Jak naprawić nieotwierającego się Discorda?

Problem: Cześć. Zacząłem korzystać z Discorda jako głównego komunikatora kilka miesięcy temu. Wszystko działało w porządku – kilka dni temu jednak Discord przestał się uruchamiać. Nie ma żadnych ostrzeżeń, wyskakujących okien ani podobnych. Czy możecie mi pomóc z tym problemem? Dzięki z góry.

Rozwiązany problem

Discord jest uznawany za jedną z najbardziej innowacyjnych oraz posiadających najwięcej funkcji aplikacji typu Voice over Internet Protocol, która jest do tego darmowa w użyciu. Program, stworzony w 2015 roku, w maju 2018 roku posiadał już ponad 130 milionów użytkowników, co jest świetnym wynikiem. Platforma ta jest wykorzystywana głównie przez społeczności graczy – pozwala ona na komunikację głosową, audio oraz wideo. Program jest też dostępny na systemy Windows, Android, macOS, iOS i Linux, a także posiada wersję przeglądarkową.

Wśród wielu wspaniałych funkcji Discorda znajdują się:

 • Prosty interfejs użytkownika;
 • Kompatybilność z różnymi platformami;
 • Łatwość instalacji i połączenia;
 • Darmowa dostępność prawie wszystkich funkcji (tekst, głos, wideo).

Gdy Discord jest świetnym komunikatorem, który łączy użytkowników na całym świecie, nie jest w stanie całkowicie uniknąć problemów – jego twórcy cały czas jednak pracują nad naprawą różnych problemów. Najczęstszym błędem, na jaki trafiają użytkownicy, jest nie otwieranie się Discorda oraz zawieszanie się programu w systemach Windows i innych.

To przykre, jeśli chcesz rozpocząć grę ze znajomymi, a Discord się nie otwiera. Nie powinieneś jednak wpadać w panikę – możemy pomóc z naprawą błędu niedziałającego Discorda. Wystarczy, że zastosujesz się do poniższych instrukcji.

Zanim jednak znajdziesz rozwiązanie problemu z Discordem działające w Twoim przypadku, upewnij się, że komputer jest wolny od malware. Złośliwe aplikacje są w stanie wyłączać i uniemożliwiać uruchamianie zwykłych programów. Dlatego też, powinieneś przeskanować komputer z pomocą Fortect. Gdy zaś jesteś już pewien, że nie ma żadnego wirusa, zastosuj się do kolejnych sekcji artykułu – powinny one pomóc z problemem niedziałającego Discorda.

Sposób 1. Zakończ zadanie Discorda

Najprostszym sposobem to zakończenie zadania Discorda. Można tego dokonać otwierając Menedżer Zadań bądź korzystając z Wiersza Poleceń. Otwórz Menedżera Zadań w następujący sposób:

 • Naciśnij Ctrl + Shift + Esc, by otworzyć Menedżera zadań
 • W zakładce Aplikacje, znajdź proces Discord
 • Kliknij na niego i wybierz Zakończ Zadanie

Możesz też zatrzymać działanie Discorda poprzez Wiersz Poleceń:

 • Wpisz cmd w wyszukiwarkę i naciśnij Enter
 • Gdy otworzy się Wiersz Poleceń, wpisz następującą komendę taskkill /F /IM discord.exe i naciśnij Enter
 • Otwórz aplikację Discorda

Sposób 2. Korzystaj z przeglądarkowej wersji Discorda

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Wielu użytkowników informuje, że zmiana na wersję przeglądarkową Discorda pomagało w naprawie samej aplikacji:

 • Wejdź na oficjalną stronę i kliknij Zaloguj w prawym górnym rogu
 • Wpisz swój adres e-mail i hasło, i kliknij na Login
 • Spróbuj otworzyć aplikację

Sposób 3. Poszukaj uszkodzonych plików systemowych

Jeśli system uległ awarii, a część plików została uszkodzona, powinieneś skorzystać z Kontroli Plików Systemowych, by naprawić te pliki. Wykonaj następujące kroki:

 • Wpisz w wyszukiwarce cmd
 • Kliknij drugim przyciskiem myszy na wynik i wybierz Uruchom jako administrator
 • Gdy pojawi się okno Wiersza Poleceń wpisz komendę sfc /scannow i naciśnij Enter
 • Poczekaj na ukończenie skanu. Windows automatycznie naprawi wszystkie błędy

Sposób 4. Wyczyść Dane Aplikacji i Lokalne Dane Aplikacji

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Czasem, wyczyszczenie folderu Danych Aplikacji pomogło użytkownikom naprawić błąd nie otwierającego się Discorda:

 • Naciśnij Windows + R
 • Wpisz %appdata% i kliknij OK lub naciśnij Enter
 • Znajdź folder Discord i usuń go
 • Spróbuj uruchomić aplikację ponownie

Zrób teraz to samo z folderem %localappdata%.

Sposób 5. Upewnij się, że nie korzystasz z proxy

Proxy to użyteczna funkcja, która pomaga użytkownikom przeglądać sieć anonimowo i omijać pewne ograniczenia sieci. Jeśli jednak serwer proxy nie odpowiada, nie będziesz w stanie połączyć się z Discordem bądź Internetem w ogóle. Dlatego też, wykonaj następujące kroki:

 • Wpisz w wyszukiwarkę Panel sterowania i naciśnij Enter
 • Wejdź w Sieć i internet > Opcje internetowe
 • Następnie, w zakładce Połączenia, naciśnij Ustawienia sieci loklanej
 • Sprawdź pole Wykryj ustawienia automatycznie i upewnij się, że pole Korzystaj z serwera proxy w twojej sieci lokalnej (opcja ta nie wpłynie na połączenia dial-up lub VPN) jest niezaznaczona

Inne rozwiązania

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli powyższe sposoby nie pomogą, powinieneś skorzystać z następujących opcji:

 • Sprawdź, czy Discord jest zaktualizowany
 • Sprawdź, czy Windows jest zaktualizowany
 • Zainstaluj ponownie Discorda

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić nieotwierającego się Discorda?"