[Rozwiązanie] Aktualizacja systemu Windows KB5015807 z lipca 2022 utworzyła duplikat drukarki

Problem: Cześć. Po zainstalowaniu aktualizacji Windows KB5015807 nie mogę używać drukarki, ponieważ system Windows utworzył duplikat. Czy jest sposób, żeby to naprawić?

Rozwiązany problem

W lipcu 2022 r. Microsoft wypuścił nową aktualizację KB5015807 , która psuje drukarki użytkowników. Aktualizacja instaluje duplikat drukarki o takiej samej nazwie z końcówką „Kopia 1”, sprawiając, że wszystkie drukarki – w tym oryginalna – w ogóle nie drukują. Użytkownicy muszą przejść do ustawień i ręcznie wybrać „Kopię 1”, by móc drukować.

Jednak ustawienia nie są zapisywane, a oryginalna drukarka zostaje ustawiona jako domyślna, więc użytkownicy muszą powtarzać ten proces za każdym razem, gdy chcą drukować. Dla wielu osób było to dużą niedogodnością. Microsoft oficjalnie potwierdził problem, ale jeszcze go nie naprawił.

To nie pierwszy raz, kiedy aktualizacje systemu Windows powodują problemy z drukowaniem. W 2021 pisaliśmy o błędzie drukowania w sieci 0x0000011b, który dotknął wielu właścicieli firm. Mimo że Microsoft nie wypuścił jeszcze poprawki do problemu z aktualizacją KB5015807 tworzącą duplikaty drukarek, to na szczęście udało nam się znaleźć obejście, które pomogło wielu osobom.

W tym przewodniku znajdziesz 4 kroki, które mogą pomóc w korzystaniu z drukarki po tym, jak aktualizacja KB5015807 utworzyła jej duplikat. Zalecamy również uruchomienie skanowania za pomocą narzędzia do konserwacji, takiego jak FortectMac Washing Machine X9. Może ono naprawić różne problemy z błędami systemowymi, BSOD oraz uszkodzonymi plikami i rejestrami . W przeciwnym razie postępuj zgodnie z poniższą instrukcją krok po kroku.

[Rozwiązanie] Aktualizacja systemu Windows KB5015807 z lipca 2022 utworzyła duplikat drukarki

Krok 1. Usuń Kopię 1 drukarki

 • Otwórz Ustawienia i kliknij Urządzenia
 • Przejdź do Drukarki i skanery
 • Wybierz kopię swojej oryginalnej drukarki i kliknij Usuń urządzenie

[Rozwiązanie] Aktualizacja systemu Windows KB5015807 z lipca 2022 utworzyła duplikat drukarki

 • Kliknij Tak, aby potwierdzić

Krok 2. Usuń oryginalną drukarkę w Menedżerze urządzeń

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Wciśnij klawisze Windows + R, by otworzyć okno Uruchamiania
 • Wpisz devmgmt.msc i wciśnij Enter
 • Rozwiń rozwijalne menu Kolejki drukowania, kliknij prawym przyciskiem myszy na drukarkę i wybierz Odinstaluj urządzenie

[Rozwiązanie] Aktualizacja systemu Windows KB5015807 z lipca 2022 utworzyła duplikat drukarki

 • Zamknij Menedżera urządzeń
 • Odłącz kabel drukarki od komputera

Krok 3. Odinstaluj oprogramowanie drukarki i sterowniki

 • Otwórz Ustawienia i kliknij Aplikacje
 • Idź do Aplikacje i funkcje i znajdź oprogramowanie, które chcesz usunąć
 • Kliknij przycisk Odinstaluj i kontynuuj zgodnie z poleceniami na ekranie

[Rozwiązanie] Aktualizacja systemu Windows KB5015807 z lipca 2022 utworzyła duplikat drukarki

 • Uruchom ponownie swój komputer, a następnie włącz drukarkę

Krok 4. Ponownie zainstaluj sterowniki i oprogramowanie drukarki

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Wejdź na oficjalną stronę internetową producenta swojej drukarki
 • Znajdź potrzebne sterowniki i oprogramowanie
 • Zainstaluj je, korzystając z przedstawionych instrukcji

[Rozwiązanie] Aktualizacja systemu Windows KB5015807 z lipca 2022 utworzyła duplikat drukarki

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "[Rozwiązanie] Aktualizacja systemu Windows KB5015807 z lipca 2022 utworzyła duplikat drukarki"