Jak naprawić błąd o kodzie 0x801901F4 w Windows 10?

Problem: Mam problem z aplikacją Mail. Kiedy próbuję dodać mój e-mail do aplikacji Mail, otrzymuję powiadomienie z informacją, że hasło jest nieprawidłowe, a jestem niemalże pewny, że jest prawidłowe.

Problem: Zmieniłem hasło i teraz wszystkie zadania, włączając w to pisanie i wysyłanie wiadomości, kończą się kodem błędu, który brzmi następująco: ''Wystąpił problem. Nie można było wykonać tej operacji. Kod błędu: 0x801901F4''. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Rozwiązany problem

Użytkownicy Windows 10 mogą napotkać różne problemy podczas korzystania z tego skomplikowanego systemu operacyjnego. Choć niektóre błędy są stosunkowo powszechne i boryka się z nimi wiele osób, inne są mniej powszechne i kod błędu 0x801901F4 należy do tej drugiej kategorii. Niemniej jednak istnieje spora liczba osób, która desperacko poszukuje metod rozwiązania tego problemu.

Kod błędu 0x801901F4 jest związany z takimi aplikacjami jak Mail, Gear of wars i Groove Music . Uniemożliwia on otworzenie aplikacji lub wymusza ich zamknięcie zaraz po ich otworzeniu. Przyczyna tego problemu jest zazwyczaj związana z usługą Windows Update. Innymi słowy, wadliwa instalacja najnowszych aktualizacji może zakończyć się nieprawidłową konfiguracją aplikacji, plików systemowych, usług, itd. Tak może być również w przypadku błędu aplikacji Mail o kodzie 0x801901F4.

Usługi Windows są integralną częścią każdego systemu operacyjnego. Niektóre usługi mogą być skonfigurowane tak, by stale działać w tle. Inne można uruchomić ręcznie. W niektórych przypadkach rozbieżności w ustawieniach usług Windows mogą powodować różne błędy, włączając w to 0x800703f1, 0x80070422, błąd 1075 i wiele innych.

Jeśli proces aktualizacji uszkodzi niektóre składniki Windows Update, część aplikacji Windows Store może zacząć działać nieprawidłowo – szczególnie te, które wymagają aktualizacji. Dlatego zalecamy ponowne sprawdzenie pod kątem dostępności aktualizacji i zainstalowanie tych, które są dostępne. Inną przyczyną błędu 0x801901F4 mogą być przestarzałe sterowniki lub pamięć podręczna Windows Store. Dlatego możesz wypróbować następujące rozwiązania:

W tym filmie znajdziesz wymagane rozwiązania:

Rozwiązanie 1. Sprawdź czy dostępne są aktualizacje systemu Windows

 • Wciśnij klawisz Windows + I i otwórz Aktualizacja i zabezpieczenia.

 • Kliknij przycisk Sprawdź aktualizacje i poczekaj aż system automatycznie zainstaluje aktualizacje.

 • Na koniec uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 2. Zarejestruj ponownie Windows Store

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na Windows i wybierz Wiersz poleceń (administrator).

 • Kliknij Tak w oknie potwierdzenia, aby kontynuować.

 • W oknie Wiersza poleceń wpisz PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted -Command „& {$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + '\\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest}” i wciśnij Enter.

 • Teraz zamknij Wiersz poleceń, zrestartuj komputer i spróbuj uruchomić aplikacje, które wyświetlały wcześniej kod błędu 0x801901f4.

Rozwiązanie 3. Zaktualizuj sterowniki urządzenia

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na Windows i wybierz Menedżer urządzeń.

 • Przede wszystkim sprawdź sterownik karty graficznej (urządzenia do przetwarzana obrazu). Jeśli sterownik jest oznaczony żółtym wykrzyknikiem, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Aktualizuj oprogramowanie sterownika.

 • Sprawdź wszystkie urządzenia i zaktualizuj je w razie potrzeby.

 • Uruchom ponownie swój komputer.

Rozwiązanie 4. Usuń pamięć podręczną Windows Store

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Kliknij Windows + S i wpisz WSReset.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na WSReset i wybierz Uruchom jako administrator.

 • Na koniec zaleca się ponowne uruchomienie twojego urządzenia i sprawdzenie czy problem nadal występuje.

Rozwiązanie 5. Zresetuj system Windows

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomogło ci naprawić błędu 0x801901F4, powinieneś zresetować system Windows. W trakcie tego procesu nie stracisz żadnych osobistych plików, choć będziesz musiał ponownie zainstalować niektóre aplikacje.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na Start i wybierz Ustawienia.

 • Wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia, a następnie wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie.

 • Zlokalizuj Resetuj ustawienia komputera i kliknij Rozpocznij.

 • Wybierz opcję Zachowaj moje pliki, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Jeśli te metody nie pomogły, stanowczo zalecamy skorzystanie z narzędzia do optymalizacji komputera, które sprawdzi system pod kątem malware, uszkodzonych wpisów rejestru, plików systemowych i innych, podobnych problemów. Nasza rekomendacja to Fortect.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Badacz ds. bezpieczeństwa

Lucia Danes jest edytorem newsów na WyleczPC. Jest zawsze w ruchu, gdyż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd o kodzie 0x801901F4 w Windows 10?"