przez złośliwe podmioty do rozpowszechniania scamu, a użytkownicy wciąż dostają wiadomości z fałszywymi twierdzeniami lub takie, w których prosi się ich o kliknięcie złośliwych linków pobierających malware , przekierowujących do stron ze spoofingiem lub proszących o podanie danych karty kredytowej. Dlatego nie dziwi fakt, że ludzie kwestionują niechcianą wiadomość przychodzącą z krótkiego numeru, w której znajduje się DCB_ASSOCIATION i jakiś losowy tekst.

Czym więc jest wiadomość DCB_ASSOCIATION i co zrobić po jej otrzymaniu? Cóż, dobra wiadomość jest taka, że zdecydowanie nie jest to scam i że pochodzi ona z wiarygodnego źródła. Użytkownicy otrzymują wiadomość z krótkiego (czterocyfrowego) numeru o następującej treści:

  • DCB_ASSOCIATION:Y35810KLQRRF6D4H9D9Q4FRTGM
  • DCB_ASSOCIATION:PB23CF051C8536D53CD34EAD lub podobne.

DCB_ASSOCIATION to skrót od ''Direct Carrier Billing'' i jest to prosty rachunek online, jaki użytkownicy otrzymują ze sklepu Google Play po wykonaniu transakcji. Użytkownicy mogą ustawić konta swoich operatorów sieci komórkowych (takich jak Verizon, AT&T, Vodafone, T-Mobile i wielu innych), aby być rozliczanym bezpośrednio, zamiast za pośrednictwem karty kredytowej – jest to powszechny i skuteczny sposób dokonywania zakupów za pośrednictwem Sklepu. Dlatego wiadomości DCB_ASSOCIATION przychodzą tylko do użytkowników Google Play, czyli na urządzenia z Androidem.

Po dokonaniu zakupu za pośrednictwem operatora sieci komórkowej, Google Play wysyła wiadomość do operatora wykorzystując konkretny kod, który powiązany jest tylko z tym konkretnym operatorem, zawierającą tekst: ''DCB_ASSOCIATION:[ID_uwierzytelniania]''. Ta wiadomość pomaga operatorowi zidentyfikować wiele rzeczy, które muszą być ze sobą skorelowane, takich jak numer telefonu, ID żądania i konto Google należące do konkretnych stron.

Na podstawie wszystkich otrzymanych parametrów, operator może dokonać autoryzacji transakcji, co skutkuje otrzymaniem przez użytkownika krótkiej wiadomości DCB_ASSOCIATION. Innymi słowy, jest to proste potwierdzenie tego, że za pośrednictwem konta Google Play została dokonana transakcja i że zostanie ona rozliczona przez operatora.

Dlatego jeśli włączyłeś opcję wykorzystania operatora jako metody płatności dla swoich transakcji w sklepie Google Play, wiadomość DCB_ASSOCIATION jest wiarygodna i nie powinieneś się martwić tym, że ją otrzymałeś. Jednak powinieneś również pamiętać, że niektóre ataki hakerskie czy infekcje malware mogą umożliwić złośliwym podmiotom dokonywanie transakcji przez Google Play bez twojej zgody.

W takim przypadku powiadomienia DCB_ASSOCIATION mogą i powinny cię martwić. Najlepszym rozwiązaniem będzie natychmiastowa zmiana twojego hasła do konta Google oraz skontaktowanie się z operatorem, by wyjaśnić sytuację z niezamówionymi transakcjami pochodzącymi z twojego konta – najprawdopodobniej otrzymasz zwrot pieniędzy.

Jeśli chcesz przestać otrzymywać wiadomości DCB_ASSOCIATION oraz chcesz usunąć swoją metodę płatności w sklepie Google Play, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Usuń metodę płatności DCB_ASSOCIATION ze sklepu Google Play

Przywróć już teraz! Przywróć już teraz!
By odzyskać potrzebne funkcje systemu, zakup licenjonowaną wersję narzędzia Fortect Mac Washing Machine X9.

Niezależnie od tego czy zakupy poprzez sklep Google Play są dokonywane zgodnie z prawem czy też nie, jeśli chcesz to możesz sprawić, by metoda płatności przestała być aktywna. Oto, co musisz zrobić:

  • Dotknij przycisk sklepu Google Play, by otworzyć aplikację.
  • Wybierz menu znajdujące się w lewym górnym rogu (trzy poziome linie).
  • Wybierz Metody płatności.
  • Wybierz Więcej ustawień płatności na dole menu.
  • Twoja przeglądarka otworzy się i zostaniesz przekierowany do centrum płatności Google.
  • Kiedy się tam znajdziesz, dotknij przycisku Usuń obok nazwy twojego operatora (Verizon, AT&T lub innego) lub obok wprowadzonej wcześniej karty kredytowej.

Odzyskaj pliki i inne kompunenty systemu automatycznie

By odzyskać pliki i inne elementy systemu możesz użyć darmowych poradników zapewnianych przez zespół ekspertów wyleczpc.pl. Jeśli jednak czujesz, że nie jesteś na tyle doświadczony, by wykonać cały proces przywracania samemu, zalecamy skorzystać z poniższych rozwiązań. Przetestowaliśmy każdy z tych programów wraz z ich efektywnością. Wszystko, co musisz zrobić, to pozwolić tym programom na pracę.

Oferta
zrób to teraz!
Download
narzędzie do przywracania danych Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
narzędzie do przywracania danych Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Czy masz jakieś problemy?
Jeśli FortectMac Washing Machine X9 to źródło Twoich problemów, zwróć się o pomoc do naszych ekspertów. Im więcej informacji zapewnisz, tym lepsze rozwiązanie będą w stanie Tobie zapewnić.
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Czym jest wiadomość DCB_ASSOCIATION i co zrobić po jej otrzymaniu?"