Jak naprawić błąd “Wezwanie procedury zdalnej nie powiodło się i nie może zostać wykonane" w systemie Windows?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd “Wezwanie procedury zdalnej nie powiodło się i nie może zostać wykonane" w systemie Windows?

Na początku zawiesił się Explorer i musiałem go zrestartować. Niestety, nie byłem go w stanie później użyć. Następnie, chciałem zmienić nazwę kilku plików na komputerze – pojawił się błąd “Wezwanie procedury zdalnej nie powiodło się i nie może zostać wykonane”. Pojawił się jak na razie tylko raz – zastanawiam się jednak, czy jest to tymczasowy błąd, czy coś poważniejszego. Czy możecie dać mi poradę na ten temat?

Rozwiązany problem

Wiadomość “Wezwanie procedury zdalnej nie powiodło się i nie może zostać wykonane” jest błędem powiązanym z usługą Wezwania Procedury Zdalnej (Remote Procedure Call, RPC). Zazwyczaj, protokół ten pomaga określonej aplikacji uzyskać usługi z innego oprogramowania, które nie znajduje się na tym samym komputerze.

Co więcej, eksperci zauważają, że RPC zarządza serwerami DCOM i COM. Innymi słowy, jest odpowiedzialny za następujące akcje na komputerze:

 • Zbieranie niepotrzebnych obiektów (śmieci);
 • Wykonywanie aktywacji i rozwiązań eksploratora obiektów.

Dlatego, użytkownicy powinni mieć tą procedurę uruchomioną dla swojego bezpieczeństwa. Mimo tego, jak często otrzymujesz błąd “Wezwanie procedury zdalnej nie powiodło się i nie może zostać wykonane”, ważnym jest naprawa błędu zanim twój komputer dozna uszkodzeń. Dlatego zalecamy Tobie upewnić się, że nie jest on zainfekowany malware, a nawet potencjalnie niepożądanymi aplikacjami.

Poniżej znajdziesz sposoby, jak pozbyć się wiadomości “Wezwanie procedury zdalnej nie powiodło się i nie może zostać wykonane” wyświetlanej przez explorer.exe Po tym, jak naprawisz ten błąd, będziesz w stanie korzystać z Explorera oraz zmieniać, przenosić i tworzyć nowe pliki i foldery na komputerze bez pojawiania się błędów.

Metody naprawy błędu “Wezwanie procedury zdalnej nie powiodło się i nie może zostać wykonane” w systemie Windows 10

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Możesz oczyścić komputer i naprawić błąd “Wezwanie procedury zdalnej nie powiodło się i nie może zostać wykonane” automatycznie, skanując pliki programem Reimage bądź innym zaufanym antywirusem i optymalizatorem systemu. Nasi eksperci zalecają korzystanie z tego programu za każdym razem, gdy chcesz mieć bezpieczne pliki systemowe.

Metoda 1. Skonfiguruj ustawienia RPC

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli błąd pojawia się od czasu do czasu, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij przycisk Start i wpisz Usługi.
 2. Następnie przewiń w dół, by zlokalizować Procedura wywoływania zdalnego (RPC).
 3. Sprawdź, czy Uruchamianie jest ustawione na Automatyczne.
  Ways to fix “The remote procedure call failed and did not execute” error
 4. Następnie, wybierz Launcher procesów serwerowych DCOM. Tam, Uruchamianie także powinno być ustawione na automatyczne Automatic.
  Find Remote Procedure Call Locator
 5. Jeśli ustawienia se są ustawione jak powyżej, a Ty wciąż masz podany problem, znajdź Lokator procedury wezwania zdalnego (RPC).
  Check RCP settings to get rid of “The remote procedure call failed and did not execute” message
 6. W zakładce Ogólne, upewnij się, że trybem uruchamiania jest tryb Ręczny.
 7. Uruchom system ponownie, by zmiany miały zastosowanie.

Metoda 2. Napraw uszkodzone pliki z pomocą Kontroli Plików Systemowych (SFC)

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli przyczyną problemu są uszkodzone pliki, istnieje szansa, że będziesz mógł naprawić problem z pomocą funkcjonalności Wiersza Poleceń.

 1. Kliknij na Start, wpisz Wiersz. Wybierz Wiersz Poleceń i kliknij na niego drugim przyciskiem, by uruchomić aplikację jako Administrator.
  Use command prompt commands to fix “The remote procedure call failed and did not execute” issue
 2. Po uruchomieniu programu, wpisz sfc /scannow.
 3. Poczekaj na zakończenie działania komendy.

W ywpadku, gdy Eksplorator Plików nie otwiera się, kliknij drugim przyciskiem myszy na pulpit i wejdź w Ustawienia ekranu. Tam, w polu Wiele ekranów, sprawdź, który monitor jest ustalony jako domyślny.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Alice Woods
Alice Woods - Dzieli się wiedzą o ochronie komputerów

Alice Woods jest ekspertem specjalizującym się w analizie i badaniu cyberzagrożeń. Jej zadaniem na WyleczPC jest szerzenie wiedzy i niesienie wsparcia użytkownikom potrzebującym ochrony ich komputerów przed złośliwymi aplikacjami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd “Wezwanie procedury zdalnej nie powiodło się i nie może zostać wykonane" w systemie Windows?"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *