Rozwiązanie: Nie mogę podłączyć słuchawek JBL do systemu Windows 10

Pytanie

Problem: Rozwiązanie: Nie mogę podłączyć słuchawek JBL do systemu Windows 10

Cześć. Używam słuchawek bezprzewodowych JBL Live 650BTNC i nie mam problemu z podłączeniem ich do mojego telefonu. Kiedy próbuję podłączyć je do mojego laptopa z systemem Windows 10, nie działają. Wygląda na to, że system Windows znajduje urządzenie, ale nie jako słuchawki, a jako telefon. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. 

Rozwiązany problem

Technologia bezprzewodowa jest świetna – daje swobodę podczas korzystania z takich urządzeń jak mysz, klawiatura czy słuchawki, pozwalając na swobodne poruszanie się po urządzeniu, do którego są podłączone. Niestety, niektórzy użytkownicy mieli problemy z urządzeniami bezprzewodowymi lub Bluetooth, ponieważ niektóre z nich zwyczajnie odmawiają prawidłowego działania. Tym razem przyjrzymy się problemom z podłączeniem słuchawek bezprzewodowych JBL i przestawimy sposoby na rozwiązanie tego problemu.

Branża słuchawek przyjęła technologię Bluetooth i zaczęła jej produkcję na szeroką skalę. Wynika to ze zdolności tej technologii do dostarczania wysokiej jakości dźwięku bez kabli, ale wadą jest to, że czasami podczas jej używania napotykasz problemy z łącznością.

JBL to wybitny producent technologii, znany z wysokiej jakości głośników, słuchawek i podobnego sprzętu audio. Jednak są też użytkownicy, którzy mają problem z ich słuchawkami. Kilka z najczęstszych problemów zwykle pojawia się u osób, które nie mogą podłączyć słuchawek JBL do swoich systemów Windows 10, czy to na laptopie, czy na komputerze stacjonarnym.

Główny problem polega na tym, że Windows nie wykrywa słuchawek jako takich. Zamiast tego często widzi je jako alternatywne urządzenie, takie jak telefon. Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że gdy tylko podłączą złącze słuchawek do gniazda USB komputera, nic się nie dzieje. W każdym razie faktem jest, że w wyniku tego irytującego problemu użytkownicy w ogóle nie mogą korzystać ze swoich słuchawek.

Tymczasem słuchawki działają doskonale po podłączeniu do telefonu lub tabletu. Z tego względu oczywiste jest, że problemem nie jest samo urządzenie, a raczej ustawienia konfiguracyjne systemu Windows; dlatego też uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów z dźwiękiem może pomóc ci rozwiązać te problemy automatycznie.

W innych przypadkach użytkownicy nie mają zainstalowanych wymaganych sterowników lub mogły one ulec uszkodzeniu z tego czy innego powodu. W rzeczywistości powodów może być wiele, więc konieczne może być wykonanie kilku z kroków rozwiązywania problemów, żeby rozwiązać tę kwestię raz na zawsze. Zanim przejdziesz dalej, zalecamy przeprowadzenie skanu za pomocą narzędzia do konserwacji i naprawy, FortectMac Washing Machine X9 – jest ono przeznaczone do automatycznego rozwiązywania najczęstszych problemów z systemem Windows, rozwiązywania problemów BSOD , naprawy błędów rejestru i nie tylko.

Rozwiązanie 1. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z dźwiękiem

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Narzędzia do rozwiązywania problemów to świetne narzędzia, które są wbudowane w każdy system Windows 10 i są bardzo łatwe w użyciu. Dlatego powinieneś rozpocząć od nich:

 • Wpisz Rozwiązywanie problemów w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter.
 • Kliknij Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów z prawej strony okna.
 • Kliknij Odtwarzanie audio i wybierz Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 • Poczekaj, aż zostaną zastosowane rozwiązania i zobacz, czy twój problem został naprawiony.Run Windows troubleshooter

Uwaga: Powinieneś również uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z Bluetooth.

Rozwiązanie 2. Sprawdź usługę Bluetooth

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Aby Bluetooth działał poprawnie, powinieneś upewnić się, że uruchomiona jest niezbędna usługa. Oto jak to zrobić:

 • Wpisz Usługi w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter.
 • Przewiń w dół, aż zobaczysz Usługę wsparcia Bluetooth (wskazówka: aby łatwiej ją znaleźć, posortuj usługi według nazwy).
 • Kliknij usługę dwukrotnie.
 • Z menu rozwijanego w sekcji Typ uruchamiania wybierz Automatyczne.
 • Kliknij Start, Zastosuj i OK.
 • Jeśli usługa jest już uruchomiona, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom ponownie.Restart Bluetooth service

Rozwiązanie 3. Włącz Bluetooth

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Upewnij się, że twoje urządzenie jest właściwie skonfigurowane.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Start i wybierz Ustawienia.
 • Wybierz z listy Urządzenia.
 • Znajdź z prawej strony sekcję Bluetooth i inne urządzenia.
 • Upewnij się, że Bluetooth jest włączony/przełącznik jest przesunięty w prawą stronę (pozycja Wł.).Turn on Bluetooth

Rozwiązanie 4. Dodaj poprawnie słuchawki JBL za pomocą Ustawień

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Niektóre słuchawki są trudne do podłączenia – z tego czy innego powodu. Poniżej znajdziesz pełny proces podłączania tej konkretnej marki słuchawek na dowolnym komputerze lub laptopie z systemem Windows:

 • Przede wszystkim upewnij się, że twoje słuchawki są podpięte przez USB lub inne złącze.
 • Następnie upewnij się, że twoje słuchawki są włączone (na słuchawkach jest przełącznik ON/OFF).
 • Następnie otwórz jeszcze raz sekcję Ustawienia > Urządzenia.
 • Teraz kliknij Dodaj Bluetooth lub inne urządzenie.Add a bluetooth device
 • Wybierz Bluetooth i poczekaj, aż system Windows znajdzie model twojego urządzenia.
 • W tej chwili możesz nie widzieć swoich słuchawek JBL na liście. Jeśli tak jest, znajdź mały przycisk ze znaczkiem Bluetooth na swoich słuchawkach – jest to przycisk parowania Bluetooth – i wciśnij go raz.

 • Wróć do swojego komputera i wybierz swoje słuchawki JBL z listy.Connect your JBL headphones

Rozwiązanie 5. Zaktualizuj sterowniki Bluetooth

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli powyższa metoda nie pomogła, mogą występować problemy ze sterownikami Bluetooth. Możesz zaktualizować je za pomocą Menedżera urządzeń (choć niektórzy mówili, że nie byli w stanie zobaczyć tam wpisu Bluetooth) – oto jak:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Start i wybierz Menedżer urządzeń.
 • Rozwiń sekcję Bluetooth.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na swoje urządzenie Bluetooth i wybierz Aktualizuj sterownik.
 • Wybierz Wyszukaj sterowniki automatycznie.
 • Po zainstalowaniu najnowszych sterowników uruchom ponownie swój system.

Ważne, by pamiętać, że Menedżer urządzeń nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o aktualizację sterowników – zwłaszcza gdy próbujesz rozwiązać różne problemy. Zamiast tego powinieneś albo odwiedzić stronę producenta urządzenia i pobrać stamtąd sterowniki (pamiętaj, że aby to zrobić musisz znać model swoich słuchawek) albo skorzystać z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników, takiego jak DriverFix.

Rozwiązanie 6. Zainstaluj ponownie sterowniki Bluetooth

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Czasami sterowniki mogą być poważnie uszkodzone. W takim przypadku ich ponowna pełna instalacja może rozwiązać problemy.

 • Otwórz jeszcze raz Menedżera urządzeń i idź do sekcji Bluetooth.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy kartę Bluetooth i wybierz Odinstaluj urządzenie.Reinstall bluetooth drivers
 • Jeśli pojawi się okno z potwierdzeniem, kliknij Tak.
 • Uruchom ponownie komputer i zainstaluj najnowsze dostępne sterowniki.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Rozwiązanie: Nie mogę podłączyć słuchawek JBL do systemu Windows 10"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *