[Rozwiązanie] Windows automatycznie zmienia jasność

Problem: Witajcie. Chcę rozwiązać problem z moim wyświetlaczem. Jasność ekranu automatycznie się zmienia. Irytuje mnie to, ale nie potrafię znaleźć konkretnego ustawienia, żeby to zmienić. Opcji jasności adaptacyjnej nie ma w opcjach wyświetlacza. Czy są inne sposoby, żeby to naprawić?

Rozwiązany problem

Windows automatycznie zmieniający jasność wydaje się być problemem, który często niepokoi użytkowników . Czujnik światła otoczenia, który znajduje się w większości nowszych urządzeń, zapewnia automatyczną regulację jasności ekranu w oparciu o światło otoczenia w danym momencie. Jest to głównie funkcja systemu Windows 10, ale nie wszystkim podoba się ta niestabilna jasność wyświetlacza. Nie jest to jednak problem zaktualizowanego lub niepoprawnie uaktualnionego systemu operacyjnego .

Funkcja dostępna jest również w systemie Windows 7 i Windows 8, ale jest widoczna tylko wtedy, gdy obsługuje ją określony sprzęt na komputerze. Ekran może niespodziewanie zostać przyciemniony i zakłócić wszystko, nad czym pracujesz. Jest to funkcja potrzebna do planu zasilania i żywotności baterii.

W wielu przypadkach jest to problem z nowymi komputerami i nowo kupionymi laptopami. Jasność zmieniana jest automatycznie również na niektórych starszych urządzeniach. Ten problem może pojawiać się wraz z innymi problemami z systemem. Niektóre uszkodzenia plików, uszkodzenie funkcji systemowych i funkcji mogą zakłócać również zmiany tego ustawienia.

Komputery często zaczynają działać dziwnie, kiedy problemy powodują uszkodzenia plików lub zmiany w ustawieniach danych systemowych. Często pomijane są aktualizacje sterowników, aktualizacja systemu na czas i problemy z rejestrem. Dotyczy to też malware i potencjalnie niechcianych programów lub niezauważonych infekcji, natrętnych aplikacji.

Te częstsze problemy związane ze zmianami w danych i funkcjach systemu, uszkodzeniem plików oraz brakującymi lub uszkodzonymi elementami na komputerze można szybko rozwiązać. W tym celu potrzebne jest ci narzędzie, takie jak FortectMac Washing Machine X9, które może wykryć problemy i rozwiązać je, naprawiając wszelkie dane i usuwając ewentualne pozostałości po infekcji lub fragmenty wirusów, które w dalszym ciągu mają wpływ na komputer. Z tego miejsca, jeśli którykolwiek z wykrytych problemów koliduje z dalszymi działaniami i rozwiązaniami, możesz zwiększyć szanse na naprawienie problemu z jasnością, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami. Nie przeskakuj przewodnika i wypróbuj wszystkie metody.

[Fix] Windows keeps changing brightness automatically

Rozwiązanie 1. Wyłącz jasność adaptacyjną

 • Wciśnij skrót klawiszy Windows + I, by otworzyć Ustawienia.
 • Następnie kliknij kategorię System.
  [Fix] Windows keeps changing brightness automatically
 • Wybierz menu Wyświetlacz po lewej stronie.
 • Odznacz opcję Zmieniaj jasność automatycznie, gdy zmieni się oświetlenie.

Rozwiązanie 2. Wyłącz automatyczne przyciemnianie ekranu

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Systemu.
 • Znajdź opcję Bateria.
 • Kliknij pole wyboru obok Zmniejsz jasność ekranu w trybie oszczędzania baterii.

  [Fix] Windows keeps changing brightness automatically

 • Wyłącz oszczędzanie energii dla karty graficznej.

Rozwiązanie 3. Wyłącz jasność adaptacyjną za pomocą Panelu sterownia

 • Idź do Panelu sterowania.
 • Znajdź Sprzęt i dźwięk.
 • Wybierz Opcje zasilania, a następnie kliknij Zmień ustawienia planu obok aktywnego planu zasilania.
  [Fix] Windows keeps changing brightness automatically
 • Kliknij Zmień zaawansowane ustawienia zasilania. [Fix] Windows keeps changing brightness automatically
 • Przewiń w dół do Wyświetlacz.
 • W sekcji Włącz jasność adaptacyjną, ustaw wyłącz zarówno dla trybu baterii, jak i dla trybu podłączonego.
  [Fix] Windows keeps changing brightness automatically

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "[Rozwiązanie] Windows automatycznie zmienia jasność"