Czym jest plik .AAE i czy powinieneś go usunąć?

Pytanie

Problem: Czym jest plik .AAE i czy powinieneś go usunąć?

Cześć, niedawno przesłałem wszystkie moje zdjęcia ze starego iPhone'a na mój komputer z systemem Windows. Użyłem telefonu, by zmodyfikować niektóre z tych zdjęć, więc dołączone są pliki .AAE. Nie mogę jednak zobaczyć tych plików na komputerze z Windowsem – wiecie czy to jest w ogóle możliwe? Dzięki za radę.

Rozwiązany problem

.AAE to format plików tworzony przez aplikację Zdjęcia na urządzeniu z systemem iOS i zawiera on informacje o edycji dotyczące określonego pliku .JPG. Jego głównym celem jest przesłanie informacji o edycji zdjęcia, by użytkownicy mogli z łatwością uzyskać dostęp do oryginalnej wersji pliku, gdyby chcieli. .AAE to pliki oparte na XML wykorzystywane przez urządzenia z systemem iOS 8 + i OS X 10.10+.

Pliki .AAE są zazwyczaj unikalne dla systemów opartych na Mac, ponieważ są tworzone za pomocą aplikacji Zdjęcia, chociaż te pliki można także skopiować do Windowsa lub na inne systemy operacyjne. Są one jednak szczególnie kłopotliwe dla użytkowników systemu Windows, zwłaszcza jeśli nie wiedzą do czego one służą.

Jak wspomniano wcześniej, pliki .AAE przechowują dane dotyczące modyfikacji pliku, pozwalając użytkownikowi zobaczyć jego oryginalną postać. Jednak po skopiowaniu z urządzenia z iOS lub Mac na Windowsa, te pliki pojawiają się bez rozszerzenia i gdy tylko użytkownik próbuje je otworzyć, zostaje wyświetlony komunikat o błędzie.

Informacje przechowywane w pliku .AAE mogą w rzeczywistości zostać wyświetlone za pomocą programu do edycji tekstu, takiego jak Notepad . Jednak dla użytkownika są bezużyteczne, ponieważ dane nie są wkomponowane w obraz. Dlatego, chociaż możesz być w stanie uzyskać dostęp do informacji o pliku na starszym Mac OS X lub iOS, a także na systemach operacyjnych Windows, zmodyfikowana wersja pliku nie będzie dostępna.

Jak możesz otworzyć pliki .AAE lub przenieść je na inną platformę i zachować modyfikacje w obrazie?

Przywróć już teraz! Przywróć już teraz!
By odzyskać potrzebne funkcje systemu, zakup licenjonowaną wersję narzędzia Fortect Mac Washing Machine X9.

AAE files cannot be opened on Windows

Nie można bezpośrednio otwierać plików .aae w starszych systemach Mac i Windows. Jest jednak rozwiązanie dla tej sytuacji i można sobie z nią z łatwością poradzić. Aby otworzyć plik o tym formacie i bezpiecznie przenieść zmodyfikowane wersje plików, powinieneś najpierw użyć swojego iPhone'a lub Mac OS X/macOS. Istnieje kilka sposobów, by przesłać określone zdjęcie, w tym:

  1. Przesłanie zmodyfikowanej wersji zdjęcia do OneDrive lub innej usługi hostingowej . Następnie uzyskaj dostęp do zdjęcia ze swojego komputera z systemem Windows lub starszego komputera Mac i pobierz jego zmodyfikowaną wersję.

  2. Umieść zdjęcie w mediach społecznościowych, takich jak Facebook lub Twitter.

  3. Użyj innej aplikacji na swoim iPhonie, by otworzyć zmodyfikowany plik i zapisz go. Prześlij plik za pośrednictwem e-maila lub aplikacji do komunikacji.

Transfer .AAE files

Czy powinienem usunąć pliki .AAE?

Przywróć już teraz! Przywróć już teraz!
By odzyskać potrzebne funkcje systemu, zakup licenjonowaną wersję narzędzia Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli przeniosłeś zdjęcia ze swojego iPhone'a na komputer z Windowsem i nie przeszkadza ci to, że modyfikacje tych zdjęć nie zostały zastosowane, możesz bez obaw usunąć pliki .AAE, na nic to nie wpłynie. Miej jednak świadomość, że jeśli usuniesz te pliki lub zmienisz ich nazwę na swoim iPhonie lub komputerze Mac, nie będziesz mógł odzyskać tych modyfikacji. Should you delete .AAE files?

Uwaga: jeśli zmieniłeś nazwę pliku .AAE, ale wciąż pamiętasz oryginalną nazwę, pliki będą działy, gdy tylko zmienisz ich nazwę na domyślną.

Odzyskaj pliki i inne kompunenty systemu automatycznie

By odzyskać pliki i inne elementy systemu możesz użyć darmowych poradników zapewnianych przez zespół ekspertów wyleczpc.pl. Jeśli jednak czujesz, że nie jesteś na tyle doświadczony, by wykonać cały proces przywracania samemu, zalecamy skorzystać z poniższych rozwiązań. Przetestowaliśmy każdy z tych programów wraz z ich efektywnością. Wszystko, co musisz zrobić, to pozwolić tym programom na pracę.

Oferta
zrób to teraz!
Download
narzędzie do przywracania danych Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
narzędzie do przywracania danych Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Czy masz jakieś problemy?
Jeśli Fortect to źródło Twoich problemów, zwróć się o pomoc do naszych ekspertów. Im więcej informacji zapewnisz, tym lepsze rozwiązanie będą w stanie Tobie zapewnić.
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Julie Splinters - Specjalista ds. optymalizacji komputerów.

Jeśli chodzi o optymalizację komputerów, Julie Splinters jest w tym ekspertem. Nie ważne, czy chodzi o powolny smartfon, system Windows, Mac czy Linux - znajdzie ona rozwiązanie w parę minut.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Czym jest plik .AAE i czy powinieneś go usunąć?"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *