[Rozwiązanie] Błąd instalacji Usług Gier 0x80073D26 w systemie Windows 10

Pytanie

Problem: [Rozwiązanie] Błąd instalacji Usług Gier 0x80073D26 w systemie Windows 10

Od jakiegoś czasu próbuję grać w gry Xbox Game Pass. Problem polega na tym, że nie mogę zainstalować Usług gier potrzebnych do tego, by wszystko działało – otrzymuję błąd 0x80073D26 za każdym razem, gdy próbuję pobrać je ze sklepu Microsoft Store. Pomóżcie, proszę!

Rozwiązany problem

Xbox Game Pass to świetna okazja dla tych, którzy chcą mieć szybki dostęp do listy 300 gier do wyboru, choć opiera się na miesięcznej subskrypcji. Gracze, którzy mają wystarczająco dużo czasu, by grać w wiele gier w krótkim czasie, najbardziej skorzystają na tej usłudze – wydaje się, że rzeczywiście zainteresowanych nią są ponad 23 miliony osób .

Po zakupie subskrypcji użytkownicy mogą uzyskać dostęp do gier za pomocą konsoli Xbox albo komputera z systemem Windows. Aby móc zainstalować gry na komputerach stacjonarnych, użytkownicy muszą upewnić się, że Usługi gier są skonfigurowane i działają – za pośrednictwem sklepu Microsoft Store. Jest to niestety moment, w którym próba pobrania gier zostaje zatrzymana przez błąd 0x80073D26.

Wielu użytkowników zgłosiło, że udało im się doprowadzić pobieranie do etapu ukończenia i błąd pokazał się dopiero wtedy. W tym momencie ludzie uważają, że aplikacja została pobrana i zainstalowana, a jednak nie pokazuje się ona w sekcji Aplikacje i funkcje.

Jak widać, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, gdy nie możesz zainstalować Usług gier z powodu błędu 0x80073D26, jest upewnienie się, że sklep Windows Store działa prawidłowo, np. ponowne uruchomienie aplikacji może czasem zdziałać cuda. Poniżej przedstawiamy również kilka różnych opcji rozwiązywania problemów.

[Fix] Gaming Services install error 0x80073D26 on Windows 10

Jednak w większości przypadków przyczyna tkwi w systemie Windows, który zakłada, że nowa wersja usługi jest już zainstalowana, przez co wyświetla on błąd 0x80073D26. Aby rozwiązać ten problem, będziesz musiał wejść w edytor Rejestru systemu Windows i wprowadzić tam pewne zmiany – pamiętaj, że przed kontynuacją powinieneś utworzyć kopię zapasową rejestru.

Zanim zaczniesz stosować rozwiązania z naszego przewodnika krok po kroku, zalecamy, abyś wypróbował narzędzie do naprawy komputera, FortectMac Washing Machine X9 – specjalizuje się ono w różnych problemach, które mogą pojawić się w systemie Windows, zastępuje uszkodzone sektory i automatycznie naprawia uszkodzone pliki systemowe, ostatecznie rozwiązuje błędy DLL , awarie skutkujące Niebieskim ekranem i nie tylko.

Rozwiązanie 1. Zresetuj pamięć podręczną sklepu Microsoft Store

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić na swoim komputerze jedno polecenie:

 • Wpisz wsreset w pasku wyszukiwania systemu Windows i wciśnij Enter
 • Pojawi się czarne wyskakujące okienko – nie zamykaj go [Fix] Gaming Services install error 0x80073D26 on Windows 10
 • Gdy tylko zniknie, Sklep Windows powinien ponownie się otworzyć
 • Spróbuj teraz ponownie pobrać Usługi gier od Microsoft.

Rozwiązanie 2. Zresetuj sklep Microsoft Store

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Bardziej zaawansowany reset można wykonać w sekcji Aplikacje i funkcje, jak wyjaśniono to poniżej:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na Start i wybierz Aplikacje i funkcje
 • Przewijaj w dół, aż znajdziesz sklep Microsoft Store
 • Wybierz Opcje zaawansowane
 • Przewiń w dół i kliknij Zakończ, a następnie Resetuj [Fix] Gaming Services install error 0x80073D26 on Windows 10

Rozwiązanie 3. Uruchom skany Kontrolera plików systemowych i Obsługi obrazu wdrożeniowego oraz zarządzania nim

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Uszkodzeniu plików systemowych można zaradzić, wykorzystując w tym celu skanowanie SFC i DISM , do których można z łatwością uzyskać dostęp za pomocą Wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień:

 • Wpisz cmd w pasku wyszukiwania systemu Windows
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy wynik wyszukiwania Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator
 • Skopiuj i wklej następujące polecenie i wciśnij Enter:
  sfc /scannow [Fix] Gaming Services install error 0x80073D26 on Windows 10
 • Poczekaj aż skanowanie się zakończy i pokaże wyniki
 • Jeśli SFC nie znalazł żadnych błędów, przejdź do następnego rozwiązania; jeśli wykryto i naprawiono naruszenia integralności – uruchom ponownie swój komputer; na koniec, jeśli Kontroler plików systemowych nie był w stanie naprawić uszkodzenia plików systemowych, użyj następujących poleceń (nie zapomnij wcisnąć Enter po każdym z nich):
  DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
 • Na koniec uruchom ponownie swój komputer.

Rozwiązanie 4. Usuń wpisy rejestru Usług gier

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jak już wspomniano, Windows może z jakiegoś powodu zostać wprowadzony w błąd i uznać, że w systemie jest już zainstalowana nowsza wersja usługi. W takim przypadku powinieneś usunąć rejestry, które sprawiają, że Windows przyjmuje takie założenie:

Ostrzeżenie: nie zalecamy ingerowania w rejestr, chyba że wiesz, co robisz, ponieważ niewłaściwe usunięcie wpisów może skutkować poważnymi awariami systemu. Zanim przejdziesz do poniższych kroków, utwórz kopię zapasową rejestru

 • Wpisz regedit w wyszukiwarce systemu Windows i wciśnij Enter

 • Kiedy pokaże się ostrzeżenie Kontrola konta użytkownika kliknij Tak

 • Przejdź do następującej lokalizacji:

 • Computer\\HKEY_LOCAL_MACHINE\\SYSTEM\\CurrentControlSet\\Services

 • Przewiń w dół, aż znajdziesz GamingServices i GamingServicesNet [Fix] Gaming Services install error 0x80073D26 on Windows 10

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy i naciśnij Usuń w obu z nich

 • Uruchom ponownie swój komputer i ponownie spróbuj pobrać wymagany pakiet

Rozwiązanie 5. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z aplikacją Windows Store

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Wpisz Rozwiązywanie problemów w wyszukiwarce Windows i wciśnij Enter

 • Z prawej strony okna zaznacz Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów

 • Przewijaj w dół aż znajdziesz Aplikacje Sklepu Windows

 • Kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów i poczekaj aż skończy sprawdzanie – Windows powinien automatycznie zastosować rozwiązania [Fix] Gaming Services install error 0x80073D26 on Windows 10

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci na dobre naprawić błąd 0x80073D26. Oto podobne tematy, które mogą być dla ciebie interesujące lub pomocne:

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "[Rozwiązanie] Błąd instalacji Usług Gier 0x80073D26 w systemie Windows 10"