Jak zredukować wysokie zużycie procesora przez Hosty usługi na Windowsie 10 v1709?

Pytanie

Problem: Jak zredukować wysokie zużycie procesora przez Hosty usługi na Windowsie 10 v1709?

Po instalacji Windows 10 Creators Update, dwa procesy, Host usługi: sieć lokalna oraz Host usługi: połączenie internetowe, wywołują wysokie zużycie zasobów procesora, które czasem skacze do 50 lub więcej procent. Komputer przez to mocno spowalnia. Czy możecie mi powiedzieć, co mam zrobić w takiej sytuacji?

Rozwiązany problem

Od ostatnich kilku tygodni, forum Microsoft jest pełne raportów użytkowników na błędy związane z aktualizacją Windows 10 Fall Creators Update. Niestety, istnieje wiele problemów – jeden z nich jest powiązany z wysokim zużyciem procesora przez procesy Hosta usługi (Host usługi: Usługi lokalne oraz Host usługi: współdzielenie połączenia internetowego).

Według użytkowników wersji V1709 najnowszego Windowsa, te dwa procesy wykorzystują ponad 30% komputera, a przez to obniżają wydajność systemu. Podczas, gdy przyczyna problemu może być różna w każdym przypadku, zwykle wysokie zużycie procesora przez Hosty usługi jest spowodowane zablokowanym procesem pobierania przez Windows Update.

Problem może być też skutkiem awarii innych usług Windowsa – na przykład usługi współdzielenia połączenia internetowego (ICS) bądź usługi podstawowego aparatu filtrowania (BFE). Z tego powodu, tymczasowym rozwiązaniem na wysokie zużycie procesora będzie wyłączenie wcześniej wymienionych usług.

Jeśli nie pomoże to naprwić problemu chociaż na chwilę, spróbuj poniższych sposobów:

Sposób 1. Wyłacz usługi ICS lub BFE

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Współdzielenie Połączenia Internetowego (ICS) (SharedAccess) jest jedną z domyślnych usług Windowsa 10. Jest ona odpowiedzialna za zapewnianie tłumaczenia adresów sieciowych, adresowanie, rozwiązywanie problemów nazw oraz usługi zapobiegania intruzom w sieciach domowych i małych firm.

ICS zależy od innych procesów systemu, w tym od BFE. Jeśli usługa nie może się uruchomić z jakiegoś powodu, proces ISC czeka, zawiesza się i restartuje w kółko, powodując wysokie zużycie procesora przez Hosta usługi. Spróbuj więc zatrzymać procesy ICS i BFE :

 • Wciśnij Windows + R, wpisz services.msc i wciśnij Enter.
 • Najpierw znajdź usługę Wspóldzielenia Połączenia Internetowego (ICS), kliknij na nią drugim przyciskiem myszy i wybierz opcję Zatrzymaj. Kilka osób zgłosiło, że po zatrzymaniu usługi otrzymali oni blue screen'a skutkującego restartem systemu. Bez względu na to, po restarcie, problem wysokiego zużycia procesora zostawał rozwiązany.
 • Jeśli to nie pomogło, zatrzymaj usługę BFE i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

UWAGA: jest to tymczasowe rozwiązanie, ponieważ usługi BFE i ICS uruchamiają się automatycznie. Możesz korzystać z tej metody do momentu wydania łatki przez Microsoft.

Sposób 2. Skorzystaj z Wiersza Poleceń

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Kliknij drugim przyciskiem na Windows i wybierz wiersz poleceń (Administrator).
 • Kliknij Tak w oknie Kontroli Konta Użytkownika i wklej następujące komendy w oknie Wiersza poleceń:
  DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
  DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:C:RepairSourceWindows /LimitAccess
  sfc /scannow

WAŻNE: C:\\RepairSourceWindows to lokalizacja źródła naprawczego systemu.

 • Zamknij Wiersz Poleceń i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Sposób 3. Zresetuj sieć

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Otwórz Panel Sterowania i znajdź Zaporę Windows Defender wśród elementów Panelu.
 • Kliknij na link Zmień ustawienia powiadomień na lewym panelu i zaznacz pole Blokuj wszystkie połączenia przychodzące, łącznie z aplikacjami na liście dozwolonych aplikacji.

 • Wciśnij następnie Windows + I i otwórz Aktualizacje i Bezpieczeństwo.
 • Wybierz Rozwiązywanie problemów na lewym panelu i otwórz Połączenia Internetowe/Połączenia przychodzące.

 • Kliknij przycisk Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 • Następnie kliknij na Ustawienia i otwórz Siec i Internet.
 • Kliknij przycisk Zresetuj Sieć.

 • Nastepnie zresetuj komputer podwójnie i przywróć poprzednie ustawienia.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Badacz ds. bezpieczeństwa

Lucia Danes jest edytorem newsów na WyleczPC. Jest zawsze w ruchu, gdyż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak zredukować wysokie zużycie procesora przez Hosty usługi na Windowsie 10 v1709?"