Vulkan Run Time Libraries. FAQ: Co to jest? Jak ponownie zainstalować?

Problem: Cześć, mam takie pytanie. Przeglądałem wczoraj system mojego komputera i znalazłem Vulkan Run Time Libraries. Co to za oprogramowanie? Czy powinienem je usunąć?

Rozwiązany problem

Chcemy poinformować wszystkich użytkowników, że Vulkan Run Time Libraries zdecydowanie NIE jest wirusem, ani żadną formą malware, jak niektórzy mogliby pomyśleć. Ten rodzaj komponentu jest szeroko stosowany w systemach operacyjnych Windows do kontrolowania pracy procesora i procesora graficznego .

Vulkan Run Time Libraries to API, podobne do OpenGL i DirectX, które są powszechnie używane do zapewnienia lepszej i bardziej zaawansowanej grafiki komputrowej . Takie oprogramowanie jest bardzo przydatne dla osób, które są zainteresowane grami 3D. Mimo że narzędzie to powstało niedawno, niektóre obsługiwanie przez nie gry zyskują możliwość działania na wyższym poziomie.

Jeżeli często grasz takie w gry komputerowe jak Mad Max, Quake, GRID Autosport, Dota 2, Warhammer 40,00, Doom, Rise of the Tomb Rider, The New Colossus, Dawn of War III, Wolfenstein II, F1 2017 i Serious Sam Fusion 2017, radzimy pozostawić Vulkan Run Time Libraries na komputerze.

Jeżeli jednak nie chcesz, by Vulkan Run Time Libraries pozostał na twoim komputerze, możesz go odinstalować, po prostu upewnij się, że po usunięciu tego narzędzia jakość gry się nie pogorszyła. Jeśli nie grasz we wcześniej wymienione gry, to nic się nie stanie, jeśli nie będziesz posiadał tego narzędzia.

Dodatkowo, jeśli napotkasz problemy lub błędy związane z Vulkan Run Time Libraries, możesz spróbować zainstalować tę aplikację ponownie. W niektórych rzadkich przypadkach może ona zacząć się zawieszać, przestać działać płynnie lub ikona narzędzia może się nie pokazywać. Jeżeli więc uważasz, że oprogramowanie nie działa tak, jak należy, problemy powinny skończyć się po ponownym zainstalowaniu go zgodnie z podanymi poniżej wskazówkami.

Jak odinstalować i zainstalować ponownie Vulkan Run Time Libraries?

Jeśli zdecydowałeś, że nie potrzebujesz już Vulkan Run Time Libraries na swoim komputerze z systemem Windows, możesz usunąć to narzędzie ze swojego urządzenia za pomocą poniższych kroków. Co więcej, zapewniliśmy też poradnik dotyczący ponownej instalacji tej aplikacji. Powinien być on odpowiedni dla użytkowników, którzy mieli problemy z procesem operacyjnym tego narzędzia.

Krok 1. Odinstaluj Vulkan Run Time Libraries z systemu Windows

Odinstaluj Teraz!
By je usunąć, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli uważasz, że w twoim systemie Windows sterownik Vulkan Run Time Libraries nie jest potrzebny, możesz skorzystać z poniższych kroków, by z łatwością usunąć ten element z komputera:

 • Przytrzymaj przez sekundę kombinację klawiszy Windows i R.

 • Kiedy pojawi się białe okno Uruchamianie, wpisz appwiz.cpl i wciśnij OK.

 • Znajdź Vulkan Run Time Libraries na podanej liście.

 • Kliknij na to narzędzie prawym przyciskiem myszy i wybierz funkcję „Odinstaluj”.

Krok 2. Użyj Panelu Sterowania, by usunąć sterownik

Jeśli wolisz używać Panel Sterowania niż Menedżer zadań Windows, możesz odinstalować Vulkan Run Time Libraries za pomocą tej sekcji:

 • Wpisz „Panel sterowania” w wyszukiwaniu systemu Windows.

 • Uruchom aplikację i przejdź do sekcji Odinstaluj program..

 • Znajdź Vulkan Run Time Libraries i wybierz Odinstaluj.

Krok 3. Zainstaluj ponownie Vulkan Run Time Libraries na swoim komputerze

Odinstaluj Teraz!
By je usunąć, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Przejdź do sekcji wyszukiwania w systemie Windows i znajdź Menedżer urządzeń

 • Rozwiń sekcję urządzenia graficznego i kliknij prawą myszą na sterownik, by go Odinstalować.

 • Spójrz na sekcję „Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia” i wybierz opcję Odinstaluj.

 • Uruchom ponownie swój komputer.

 • Sprawdź czy Vulkan Run Time Libraries ponownie znajduje się na twoim komputerze

To podstawowe kroki, by odinstalować i zainstalować Vulkan Run Time Libraries w systemie Windows. Jeśli wykonałeś wszystkie te instrukcje poprawnie, to narzędzie powinno zostać z powodzeniem usunięte i ponownie zainstalowane na komputerze. Jeżeli jednak coś ci to uniemożliwiło, to możesz użyć Fortect do sprawdzenia komputera, ponieważ niektóre błędy w systemie mogą powodować problemy z (od)instalowaniem tego oprogramowania.

Pozbądź się programów jednym kliknięciem

Możesz usuwać programy z pomocą poradników dostarczanych przez nasz zespół ekspertów wyleczpc.pl. By zaoszczędzić na czasie, wybraliśmy też parę narzędzi, które pomogą w automatycznym usuwaniu aplikacji. Jeśli nie jesteś na tyle doświadczony by usuwać programy samemu, nie krempuj się korzystać z tycch opcji

Oferta
zrób to teraz!
Download
removal software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Wywołało to problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie pomóc w deinstalacji programów, daj znać naszemu zespołowi o twoich kłopotach. Upewnij się, że dostarczysz nam tak wiele informacji, jak tylko w stanie.
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Vulkan Run Time Libraries. FAQ: Co to jest? Jak ponownie zainstalować?"