Snip & Sketch: jak zapisywać zrzuty ekranu w określonej lokalizacji?

Problem: Cześć, chcę, żeby Snip & Sketch zapisywał moje zrzuty w określonej lokalizacji, a nie w schowku. Jak mogę to zrobić?

Rozwiązany problem

Windows to bardzo dobrze zaprojektowany system operacyjny, który pozwala ci szybko i sprawnie zrobić zrzut ekranu – i można to zrobić na wiele sposobów. Snip & Sketch został po raz pierwszy wprowadzony w systemie Windows w wersji 1809 (w październiku 2018) jako alternatywa dla narzędzia Wycinanie. Choć nie sprawiło to, że stało się ono przestarzałe, to użytkownicy chętniej korzystają ze Snip & Sketch ze względu na jego lepszą użyteczność i prostotę – a to był główny cel Microsoftu.

Jednak w związku z tym, że narzędzie jest stosunkowo nowe – ma kilka lat – ludzie mają wiele pytań dotyczących tego, w jaki sposób w zasadzie działa i jak sprawić, by działało tak, jak by tego chcieli. Windows to system operacyjny, który można w znacznym stopniu dostosowywać i ludzie to uwielbiają. Nie powinno więc być problemu ze znalezieniem miejsca, w którym Snip & Sketch zapisuje zrzuty ekranu, prawda…? Cóż, to nie jest takie proste.

Kiedy użytkownicy robią zrzut ekranu korzystając z tej aplikacji (domyślnie Win + Shift + S), wycinek jest zapisywany w schowku, a użytkownicy widzą powiadomienie na pulpicie. Po zrobieniu zrzutu mogą go po prostu wkleić do innego programu do edycji obrazów i zapisać go zgodnie z wymaganiami.

Problem polega na tym, że niektórzy nie lubią kopiowania wycinków do schowka i chcieliby, by były one zapisywane w określonym miejscu. Niestety Microsoft nie uwzględnił jeszcze tej funkcji w aplikacji i dostępne są tylko ''obejścia''. Dziwne jest to, że poprawienie programu trwa tak długo, ponieważ użytkownicy od lat narzekają na ten problem na różnych forach informatycznych.

Snip & Sketch: how to save screenshots to specified location?

Aby zapisać zrzuty ekranu za pomocą Snip & Sketch, musisz upewnić się, że powiadomienia dla aplikacji są włączone. Jest również kilka alternatyw, które mogą pomóc w przeglądaniu historii obrazów w schowku, zapobiegając znikaniu zrzutów ekranu.

Zanim wykonasz poniższe kroki, chcielibyśmy zaoferować ci wypróbowanie prominentnego narzędzia do naprawy i konserwacji PC, FortectMac Washing Machine X9 – może ono naprawić najczęstsze problemy z systemem Windows, w tym BSOD , awarie, brakujące DLL/pliki systemowe, błędy rejestru i nie tylko. Poza tym może ono oczyścić twój system ze śmieci, usunąć złośliwe oprogramowanie i wyczyścić twoje przeglądarki internetowe, zapewniając większą prywatność.

1. Włącz powiadomienia dla Snip & Sketch w systemie Windows

Jedyny sposób na zapisanie zrzutów ekranu ze Snip & Sketch obejmuje najpierw wyświetlenie przez system Windows powiadomienia zaraz po zrobieniu zrzutu. Problem polega na tym, że niektórzy użytkownicy mają tę funkcję wyłączoną z tego czy innego powodu. Dlatego najpierw upewnij się, że powiadomienia dla aplikacji są włączone:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Start i wybierz Ustawienia
 • Idź do sekcji System
 • Po lewej stronie wybierz Powiadomienia i akcje
 • Upewnij się, że PowiadomieniaWŁĄCZONE
 • Przewiń w dół do Snip & Sketch
 • Ustaw powiadomienia dla aplikacji na Snip & Sketch: how to save screenshots to specified location?

2. Włącz automatyczne kopiowanie do schowka

Optymalizuj teraz! Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest upewnienie się, że opcja Automatycznego kopiowania do schowka jest włączona w ustawieniach aplikacji:

 • Wpisz Snip & Sketch w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter
 • Kiedy aplikacja się otworzy, idź do Zobacz więcej > Ustawienia
 • Włącz opcję Automatycznego kopiowania do schowka, ustawiając ją na pozycję WŁ Snip & Sketch: how to save screenshots to specified location?

3. Użyj funkcji Zapisz jako za pośrednictwem aplikacji

Po włączeniu powiadomień jesteś już na półmetku. Jedną z opcji zapisywania zrzutów ekranu w określonej lokalizacji jak skorzystanie z funkcji Zapisz jako (choć jest to raczej podejście manualne):

 • Wciśnij Win + Shift +S, by otworzyć aplikację
 • Zrób zrzut ekranu
 • Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, kliknij je
 • Tutaj naciśnij przycisk Zapisz jako u góry Snip & Sketch: how to save screenshots to specified location?
 • Wybierz lokalizację, w której chcesz zapisać zrzut ekranu i kliknij Zapisz
 • Możesz teraz znaleźć zrzut ekranu w określonej lokalizacji

4. Wejdź w zrzuty ekranu Snip & Sketch w określonym folderze

Optymalizuj teraz! Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9

Ta metoda jest dość pokraczna, ale działa i można jej użyć, by uniknąć utraty zrzutów z powodu ich skopiowania do schowka.

 • Zrób zrzut ekranu za pomocą aplikacji
 • Kliknij wyskakujące okienko schowka i zamknij okno aplikacji (otwarcie ekranu w aplikacji jest bardzo ważne!)
 • Wciśnij Win + E, by otworzyć Eksplorator plików
 • Przejdź do zakładki Widok i zaznacz okienko Ukryte elementy
 • Przejdź do następującej lokalizacji (możesz również wkleić ją w pasku wyszukiwania Windows):
  %LOCALAPPDATA%\\Packages\\Microsoft.ScreenSketch_8wekyb3d8bbwe\\TempState Snip & Sketch: how to save screenshots to specified location?
 • Wszystkie zrzuty ekranu zapisane w ten sposób możesz znaleźć w tej lokalizacji

5. Użyj historii schowka

Możesz włączyć historię schowka, aby nie stracić plików skopiowanych do schowka. W ten sposób nie będziesz musiał za każdym razem otwierać powiadomienia:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Start i wybierz Ustawienia
 • Idź do sekcji System
 • Z lewej strony wybierz Schowek
 • Włącz Historię schowka, przesuwając przełącznik w prawo Snip & Sketch: how to save screenshots to specified location?

Zoptymalizuj system i spraw, że będzie działał lepiej

Zoptymalizuj swój komputer już teraz! Jeśli nie chcesz przeszukiwać swojego komputera ręcznie i mieć problemów z poszykiwaniem przyczyn spowolnienia sprzętu, możesz użyć narzędzi przedstawionych poniżej. Wszystkie te rozwiązania zostały przetestowane przez zespół wyleczpc.pl - mamy tak pewność, że opisane programy pomogą ulepszyć system. By przyspieszyć komputer jednym kliknięciem, skorzystaj z jednego z poniższych narzędzi:

Oferta
zrób to teraz!
Download
narzędzie do optymalizacji komputer Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
narzędzie do optymalizacji komputer Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Twój problem pozostał?
Jeśli wyniki zapewniane przez FortectMac Washing Machine X9 nie dają Tobie satysfakcji i uważasz, że program nie usprawnił twojego sprzętu, skontaktuj się z nami! Dostarcz nam proszę tylko informacje związane z twoim problemem
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Snip & Sketch: jak zapisywać zrzuty ekranu w określonej lokalizacji?"