Jak wyłączyć błąd Kontroli Konta Uzytkownika "Aplikacja została zablokowana dla Twojego bezpieczeństwa" na Windowsie 10?

stworzone przez Olivia Morelli - -

Pytanie

Problem: Jak wyłączyć błąd Kontroli Konta Uzytkownika "Aplikacja została zablokowana dla Twojego bezpieczeństwa" na Windowsie 10?

Błąd „Ta aplikacja została zablokowana dla Twojego bezpieczeństwa” wciąż pojawia mi się na ekranie. Dzieje się to, gdy próbuję zainstalować nowe aplikacje – żadna z aplikacji, które próbuję zainstalować, nie jest niebezpieczna. Ostrzeżenie to jednak pojawia się też, gdy próbuję uruchomić program już zainstalowany w systemie. Irytuje mnie to. Czy możecie mi pomóc?

Rozwiązany problem

Wielu użytkowników Windowsa 10 wyraża frustrację zwiazaną z błędem wiadomości “Aplikacja została zablokowana dla Twojego bezpieczeństwa”. Błąd ten pojawia się z róznych powodów; na przykład, gdy właściciel komputera próbuje uruchomić setup.exe lub inną aplikację typu .exe, instalować oprogramowanie zarówno z oficjalnych stron jak i z zewnętrzych źródeł pobierania, a czasem nawet uruchomić losową aplikację czy plik nie uruchamiany przez komputer od długiego czasu. Pełna treść wiadomości brzmi:

Aplikacja została zablokowana ze względów bezpieczeństwa – administrator uniemożliwił Tobie uruchomienie aplikacji. Po więcej informacji skontaktuj się z administratorem.

Warto zwrócić uwagę na to, że właściciel komputera jest administratorem, a mimo to błąd aplikacji zablokowanej dla bezpieczeństwa nadal się pojawia. Wiadomość może czasem (NIE zawsze) pojawić się wraz z pytaniem: „Czy chcesz pozwolić tej aplikacji na modyfikację systemu?”, gdzie użytkownik musi wybra „Tak” bądź „Nie”. Jeśli chcesz zainstalować nowe oprogramowanie, upewnij się że jest ono w pełni bezpieczne przed kliknięciem „Tak”. Dzieje się to dlatego, że błąd „Aplikacja została zablokowana dla Twojego bezpieczeństwa” jest częścią funkcji Windowsa 10 znanej jako Kontrola Konta Użytkownika (User Account Control, UAC). Funkcja ta została stworzona, by wzmocnić ochronę komputera przed malware, wirusami i innymi cyberzagrożeniami. Jeśli więc otrzymujesz ten alarm, powinieneś sprawdzić czy zmiany, które chcesz wprowadzić nie uszkodzą systemu. Podczas gdy zwykle Kontrola Konta Użytkownika blokuje instalację nieautoryzowanych bądź złośliwych aplikacji, czasem ochrona Windowsa 10 staje się nazbyt agresywna, co uniemożliwia użytkownikom na uruchamianie prawdziwych aplikacji czy plików.  Na szczęcie, można wyłączyć ten alarm Kontroli Konta Użytkownika z pomocą poniższych kroków.

an illustration of “This app has been blocked for your protection” error fix

WAŻNE: stanowczo ODRADZAMY wyłączanie błędu “Aplikacja została zablokowana dla Twojego bezpieczeństwa.” W taki sposób obniżasz stopień ochrony Twojego komputera i możesz przypadkowo zainstalowac wirusy. Jeśli jednak wiadomość zbyt mocno Cię irytuje, zainstaluj Reimage lub inny potężny program anty-malware oraz uaktualnij go.

Wyłączanie błędu „Aplikacja została zablokowana dla Twojego bezpieczeństwa”

Optymalizuj teraz! Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Reimage Reimage

UWAGA: wykonaj poniższe czynności tylko, jeśli błąd „Aplikacja została zablokowana dla Twojego bezpieczeństwa” uniemożliwia Ci pobranie/instalację/uruchomienie programu bezpiecznego w 100%.

Metoda 1. Uruchom Wierz Poleceń jako administator

 • Zaloguj się jako administrator.
 • Otwórz „Start” i wpisz „wiersz poleceń”.
 • Kliknij drugim przyciskiem myszy na pierwszy wynik i wybierz „Uruchom jako Administrator.”
 • Wpisz pełny adres aplikacji, na przykład C:\\Dell\\Drivers\\24T1W\\R235168\\Setup.exe.

Metoda 2. Włącz ukryte konto Administatora…

…aby naprawić błąd „Aplikacja została zablokowana dla Twojego bezpieczeństwa” pojawiający się z powodu ukrytego, wbudowanego konta Administratora w komputerze. Ukryte konto może być powodem, dla którego niektóre prawdziwe aplikacje są blokowane. By to naprawić:

 • Kliknij drugim przyciskiem myszy na „przycisk Windows” i wybierz „Wiersz Poleceń (Admin)”.
 • wpisz komendę net user administrator /active:yes i wciśnij „Enter.”
 • Zamknij wiersz poleceń i wyloguj się z konta.
 • W lewym dolnym rogu zobaczysz konto Administratora.
 • Zaloguj się na nie.
 • Odnajdź aplikację lub plik .exe, ktorego nie możesz zainstalować/uruchomić i sprawdź, czy błąd „Aplikacja została zablokowana dla Twojego bezpieczeństwa” zniknął.
 • Jeśli problem został rozwiązany, wyloguj się z konta Administratora i zaloguj się na orginalne konto.
 • By ukończyć zadanie, otwórz Wiersz Poleceń tak, jak wyjaśniliśmy powyżej i wpisz komendę net user administrator /active:no, aby wyłączyć ukryte konto Administratora.

Zoptymalizuj system i spraw, że będzie działał lepiej

Zoptymalizuj swój komputer już teraz! Jeśli nie chcesz przeszukiwać swojego komputera ręcznie i mieć problemów z poszykiwaniem przyczyn spowolnienia sprzętu, możesz użyć narzędzi przedstawionych poniżej. Wszystkie te rozwiązania zostały przetestowane przez zespół wyleczpc.pl - mamy tak pewność, że opisane programy pomogą ulepszyć system. By przyspieszyć komputer jednym kliknięciem, skorzystaj z jednego z poniższych narzędzi:

Oferta
zrób to teraz!
Download
narzędzie do optymalizacji komputer Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
narzędzie do optymalizacji komputer Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Twój problem pozostał?
Jeśli wyniki zapewniane przez Reimage nie dają Tobie satysfakcji i uważasz, że program nie usprawnił twojego sprzętu, skontaktuj się z nami! Dostarcz nam proszę tylko informacje związane z twoim problemem
Reimage - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Reimage - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Reimage
O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak wyłączyć błąd Kontroli Konta Uzytkownika "Aplikacja została zablokowana dla Twojego bezpieczeństwa" na Windowsie 10?"

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *