Jak naprawić błąd Sklepu Windows 0x80244018 w systemie Windows 10?

Problem: Witam. Nie mogę pobierać aplikacji ze sklepu z powodu pokazywania się błędu 0x80244018 ze sklepu Windows. Posiadam system Windows 10 V1703. Próbowałem już sfc i dism, a także resetowałem cache Sklepu Windows – nie pomogło to jednak. Jakieś rozwiązania?

Rozwiązany problem

Błąd kodu 0x80244018 to jeden z błędów, które pojawiły się z aktualizacją systemu Windows KB4038788 (OS Build 15063.608). Aktualizacja mogła uszkodzić ustawienia internetowe bądź wywołać błędy z kompatybilnością Windowsa lub Sklepu Windows. Błąd pojawia się na Sklepie Windows i, chociaż nie blokuje działania Sklepu, nie pozwala na pobranie i instalację jakichkolwiek aplikacji, co nie jest małym problemem. Sklep Windows nie tylko wspiera aplikacje Windows, ale i aktualizacje systemu – błąd 0x80244018 może więc poskutkować przedawnieniem systemu.

Użytkownicy, którzy doświadczyli błędu 0x80244018 często mówią, że, sfc / scannow oraz czyszczenie cache Sklepu Windows nie pomogło w rozwiązaniu problemu. Dlatego też, eksperci zalecają usunięcie i utworzenie na nowo folderu AppReadiness w folderze C:Windows. Lokalizacja ta jest wykorzystywana przez Sklep Windows do przenoszenia plików – jeśli został on uszkodzony przez aktualizację, infekcję wirusową bądź zewnętrzne oprogramowanie, musi on zostać przywrócony ręcznie. W tym celu:

1. Otwórz Ten komputer i kliknij na zakładkę Widok na górze okna.
2. Zaznacz pole Ukryte pliki, by ujawnić ukryte pliki, foldery i dyski.
3. Następnie, kliknij na Opcje i zaznacz Zmień folder i zmień opcje.
4. Otwórz zakładkę Widok i poszukaj opcji Ukryj chronione pliki systemowe (Zalecane) option.

5. Jeśli pole jest zaznaczone, odznacz je i kliknij OK, by zapisać zmiany.
6. Przejdź teraz do folderu C:\\Windows, kliknij drugim przyciskiem na puste pole i wybierz Nowy -> Folder.

7. Nazwij ją AUInstallAgent (zostaniesz poproszony o uprawnienia administratora).
8. Gdy tylko folder zostanie stworzony, uruchom system ponownie i sprawdź, czy błąd 0x80244018 został naprawiony.
9. Jeśli problem trwa nadal, otwórz folder C:\\Windows i utwórz folder nazwany AppReadiness.
10. Uruchom system i sprawdź, czy błąd został naprawiony.

Sprawdź system w poszukiwaniu malware

Infekcja wirusowa może wywołać błąd 0x80244018, by uniemożliwić użytkownikowi pobieranie aplikacji – szczególnie tych powiązanych z zabezpieczeniem komputera. Jeśli więc powyższa metoda nie pomogła rozwiązać problemu, uruchom pełny skan systemu profesjonalnym programem anty-malware. Zalecamy Fortect, ponieważ program ten sprawdza malware i optymalizuje system – możesz też korzystać z alternatywnych narzędzi.

Usuń aktualizację, która stoi za błędem 0x80244018

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli błąd 0x80244018 pojawił się po instalacji aktualizacji Windows, lecz powyższe rozwiązania nie pomogły, możesz z łatwością odinstalować problematyczną aktualizację i poczekać na pojawienie się kolejnej aktualizacji.

UWAGA: Większość aktualizacji Windows można usunąć. Możesz jednak nie mieć możliwości cofnięcia ważnych aktualizacji bezpieczeństwa.

1. Kliknij drugim przyciskiem myszy na Windows i wybierz Ustawienia.
2. Wybierz Aktualizacje i Bezpieczeństwo i otwórz Opcje Zaawansowane.

3. Wybierz Historię aktualizacji i kliknij Odinstaluj aktualizacje.
4. Gdy system przygotuje listę zainstalowanych aktualizacji, wybierz aktualizację, która wywołała błąd i kliknij Odinstaluj.

5. Po wszystkim, uruchom komputer ponownie.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd Sklepu Windows 0x80244018 w systemie Windows 10?"