Jak naprawić błąd "Aplikacja nie była w stanie poprawnie się uruchomić (0xc000007b)“ w systemie Windows?

Pytanie

Problem: Jak naprawić błąd "Aplikacja nie była w stanie poprawnie się uruchomić (0xc000007b)“ w systemie Windows?

Korzystam z 64-bitowego Windowsa 10. Gdy próbuję uruchomić losowe aplikacje na komputerze, na przykład Microsoft Word, Celestię, Adobe Readera, VLC Playera i inne, otrzymuję wiadomość błędu „Aplikacja nie była w stanie poprawnie się uruchomić (0xc000007b). Naciśnij OK, by zamknąć aplikację.”

Zainstalowałem aktualizację Creators Update kilka tygodni temu i wszystko działało płynnie aż do dzisiaj. Czy ktoś mi może pomóc?

Rozwiązany problem

„Aplikacja nie była w stanie poprawnie się uruchomić” z kodem błędu 0xc000007b to błąd systemu Windows, który pojawia się krótko po aktualizacji systemu do nowszej wersji. Choć był on zauważany na wcześniejszych wersjach (7, 8 oraz 8.1), większość komputerów, które teraz wyświetlają te błędy, działa na systemie Windows 10.

Kod błędu 0xc000007b to rzadki przypadek na komputerach z aktualizacją Anniversary Update. Creators Update jednak jest skory do wyświetlania tej wiadomości błędu, gdy użytkownik uruchamia losowe aplikacje.

Jest wiele powodów, dlaczego może wystąpić błąd 0xc000007b. Jeśli problem dotyczy tylko jednej aplikacji w systemie, może to oznaczać, że sama aplikacja jest uszkodzona i potrzebna jest jej reinstalacja.

Zazwyczaj jednak błąd ten blokuje więcej niż jedną aplikację, a przez to uniemożliwia właścicielowi komputera korzystać z różnych usług. W takim wypadku, przyczyną może być uszkodzenie bądź brak środowiska .NET framework 3.5 albo paczek Visual C++ Redistributable. How to Fix „The application was unable to start correctly (0xc000007b)“ Error on Windows?

Choć Microsoft nie dostarczył jeszcze łatki, zaleca się naprawić błąd „Aplikacja nie była w stanie poprawnie się uruchomić (0xc000007b)” reinstalując wspomnianą aplikację, .NET framework 3.5 lub Visual C++ Redistributable Package. Szczegółowe instrukcje możesz znaleźć poniżej:

Rozwiązanie #1. Zreinstaluj uszkodzoną aplikację, aby naprawić błąd „Aplikacja nie była w stanie poprawnie się uruchomić”

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli błąd ten poskutkował tylko na jedną aplikację w komputerze, powinna zadziałać ta metoda. Spróbuj uruchomić aplikację z uprawnieniami Administratora. Jeśli to nie pomaga, zreinstaluj uszkodzoną aplikację.

 1. Kliknij drugim przyciskiem myszy na aplikację dającą błąd 0xc000007b.
 2. Wybierz Właściwości i otwórz zakładkę Zgodność.
 3. Zaznacz pole Uruchom ten program jako administrator i kliknij OK.
 4. Następnie, spróbuj uruchomić aplikację. Jeśli próba zakończyła się niepowodzeniem, kliknij drugim przyciskiem myszy na Windows.
 5. Wybierz Panel Sterowania i otwórz Programy i Funkcje.
 6. Znajdź problematyczną aplikację, kliknij na nią i wybierz Odinstaluj.
 7. Znajdź następnie zaufane źródło pobierania danej aplikacji i zainstaluj ją ponownie. Sprawdź, czy pomogło to naprawić błąd aplikacji 0xc000007b.

Rozwiązanie #2. Reinstalacja Microsoft .NET Framework 3.5

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli nie możesz otworzyć wielu aplikacji z powodu błędu „Aplikacja nie była w stanie poprawnie się uruchomić”, przyczyną może być zagubiony, uszkodzony bądź przedawniony Microsoft .NET framework. Systemy Windows 8 i 10 zawierają domyślnie ten framework – nie może być on więc usunięty ani zmodyfikowany w standardowy sposób.

Jeśli został on uszkodzony z powodu znacznej modyfikacji systemu, może zostać naprawiony poprzez instalację aktualizacji Windows bądź uruchomienie skany narzędziem optymalizacyjnym takim, jak Fortect. Aby zainstalować aktualizacje, naciśnij Windows + I, wybierz Aktualizacje i Bezpieczeństwo i kliknij Wyszukaj aktualizacji. Po przygotowaniu się listy aktualizacji, kliknij przycisk Zainstaluj Aktualizacje.

Jeśli masz do czynienia z błędem 0xc000007b na Windowsie 7, spróbuj ręcznie zreinstalować .NET Framework :

 1. Otwórz Panel Sterowania i wybierz Programy i Funkcje.
 2. Kliknij na pozycje zapisane .NET i wybierz Odinstaluj/Zmień.
 3. Skorzystaj z instrukcji na ekranie, by kompletnie odinstalować wszystkie pozycje.
 4. Na koniec, przejdź na stronę pobierania Microsoft .NET Framework i zainstaluj framework ręcznie.

Rozwiązanie #3. Zreinstaluj Microsoft Visual C++ Redistributable

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 1. Kliknij drugim przyciskiem myszy na Windows i wybierz Panel Sterowania.
 2. Otwórz sekcję Programy i funkcje i usuń wszystkie pola opisane jako Microsoft Visual C++ Redistributable.
 3. Przejdź następnie na oficjalną stronę Microsoftu i zainstaluj ręcznie Visual C++ Redistributable.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić błąd "Aplikacja nie była w stanie poprawnie się uruchomić (0xc000007b)“ w systemie Windows?"