Naprawa: Nie można zaktualizować systemu Windows 10, ponieważ trzeba odinstalować VirtualBox

Pytanie

Problem: Naprawa: Nie można zaktualizować systemu Windows 10, ponieważ trzeba odinstalować VirtualBox

Witam, potrzebuję pomocy. W zeszłym tygodniu otrzymywałem powiadomienia, że muszę odinstalować ręcznie VirtualBox, ponieważ aplikacja nie jest kompatybilna z systemem Windows 10. Próbowałem zrobić to za pośrednictwem Panelu sterowania, ale VirtualBox nie jest tam wymieniony. Z tego względu nie mogę też zaktualizować Windowsa.

Rozwiązany problem

VirtualBox to zewnętrzna aplikacja do wirtualizacji, która pozwala użytkownikom emulować dowolny system operacyjny, w tym dowolną wersję systemu Windows Linux, Hackintosh i nie tylko. W związku z tym, że aplikacja jest oprogramowaniem open-source , jest bardzo rozpowszechniona i wiele osób korzysta z niej z tego czy innego powodu.

Podczas działania VirtualBox korzysta z aktualnie zainstalowanego systemu operacyjnego i uruchamia na nim wybrany system operacyjny bez potrzeby korzystania w tym celu ze specjalistycznego sprzętu. To środowisko powszechnie nazywane jest ''wirtualną maszyną''.

Na forach Microsoftu i innych forach IT pojawiło się kilka raportów dotyczących proszenia użytkowników o ręczne odinstalowanie VirtualBox, aby aktualizacja systemu Windows mogła przebiec pomyślnie. Oto komunikat, który otrzymali:

Co wymaga twojej uwagi

Następujące rzeczy wymagają twojej uwagi, by kontynuować instalację i zachować ustawienia systemu Windows, pliki osobiste i aplikacje.

Virtual Box
Odinstaluj aplikację, ponieważ nie jest kompatybilna z systemem Windows 10.

Niestety wiele osób twierdziło, że nie było w stanie odinstalować VirtualBox ręcznie za pośrednictwem Panelu sterowania lub sekcji Aplikacje i funkcje, ponieważ wpisu programu zwyczajnie tam nie ma. Co interesujące, wielu użytkowników, którzy zgłosili ten problem, stwierdziło, że nigdy wcześniej nie instalowali ani nie używali tej aplikacji w swoich systemach.

Komunikat o błędzie również nie pomaga wyjaśnić sytuacji, ponieważ jest on dość ogólny – jak w przypadku większości komunikatów systemu Windows bez kodu błędu. Użytkownicy są przez to zdezorientowani i utknęli przy aktualnej wersji systemu operacyjnego.

Fix: Can’t update Windows 10 because VirtualBox needs to be uninstalled

Powód, dla którego Windows prosi o odinstalowanie VirtualBox, a ty nie możesz znaleźć go w systemie, jest taki, że inne aplikacje używają jego funkcjonalności do celów emulacji. Z tego względu, aby to naprawić i móc ponownie zaktualizować Windows, powinieneś sprawdzić, czy w systemie jest zainstalowane inne oprogramowanie do emulacji.

Jeśli korzystasz z VirtualBox, powinieneś usunąć wpisy rejestru i pozostałe pliki, by poprawnie wyeliminować tę aplikację. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które powinny pomóc w pozbyciu się problemu.

1. Usuń pozostałości VirtualBox

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Przede wszystkim sprawdź, czy aplikacja jest zainstalowana:

 • Wpisz Panel sterowania w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter
 • Idź do Programy > Odinstaluj program
 • Przewiń listę w dół
 • Jeśli znajdziesz wpis VirtualBox, kliknij go prawym przyciskiem myszy, wybierz Odinstaluj i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie Fix: Can’t update Windows 10 because VirtualBox needs to be uninstalled

Po zakończeniu kontynuuj usuwanie pozostałych plików ze swojego komputera (uwaga: upewnij się, że Ukryte elementy w Eksploratorze plików są wyświetlane):

 • Wpisz %localappdata% w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter
 • Znajdź folder .virtualbox i usuń go, wciskając Shift + Del
 • Wpisz %userprofile% w oknie wyszukiwania, znajdź odpowiadający mu wpis i również go usuń Fix: Can’t update Windows 10 because VirtualBox needs to be uninstalled
 • Wciśnij Win + E, by otworzyć Eksplorator plików
 • Idź do folderu C:/Program Files/Oracle/VirtualBox i usuń ten folder

2. Użyj oficjalnego instalatora

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Z oryginalnym instalatorem masz możliwość usunięcia programu, więc powinieneś wypróbować tę opcję:

 • Pobierz instalator VirtualBox z oficjalnej strony internetowej
 • Po pobraniu uruchom plik .exe, klikając go dwukrotnie Fix: Can’t update Windows 10 because VirtualBox needs to be uninstalled
 • W pewnym momencie procesu pojawi się pytanie, czy chcesz zainstalować, naprawić lub usunąć oprogramowanie – wybierz ostatnią opcję i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie
 • Po zakończeniu uruchom ponownie swój komputer

3. Sprawdź inne oprogramowanie do emulacji

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jak już wspomniano, jednym z głównych powodów, dla którego użytkownicy nie widzą VirtualBox zainstalowanego w systemie, jest to, że inne aplikacje używają niektórych jego elementów. Z tego względu, by pozbyć się problemu, powinieneś odinstalować wszystkie zainstalowane emulatory, np. Bluestacks, Android Studio, Nemu, XQEMU, itd. Niektórzy mówili, że przyczyną problemu był LD Player.

Fix: Can’t update Windows 10 because VirtualBox needs to be uninstalled

Jeśli miałeś już któryś z tych programów na swoim komputerze, powinieneś wyeliminować wszystkie pozostałe pliki, jak wyjaśniono to powyżej; sprawdzenie rejestru również jest wskazane – przejdź do kolejnego rozwiązania.

4. Sprawdź rejestr

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Mieszanie w rejestrze systemu Windows jest stosunkowo ryzykowne, ponieważ usunięcie ważnych kluczy lub wartości może spowodować poważne problemy. Z tego względu, jeśli chcesz wyczyścić swój rejestr z pozostałości oprogramowania, zdecydowanie zalecamy zrobienie tego automatycznie, za pomocą narzędzia do naprawy – FortectMac Washing Machine X9. W innym razie przed kontynuacją wykonaj kopię zapasową rejestru.

Zanim wykonasz skanowanie lub kroki manualne, upewnij się, że odłączyłeś komputer od Internetu, wyłączyłeś OneDrive, Google Drive i inne narzędzia inwazyjne dla systemu.

 • Wpisz regedit w oknie wyszukiwania Windows i wciśnij Enter
 • Kiedy pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak
 • Kliknij Edytuj > Znajdź następny
 • Wpisz VirtualBox i wciśnij Enter lub kliknij Znajdź następny Fix: Can’t update Windows 10 because VirtualBox needs to be uninstalled
 • Usuń wszystkie znalezione foldery, klucze i wartości

Pamiętaj, że powodem, dla którego nie możesz odinstalować VirtualBox, jest to, że w twoim systemie może być zainstalowany inny program emulujący, więc użyj tej samej zasady, korzystając z nazwy tego oprogramowania.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Naprawa: Nie można zaktualizować systemu Windows 10, ponieważ trzeba odinstalować VirtualBox"