[Rozwiązano] W Minecraft 1.17 wystąpił błąd A JNI – sprawdź instalację i spróbuj ponownie (TLauncher)

Pytanie

Problem: [Rozwiązano] W Minecraft 1.17 wystąpił błąd A JNI – sprawdź instalację i spróbuj ponownie (TLauncher)

Dzień dobry, wczoraj próbowałem uruchomić Minecrafta tak jak zwykle i otrzymałem dziwny błąd ''Wystąpił błąd A JNI – sprawdź instalację i spróbuj ponownie''. Dzieje się tak, gdy próbuję uruchomić wersję 1.17 Minecrafta przez TLauncher. Jakieś pomysły?

Rozwiązany problem

Gracze Minecrafta w końcu dostali najnowszą wersję gry, która została wydana 8 czerwca 2021 roku. Aktualizacja pod nazwą Caves & Cliffs dodaje nowe mody (kozioł, świecąca ośmiornica i axolotl) oraz nowe surowce do kopania, takie jak ruda miedzi . Patch został wydany dla wersji Java Minecrafta.

Podczas gdy wielu użytkowników chciało wskoczyć do zaktualizowanego świata piaskownicy , inni bardzo się rozczarowali, ponieważ nie mogli tego zrobić ze względu na nieoczekiwany błąd ''wystąpił błąd A JNI, sprawdź swoją instalację i spróbuj ponownie'', po którym często pojawia się komunikat ''Wystąpił wyjątek Java''. Zaczęło się to dziać w wersji 1.17 Minecrafta.

Według wielu zgłoszeń użytkowników błąd pojawia się po próbie uruchomienia gry poprzez TLauncher. Jest to dość dziwne, ponieważ komunikat wskazuje na wadliwą lub brakującą wersję Java. W rzeczywistości wielu graczy, którzy spotkali się z tym błędem, twierdziło, że mają już zainstalowaną Javę na swoich komputerach.

Zgodnie z raportami technicznymi problem leży w wersji Java, ponieważ Minecraft został zaktualizowany do używania Java 16 z najnowszym patchem. Według Mojang Studios, twórcy Minecrafta, błąd pojawia się, gdy ludzie próbują uruchomić grę lub serwer (.jar) bez Java 16 w wersji 1.17 Minecrafta.

W związku z tym uruchomienie poprawnej wersji Java powinno pomóc naprawić ''Wystąpił błąd A JNI – sprawdź instalację i spróbuj ponownie'' w Minecrafcie. Zapewniamy również kilka alternatywnych metod, jeśli pierwsza nie działa.

[Solved] Minecraft 1.17 A JNI error has occurred – please check your installation and try again (TLauncher)

W związku z tym, że większość osób korzysta z wersji Java tej gry, użytkownicy spotykali się z błędami już wcześniej. Poprzednio mówiliśmy o Błędzie 65542 GLFW, „gra wieloosobowa jest wyłączona„, „upłynął limit czasu połączenia io.netty.channel.ConnectTimeoutException” i wielu innych kwestiach, które powodują problemy z Minecraftem.

Jeśli nadal napotykasz problemy podczas grania lub korzystania z innych funkcji na komputerze z systemem Windows 10, zdecydowanie zalecamy, abyś najpierw przeprowadził skan za pomocą narzędzia do naprawy PC, FortectMac Washing Machine X9, ponieważ może ono automatycznie wykryć i usunąć problemy związane z BSOD , błedy DLL, problemy z rejestrem i znacznie więcej.

Rozwiązanie 1. Pobierz i zainstaluj poprawnie najnowszą wersję Javy

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Przejdź na oficjalną stronę pobierania Oracle
 • Jeśli korzystasz z systemu Windows, przewiń w dół i pobierz Instalator Windows x64 (plik jdk-16.0.2_windows-x64_bin.exe)[Solved] Minecraft 1.17 A JNI error has occurred – please check your installation and try again (TLauncher)
 • Jeśli używasz innego systemu operacyjnego, wybierz go odpowiednio
 • Zaznacz pole Umowa licencyjna i zakończ pobieranie
 • Po zakończeniu pobierania kliknij instalator, by rozpocząć proces instalacji
 • Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak
 • Jeśli pojawi się ostrzeżenie „To oprogramowanie jest już zainstalowane na twoim komputerze„, przejdź dalej, klikając Tak
 • Kontynuuj proces instalacji aż do jego zakończenia
  [Solved] Minecraft 1.17 A JNI error has occurred – please check your installation and try again (TLauncher)
 • Zamknij instalator
 • Otwórz TLauncher
 • Kliknij koło zębate w prawym dolnym rogu okna i wybierz Ustawienia
 • Zlokalizuj sekcję ścieżki Java
 • Wklej ścieżkę właśnie zainstalowanej Javy (domyślnie C:\\Program Files\\Java\\jdk-16.0.1)
 • Kliknij Zapisz[Solved] Minecraft 1.17 A JNI error has occurred – please check your installation and try again (TLauncher)
 • Graj w grę!

Rozwiązanie 2. Dodaj wiersz poleceń do JVM Arguments w TLauncher

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Niestety, niektórzy użytkownicy powiedzieli, że aktualizacja Javy w ten sposób spowodowała otrzymanie jednego lub obu następujących błędów:

 1. BŁĄD: nie można utworzyć wirtualnej maszyny Java
 2. BŁĄD: wystąpił krytyczny wyjątek. Program zostanie zamknięty.

Jeśli tak stało się w twoim przypadku, wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz TLauncher
 • Kliknij koło zębate w prawym dolnym rogu okna i wybierz Ustawienia
 • Na karcie Ustawienia Minecrafta znajdź sekcję JVM Arguments
 • Usuń wszelkie treści, jeśli są dostępne
 • Skopiuj i wklej:
  -XX:+IgnoreUnrecognizedVMOptions
  [Solved] Minecraft 1.17 A JNI error has occurred – please check your installation and try again (TLauncher)
 • Kliknij Zapisz i spróbuj uruchomić grę.

Rozwiązanie 3. Sprawdź swój program antywirusowy

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Nie jest tajemnicą, że programy antywirusowe stron trzecich mogą nie być zbytnio kompatybilne z innymi programami. Wiadomo, że sprawiają one, że użytkownicy pobierają i instalują najnowsze aktualizacje systemu Windows lub uruchamiają określone programy. Jeśli masz więc pewność, że masz zainstalowaną najnowszą wersję Javy, a wciąż otrzymujesz komunikat ''Wystąpił błąd A JNI, sprawdź instalację i spróbuj ponownie'', spróbuj odinstalować swoje oprogramowanie zabezpieczające i uruchomić grę.

Rozwiązanie 4. Zaktualizuj sterowniki GPU

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Sterowniki GPU są niezwykle ważne dla każdego, kto gra w gry. Z tego względu powinieneś upewnić się, że masz zaktualizowane wszystkie sterowniki karty graficznej:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Start i wybierz Menedżer urządzeń
 • Rozwiń sekcję Karty graficzne
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę karty graficznej i wybierz Aktualizuj sterownik
 • Wybierz Wyszukaj automatycznie sterowniki[Solved] Minecraft 1.17 A JNI error has occurred – please check your installation and try again (TLauncher)
 • Poczekaj, aż wszystkie pliki zostaną zainstalowane, a następnie uruchom ponownie swój system.

Ważne, by pamiętać, że Menedżer urządzeń nie jest wystarczający, jeśli chodzi o aktualizacje sterowników – szczególnie gdy mówimy o sterownikach GPU. Często może nie znaleźć ważnych aktualizacji i całkowicie je pominąć. Dlatego lepiej jest pobrać sterownik ze strony producenta karty graficznej lub skorzystać z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników, takiego jak DriverFix.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "[Rozwiązano] W Minecraft 1.17 wystąpił błąd A JNI – sprawdź instalację i spróbuj ponownie (TLauncher)"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *