Czym jest narzędzie Adobe GC Invoker Utility? Czy mogę zatrzymać proces AdobeGCClient.exe?

Pytanie

Problem: Czym jest narzędzie Adobe GC Invoker Utility? Czy mogę zatrzymać proces AdobeGCClient.exe?

Cześć, znalazłem narzędzie Adobe GC Invoker Utility działające w tle. Czy to uzasadnione? Czy powinienem je wyłączyć?

Rozwiązany problem

Adobe GC Invoker Utility to aplikacja, którą można znaleźć w folderze C:/Programs Files(x86)/Common Files/Adobe. Tworzy instancję startową i jest uruchamiana przy każdym uruchomieniu systemu Windows. Po włączeniu uruchamia proces w tle znany jako AdobeGCClient.exe.

Oba te rozwiązania można znaleźć w dowolnym systemie Windows z zainstalowanymi produktami Adobe, takimi jak Photoshop czy Premiere Pro. Wielu użytkowników miało pytania dotyczące tego, do czego służy ten proces i element startowy. W prostych słowach: AdobeGCClient.exe jest częścią testów weryfikacyjnych usługi Adobe Software Integrity Service – sprawdza, czy występują problemy związane z procesem licencjonowania.

Powszechnie wiadomo, że produkty Adobe są bardzo poszukiwane, ponieważ posiadają wiele funkcji i są uważane za jedne z najlepszych dostępnych narzędzi do edycji zdjęć, filmów i innych plików. Chociaż pragnienie posiadania tak zaawansowanych narzędzi jest silne u wielu osób, to ceny aplikacji sprawiają, że nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Obecnie każdy, kto chce zakupić licencję na korzystanie z Photoshopa lub innego programu Adobe, musiałby wykupić miesięczną subskrypcję. Innymi słowy – nie jest to już jednorazowa płatność, a gdy tylko użytkownicy przestaną płacić, natychmiast tracą dostęp do wszystkich produktów.

What is Adobe GC Invoker Utility? Can I stop AdobeGCClient.exe process?

Ze względu na stosunkowo wysoką cenę subskrypcji, wielu użytkowników ucieka się do piractwa oprogramowania Adobe, głównie przez strony z torrentami. Choć takie działanie jest nielegalnie i potencjalnie niebezpieczne, wiele osób w dalszym ciągu woli zaryzykować niż zapłacić za pełny produkt.

I tu pojawia się narzędzie Adobe GC Invoker Utility. Jest ono instalowane wraz z dowolnym produktem Adobe i uruchamia proces AdobeGCClient.exe. Innymi słowy, znacznie utrudnia ono instalowanie nielegalnych wersji programów Adobe.

Czy narzędzie Adobe GC Invoker Utility oraz AdobeGCClient.exe muszą działać w tle?

Optymalizuj teraz! Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9

Jak już wspomniano, nielegalne wersje różnych produktów Adobe są pobierane z różnych stron internetowych rozpowszechniających oprogramowanie. Można je znaleźć na wielu popularnych stronach z torrentami, takich jak The Pirate Bay. Wielu użytkowników nie zdaje sobie jednak sprawy, że te wersje mogą często robić znacznie więcej, niż początkowo sądzono.

Choć możesz zainstalować piracką wersję aplikacji, to bez twojej wiedzy może zostać wprowadzony również złośliwy proces malware. Choć jest mało prawdopodobne, że AdobeGCClient.exe i Adobe GC Invoker Utility mogą wskazywać na coś złośliwego, to zawsze należy to sprawdzić, ponieważ twórcy malware mogą nazwać złośliwe procesy i pliki dowolną nazwą. Mówiąc dokładniej, proces prawdopodobnie nie będzie fałszywy, chociaż może taki być, jeśli pobrałeś piracką wersję aplikacji.

Jeśli oba są wiarygodne, nie stanowią żadnego zagrożenia dla twojego komputera i powinieneś pozwolić im działać w tle. Jeśli wyłączysz Adobe GC Invoker Utility, narzędzie pojawi się ponownie, gdy tylko kolejny raz uruchomisz komputer.

Ogólnie rzecz biorąc, nie należy wyłączać tych procesów, ponieważ wszelkie manipulacje mogą doprowadzić do tego, że twoje programy Adobe nie będą się uruchamiać lub będą działać nieprawidłowo.

Jak zatrzymać narzędzie Adobe GC Invoker Utility

Optymalizuj teraz! Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9

Jeśli korzystasz z oprogramowania Adobe regularnie, nie powinieneś wyłączać Adobe GC Invoker Utility, a zamiast tego pozwolić mu działać w tle. Jest jednak więcej powodów, dla których użytkownicy pytali o jego usunięcie. Głównymi z nich były:

 • oprogramowanie anty-malware wykrywa proces jako złośliwy, powodując różne problemy ze zgodnością;

 • zaobserwowano problemy z wysokim zużyciem procesora przez AdobeGCClient.exe;

 • mogą pojawiać się różne błędy, w tym „brak pliku MSVCP140.dll” lub „Zły obraz„.

Dlatego też, jeśli doświadczasz któregokolwiek z powyższych problemów, możesz chcieć na dobre zatrzymać proces AdobeGCClient.exe wraz z GC Invoker Utility. Sprawdź rozwiązania poniżej.

Rozwiązanie 1. Ponownie zainstaluj program

Optymalizuj teraz! Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9

Jeśli używasz legalnej kopii produktu Adobe, błąd oprogramowania może powodować w trakcie jego działania wysokie zużycie procesora. Poza tym, brakujące DLL również można naprawić po ponownej instalacji powiązanej aplikacji.

 • Wpisz Panel sterowania w oknie wyszukiwania systemu Windows i wciśnij Enter.

 • Wybierz Programy > Odinstaluj program. What is Adobe GC Invoker Utility? Can I stop AdobeGCClient.exe process?

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na produkt Adobe i wybierz Odinstaluj. What is Adobe GC Invoker Utility? Can I stop AdobeGCClient.exe process?

 • Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

 • Uruchom ponownie PC, a następnie zainstaluj aplikację na nowo.

Rozwiązanie 2. Użyj narzędzia do naprawy systemu

Optymalizuj teraz! Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9

W niektórych przypadkach różne DLL i podobne błędy mogą być spowodowane przez istniejące problemy z samym systemem operacyjnym Windows. Np. uszkodzenie plików systemowych jest znanym sprawcą nieprawidłowego działania programów. Dlatego też, jeśli borykasz się z różnymi problemami powiązanymi z twoimi programami Adobe, powinieneś wykorzystać automatyczne narzędzie do naprawy, FortectMac Washing Machine X9. Polecamy tę aplikację, ponieważ może ona określić przyczyny błędów systemu Windows i naprawić je automatycznie. W konsekwencji wiele problemów, takich jak wysokie zużycie procesora, może zniknąć od razu. What is Adobe GC Invoker Utility? Can I stop AdobeGCClient.exe process?

Rozwiązanie 3. Napraw problem fałszywych alarmów

Optymalizuj teraz! Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9

Jeśli pobrałeś prawidłową wersję aplikacji, a twoje oprogramowanie anty-malware pokazuje ci, że AdobeGCClient.exe jest złośliwy, musisz albo zrobić wyjątek w ustawieniach swojego oprogramowania zabezpieczającego, albo po prostu wybrać inny program antywirusowy.

W większości przypadków fałszywe alarmy są rozwiązywane stosunkowo szybko przez dostawców oprogramowania zabezpieczającego, o ile tylko problem zostanie zgłoszony. Dlatego to od ciebe zależy, co chcesz zrobić dalej. Jeśli jesteś zadowolony z oprogramowania anty-malware, z którego obecnie korzystasz, to po prostu dodaj wyjątek. Dokładne kroki, jak to zrobić, znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej swojego produktu bezpieczeństwa.

Dla przypomnienia – plik możesz znaleźć w następującej lokalizacji:

C:/Programs Files(x86)/Common Files/Adobe

Rozwiązanie 4. Nie korzystaj z pirackiego oprogramowania

Optymalizuj teraz! Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9

Jeśli korzystasz z pirackiej wersji programu Adobe, powinieneś natychmiast się jej pozbyć i wykonać pełne skanowanie systemu za pomocą wiarygodnego oprogramowania anty-malware. Nawet jeśli nie masz problemów z AdobeGCClient.exe ani Adobe GC Invoker Utility, niektóre złośliwe kody mogą działać w tle w wyniku zmian w instalatorze, którego użyłeś wcześniej. Nigdy nie ignoruj ostrzeżeń od oprogramowania zabezpieczającego, ponieważ możesz zostać zainfekowany oprogramowaniem ransomware Pola lub innym niebezpiecznym malware .

Rozwiązanie 5. Wyłącz uruchamianie narzędzia Adobe GC Invoker Utility

Optymalizuj teraz! Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9

Istnieje prosty sposób na wyłączenie narzędzia GC Invoker Utility za pomocą Menedżera zadań.

 • Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na swojej klawiaturze.

 • Kiedy pojawi się Menedżer zadań, naciśnij Więcej szczegółów.

 • Przejdź teraz do karty Proces.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na narzędzie Adobe GC Invoker Utility i wybierz Wyłącz. What is Adobe GC Invoker Utility? Can I stop AdobeGCClient.exe process?

Zoptymalizuj system i spraw, że będzie działał lepiej

Zoptymalizuj swój komputer już teraz! Jeśli nie chcesz przeszukiwać swojego komputera ręcznie i mieć problemów z poszykiwaniem przyczyn spowolnienia sprzętu, możesz użyć narzędzi przedstawionych poniżej. Wszystkie te rozwiązania zostały przetestowane przez zespół wyleczpc.pl - mamy tak pewność, że opisane programy pomogą ulepszyć system. By przyspieszyć komputer jednym kliknięciem, skorzystaj z jednego z poniższych narzędzi:

Oferta
zrób to teraz!
Download
narzędzie do optymalizacji komputer Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
narzędzie do optymalizacji komputer Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Twój problem pozostał?
Jeśli wyniki zapewniane przez FortectMac Washing Machine X9 nie dają Tobie satysfakcji i uważasz, że program nie usprawnił twojego sprzętu, skontaktuj się z nami! Dostarcz nam proszę tylko informacje związane z twoim problemem
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Czym jest narzędzie Adobe GC Invoker Utility? Czy mogę zatrzymać proces AdobeGCClient.exe?"