[Rozwiązanie] Aktualizacja systemu Windows 10 KB5017308 psuje skróty

Pytanie

Problem: [Rozwiązanie] Aktualizacja systemu Windows 10 KB5017308 psuje skróty

Cześć. Po aktualizacji KB5017308 w systemie Windows 10 nie mogę tworzyć ani kopiować skrótów. Czy da się to jakoś naprawić?

Rozwiązany problem

Aktualizowanie systemu Windows jest ważne. Microsoft regularnie wydaje aktualizacje, które zawierają nowe funkcje oraz poprawki błędów i zabezpieczeń. Aktualizacje systemu Windows znane są jednak z tego, że potrafią zrujnować działanie innych funkcji. Pisaliśmy już wcześniej o błędzie drukowania sieciowego 0x0000011b, który był spowodowany aktualizacjami systemu Windows. Wiele małych firm i użytkowników domowych zostało przez niego pozbawionych możliwości drukowania.

Niedawno Microsoft wypuścił aktualizację KB5017308 dla systemu Windows 10. Pakiet rozwiązuje problemy z bezpieczeństwem i poprawia jakość stosu obsługi, który jest komponentem instalującym aktualizacje systemu Windows. Jednak po zainstalowaniu tej aktualizacji wielu użytkowników zaczęło napotykać problemy.

Ludzie zgłaszają, że operacje na plikach GPO przestały działać, bo nie mogą poprawnie tworzyć ani kopiować skrótów. Po instalacji ikony nie są przenoszone dla skrótu, a plik wsadowy jest pusty podczas kopiowania. Co więcej, wszystkie skróty są tworzone jako puste, mają 0 bajtów i nie zawierają informacji, dokąd prowadzi skrót.

GPO to zbiór ustawień Zasad Grupy, które określają, w jaki sposób będzie wyglądać system i jak będzie się zachowywał dla określonej grupy użytkowników. Ustawienia Zasad grupy mogą pomóc zabezpieczyć sieć firmową poprzez uruchomienie skryptów, które uniemożliwiają użytkownikom dostęp do niektórych zasobów i wykonywanie prostych zadań.

Microsoft nie potwierdził jeszcze oficjalnie problemu ani nie zapewnił rozwiązania. Niektórzy użytkownicy systemu Windows stwierdzili, że odznaczenie opcji „Uruchom w kontekście bezpieczeństwa użytkownika” w dotkniętych problemem GPO rozwiązuje sprawę. Jeśli to nie zadziała, to wydaje się, że jedyną opcją jest tymczasowe odinstalowanie aktualizacji KB5017308, co usuwa błąd, ale usuwa też wszystkie poprawki dla luk w zabezpieczeniach.

[Rozwiązanie] Aktualizacja systemu Windows 10 KB5017308 psuje skróty

Niniejszy przewodnik pokaże Ci 2 kroki, które powinny pomóc rozwiązać problem z psuciem skrótów przez aktualizację systemu Windows 10, KB5017308. Aby zapewnić płynne działanie systemu operacyjnego, zalecamy skorzystanie z narzędzia do konserwacji, takiego jak FortectMac Washing Machine X9. Może ono naprawić większość błędów systemowych, niebieskie ekrany śmierci , uszkodzone pliki i problemy z rejestrem . To zaawansowane oprogramowanie może również automatycznie wyczyścić Twój komputer z plików cookie i pamięci podręcznej, które często są przyczynami nieprawidłowego działania wielu funkcji.

Metoda 1. Zmień ustawienia GPO

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
  • Idź do Obiektu Zasad grupy i odznacz opcję Uruchom w kontekście zabezpieczeń użytkownika

[Rozwiązanie] Aktualizacja systemu Windows 10 KB5017308 psuje skróty

  • Uruchom ponownie komputer

Metoda 2. Odinstaluj KB5017308

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
  • Otwórz Ustawienia i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia
  • Kliknij Wyświetl historię aktualizacji

[Rozwiązanie] Aktualizacja systemu Windows 10 KB5017308 psuje skróty

  • Naciśnij opcję Odinstaluj aktualizacje
  • Wybierz z listy KB5017308 i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie

[Rozwiązanie] Aktualizacja systemu Windows 10 KB5017308 psuje skróty

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "[Rozwiązanie] Aktualizacja systemu Windows 10 KB5017308 psuje skróty"