Jak naprawić uszkodzoną aplikację Kalkulatora w systemie Windows 10?

Problem: Kalkulator po prostu przestał działać. Aplikacja otwiera się szybko i zamyka się po kilku sekundach. Korzystałem z niej wczoraj i wszystko działało dobrze. Nie instalowałem żadnych aktualizacji, nie modyfikowałem też systemu w żaden sposób. Co powinienem zrobić?

Rozwiązany problem

Kalkulator to wbudowana aplikacja dostępna na każdym komputerze i laptopie z systemem Windows. Każdy system posiada zestaw wbudowanych aplikacji, takich jak Sklep Windows, 3D Builder, Mapy, Aparat, Kalendarz, Kalkulator, Microsoft Edge, Muzyka Groove i inne. Niestety, wszystkie z nich mogą ulec awarii w każdej chwili.

Wielu użytkowników systemu Windows 10 zgłasza problemy z uszkodzonym kalkulatorem. Aplikacja nie otwiera się kompletnie bądź nagle zawiesza się i zamyka. Może się to dziać z powodu aktualizacji Windows, problemów sterowników, zewnętrznego oprogramowania i innych problemów. Na szczęście, wszystkie te problemy można dość łatwo naprawić, a ty możesz wrócić do liczenia.

Gdy jedni z użytkowników korzystają z nich codziennie, inni uznają Kalkulatora i inne wbudowane aplikacje za bezużyteczne i chcą się ich pozbyć z systemu. W przeciwieństwie do tego, co myślą użytkownicy, te aplikacje nie działają stale w systemie – znaczy to, że wykorzystują zasoby komputera tylko wtedy, gdy użytkownik uruchamia aplikację ręcznie.

Poza tym, aplikacje takie jak Kalkulator czy Kalendarz zajmują bardzo mało miejsca – usunięcie ich nie rozwiąże problemu z brakiem miejsca na dysku. Jeśli nie planujesz korzystać z takiej aplikacji, możesz ją zawsze odpiąć od menu Start. Usuwanie domyślnych narzędzi nie jest jednak zalecane z powodu ryzyka uszkodzenia plików systemowych, bądź całego systemu Windows 10.

Dlatego, powinieneś nie próbować naprawiać kalkulatora usuwając go. Może to prowadzić do dalszych problemów. Nawet, jeśli rzadko korzystasz z aplikacji, lepiej odpowiendio rozwiązać jej problemy. A nasz zespół jest tu, by Ci pomóc.

Metody naprawy uszkodzonego kalkulatora w systemie Windows 10

Użytkownicy informują o różnych problemach Kalkulatora takich, jak nie działająca aplikacja, problemy z uruchamianiem, a nawet problemy z otwarciem programu. Niektórzy użytkownicy zdołali otworzyć program – ten się jednak natychmiastowo zamyka bądź ulega awarii. Wszystkie te problemy mogą być rozwiązane na następujący sposób:

Metoda 1. Zrestuj aplikację Kalkulatora

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 1. Wciśnij przycisk Windows + I, by otworzyć Ustawienia.
  Otwórz Aplikacje i wybierz Aplikacje i Funkcje.
 2. Znajdź Kalkulator i kliknij na niego.
 3. Kliknij na link Zaawansowane, aby otworzyć zużycie miejsca o stronę resetu aplikacji.
 4. Kliknij na Zresetuj i ponownie na Zresetuj w oknie potwierdzenia.

Metoda 2. Zarejestruj ponownie aplikacje systemu Windows 10 poprzez PowerShell'a

 1. Otwórz Start i wpisz PowerShell.
 2. Kliknij na Windows PowerShell i wybierz Uruchom jako Administrator.
 3. Wklej komendę Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml”} i naciśnij Enter.

Metoda 3. Uruchom skan SFC

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Uszkodzone pliki systemu mogą też uszkodzić aplikację Kalkulatora. Dlatego, uruchom Kontrolę Plików Sysemowych (SFC) i pozbądź się problemu:

 1. Wciśnij przyciski Windows + X i otwórz Wiersz Poleceń (Administrator).
 2. Wpisz komendę sfc /scannow i kliknij Enter.
 3. Poczekaj na ukończenie skanu i sprawdź, czy wszystkie uszkodzone pliki zostały naprawione. Jeśli tak, sprawdź działanie kalkulatora. Jeśli nie, przejdź do kolejnej metody.

Metoda 4. Zainstaluj dostępne aktualizacje

Aktualizacje systemu zazwyczaj rozwiązują problemy związane z aplikacjami. Dlatego powinieneś sprawdzić, czy jakiekolwiek aktualizacje są dostępne:

 1. Wejdź w aplikację systemową Ustawienia wciskając przyciski Windows + I.
 2. Otwórz Aktualizacje i Bezpieczeństwo.
 3. Wciśnij na przycisk Wyszukaj aktualizacji i poczekaj, aż system znajdzie dostępne aktualizacje.
 4. Zainstaluj je i sprawdź, czy rozwiązało to problem z Kalkulatorem.

Metoda 5. Zreinstaluj Kalkulator

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Aby zreinstalować Kalkulator, możesz użyć zewnętrznej aplikacji bądź PowerShella. Drugi wariant tej metody można wykonać w następujący sposób:

 • Wpisz Powershell w wyszukiwarce Windows.
 • Kliknij na wyniki wyszukiwania i wybierz Uruchom jako Administrator.
 • Przekopiuj komendę Get-AppxPackage *windowscalculator* | Remove-AppxPackage i wciśnij Enter.
 • Wklej nastepnie komendę Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register „$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml”} i wciśnij Enter.
 • Na koniec, uruchom komputer ponownie.

Metoda 6. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów Windows

Jeśli żaden ze sposobów nie pomógł naprawić uszkodzonej aplikacji, możesz pobrać i uruchomić Narzędzie do rozwiązywania problemów Windows. Jest on w stanie sprawdzić i rozwiązać problemy z wbudowanymi aplikacjami, w tym z Kalkulatorem.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić uszkodzoną aplikację Kalkulatora w systemie Windows 10?"