Komunikat "Realtek Semiconductor Corp - Extension" ciągle pokazuje się w systemie Windows – jak to naprawić?

Problem: Mam problem z aktualizacjami systemu Windows, a raczej z aktualizacjami sterowników. Za każdym razem, kiedy sprawdzam sekcję aktualizacji systemu Windows, widzę komunikat, że zainstalowano aktualizację sterownika Realtek Semiconductor Corp – Extension. Za każdym razem, gdy inicjuję ten proces, otrzymuję ten sam komunikat, że zainstalowano sterownik. Jednak gdy sprawdzam Monitor niezawodności, widzę liczne komunikaty mówiące „Nieudana aktualizacja systemu Windows”. To irytujące i zastanawiam się, czy da się to jakoś rozwiązać. Będę naprawdę wdzięczny za wszelką pomoc.

Rozwiązany problem

Aktualizacje systemu Windows to regularne zdarzenia, do których przyzwyczajeni są wszyscy użytkownicy systemów Windows. Microsoft zazwyczaj dostarcza aktualizacje w każdy drugi wtorek każdego miesiąca i mogą one zawierać wszelkie rodzaje ulepszeń. Ten proces często określany jest jako „Patch Tuesday” i może obejmować wszelakie aktualizacje, w tym dotyczące bezpieczeństwa, funkcji, jakości i nie tylko.

Sterowniki są szczególnie ważne dla każdego systemu operacyjnego Windows, ponieważ umożliwiają prawidłową komunikację sprzętu i oprogramowania, pozwalając użytkownikom wykorzystać maksymalny potencjał ich komputerów. Po zainstalowaniu sterowniki mogą działać przez długi czas, zanim wymagana będzie ich aktualizacja, choć w dużej mierze zależy to od komponentu systemu i tego, do jakich celów użytkownicy wykorzystują swoje komputery. Biorąc to pod uwagę, zaleca się aktualizowanie sterowników, gdy tylko jest to możliwe.

Aby zapewnić użytkownikom jak największą wygodę, system Windows oferuje również aktualizacje sterowników, choć są one oznaczone jako opcjonalne, więc użytkownicy muszą zainstalować je celowo. Sterowniki Realtek należą do najpopularniejszych sterowników dźwięku (i nie tylko), które można zaoferować użytkownikom, a osoby mające problem z dźwiękiem powinny upewnić się, że ich sterowniki są aktualne.

Wielu użytkowników zgłosiło, że za każdym razem, gdy próbowali zainstalować sterownik Realtek Semiconductor Corp – Extension, proces kończył się niepowodzeniem, najczęściej z takimi błędami jak 0x80070103. W innych przypadkach ludzie twierdzili, że proces instalacji zakończył się pomyślnie, ale w kółko się powtarzał. W takim przypadku również zgłoszono ostrzeżenie o niepowodzeniu aktualizacji systemu Windows. W komunikacie podana jest również wersja sterownika, np. 6.0.9366.1 lub 6.0.9369.1.

Komunikat „Realtek Semiconductor Corp – Extension” ciągle pokazuje się w systemie Windows – jak to naprawić?

Kiedy sterownik Realtek Semidonductor Corp – Extension nie instaluje się, wydaje się to nie mieć większego wpływu na ludzi i mogą oni dalej normalnie korzystać ze swoich komputerów. Jednak może to być dość frustrujące, gdy aktualizacja cały czas cię spamuje – szczególnie jeśli ma to miejsce kilka razy dziennie. Bez wątpienia nie powinno się tak dziać i istnieją sposoby, by to naprawić.

Przed przystąpieniem do poniższych rozwiązań, zdecydowanie zalecamy przeprowadzenie pełnego skanowania systemu za pomocą narzędzia FortectMac Washing Machine X9 do sprawdzania systemu pod kątem malware i naprawienie uszkodzonych plików, aby wykluczyć uszkodzenie systemu. Jeśli chcesz skorzystać z rozwiązań ręcznych, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej.

Rozwiązanie 1. Ukryj aktualizację za pomocą specjalnego narzędzia do rozwiązywania problemów

Jeśli szukasz szybkiego rozwiązania, możesz po prostu ukryć aktualizację za pomocą narzędzia do rozwiązywania problemów od Microsoft i powinna przestać cię niepokoić.

 • Pobierz Narzędzie do rozwiązywania problemów z wyświetlaniem lub ukrywaniem aktualizacji ze strony internetowej Microsoft [bezpośredni link do pobrania]
 • Uruchom plik wushowhide.diagcab, aby rozpocząć instalację
 • Wybierz Zaawansowane, a następnie Zastosuj aktualizacje automatycznie, klikając następnie Dalej
 • Wybierz Ukryj aktualizacje i wybierz aktualizację, która nadal oferuje Ci „Realtek Semiconductor Corp – Extension,” a następnie kliknij Dalej
 • Zastosuj zmiany i naciśnij Zamknij.

Komunikat „Realtek Semiconductor Corp – Extension” ciągle pokazuje się w systemie Windows – jak to naprawić?

Rozwiązanie 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli aktualizacje się nie zainstalują, może to stanowić poważny problem, np. Windows zapewnia aktualizacje, by naprawić błędy i załatać luki w zabezpieczeniach. Z tego względu powinieneś spróbować naprawić problem, uruchamiając narzędzie do rozwiązywania problemów:

 • Wpisz Rozwiązywanie problemów w wyszukiwarce Windows
 • Wybierz Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów
 • Znajdź na liście Windows Update
 • Kliknij i zaznacz Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów
 • Zastosuj sugerowane rozwiązania i uruchom ponownie komputer
 • Spróbuj ponownie dokonać aktualizacji i zobacz, czy problem został rozwiązany

Komunikat „Realtek Semiconductor Corp – Extension” ciągle pokazuje się w systemie Windows – jak to naprawić?

Rozwiązanie 3. Pobierz sterownik w alternatywny sposób

Jeśli napotkasz błąd instalacji podczas próby zainstalowania sterowników, istnieją alternatywne sposoby ich instalacji – albo za pomocą automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników, takiego jak DriverFix, albo odwiedzając oficjalną stronę pobierania Realtek i instalując aktualizację stamtąd.

Komunikat „Realtek Semiconductor Corp – Extension” ciągle pokazuje się w systemie Windows – jak to naprawić?

Rozwiązanie 4. Cofnij sterowniki

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Niektórzy użytkownicy mówili, że udało im się naprawić problemy z ciągłym instalowaniem się Realtek Semiconductor Corp – Extension, cofając sterowniki Realtek do poprzedniej wersji.

 • Kliknij prawym przyciskiem Start i wybierz Menedżer urządzeń
 • Rozwiń sekcję Kontrolery dźwięku, wideo i gier
 • Kliknij prawym przyciskiem Urządzenie audio Realtek HD i wybierz Właściwości
 • Idź do zakładki Sterownik
 • Kliknij przycisk Przywróć sterownik
 • Wybierz powód, a następnie kliknij Tak
 • Uruchom ponownie system

Komunikat „Realtek Semiconductor Corp – Extension” ciągle pokazuje się w systemie Windows – jak to naprawić?

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Jake Doe
Jake Doe - Maniak techonlogiczny

Jake Doe jest edytorem newsów na WyleczPC. Odkąd poznał Ugniusa Kiguolisa w 2003 roku, obaj uruchomiki kilka projektów zwiększających świadomość użytkowników o cyberprzestępstwach, malware i innych problemach związanych z komputerami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Komunikat "Realtek Semiconductor Corp - Extension" ciągle pokazuje się w systemie Windows – jak to naprawić?"