Jak zaktualizować sterowniki wideo w systemie Windows 10?

Pytanie

Problem: Jak zaktualizować sterowniki wideo w systemie Windows 10?

Cześć! Ostatnio męczę się z moimi grami. Po uruchomieniu gry zaczynają pokazywać się dziwne tekstury, a czasem cały ekran zaczyna migać. Jeden z moich przyjaciół powiedział mi, że powinienem zaktualizować sterowniki karty wideo. Nigdy wcześniej jednak tego nie robiłem. Czy możecie wyjaśnić jak w prosty sposób zaktualizować sterowniki karty graficznej w systemie Windows? Dzięki.

Rozwiązany problem

Sterownik jest podstawowym komponentem każdego systemu operacyjnego Windows i żaden sprzęt nie działałby bez niego poprawnie. Zasadniczo, sterowniki zapewniają poprawną korelację elementów sprzętowych z oprogramowaniem i umożliwiają sterowanie nimi i podłączanie ich. Istnieje wiele różnych sterowników, a każdy z nich wpływa na wewnętrzne elementy sprzętu, np. karty sieciowe, karty wideo (graficzne), jak również zewnętrzne komponenty, takie jak klawiatury, myszki, drukarki, itd.

Sterowniki są ważne z wielu powodów, a głównym powodem jest to, że większość komputerów wykorzystuje komponenty wyprodukowane przez zewnętrzne firmy. Choć może to wydawać się niedogodnością (np. Apple wytwarza każdy komponent komputera Mac, więc wszystkie sterowniki są dostarczane z aktualizacjami systemu operacyjnego) , pozwala to użytkownikom dostosowywać ich system do własnych upodobań i kupić drogą kartę wideo, przykładowo, oszczędzając przy tym na innych komponentach sprzętu, które nie wydają im się konieczne.

Karta wideo, znana inaczej jako GPU (jednostka przetwarzania grafiki) , jest jednym z głównych komponentów komputera, gdy chodzi o zadania z dużą ilością grafiki, chociaż PC może z łatwością działać bez niej. Jednak jeśli dedykowana karta graficzna jest ustawiona jako główne urządzenie do przetwarzania takich zadań, różne rodzaje usterek mogą uniemożliwić normalne działanie urządzenia.

Każdy producent regularnie zapewnia niezbędne aktualizacje sterowników. Np. Nvidia, AMD i kilka innych firm przodują jeśli chodzi o projektowanie i produkcję układów GPU. Aktualizacje sterowników, choć czasem są obowiązkowe, nie są czymś bardzo istotnym dla każdego systemu. Często zapewniają jednak lepszą wydajność i kompatybilność z innymi urządzeniami. Poza tym, kiedy coś się psuje i zaczyna działać nieprawidłowo, zdecydowanie powinieneś zacząć sprawdzać sterowniki i ich aktualizacje.

W niektórych przypadkach możesz zaktualizować sterowniki wideo pobierając najnowsze patche dla systemu Windows, chociaż może być wiele przypadków, w których będziesz musiał zainstalować je manualnie. Ten proces jest stosunkowo prosty, o ile postępujesz zgodnie z instrukcjami, które zapewniamy poniżej – powinny być w stanie pomóc ci w łatwy sposób zaktualizować sterowniki wideo w Windows 10.

Uwaga: jeśli problem nie jest związany ze sterownikami, zalecamy użycie Reimage i rozwiązanie problemów z systemem Windows automatycznie.

Metoda 1. Pobierz i zainstaluj sterowniki wideo za pomocą aktualizacji w systemie Windows

Optymalizuj teraz! Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9

Zapewnienie, by dany system Windows działał w swojej najnowszej wersji, jest absolutnie obowiązkowe nie tylko ze względu na poprawę stabilności i jakości życia, ale także bezpieczeństwo. Cyberprzestępcy często wykorzystują luki w zabezpieczeniach i automatycznie instalują na systemach malware, które stanowi ogromne zagrożenie dla prywatności użytkowników i ich bezpieczeństwa online.

Dlatego też upewnij się, że twój system Windows jest zaktualizowany, wykonując następujące kroki:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Ustawienia

 • Przejdź do sekcji Aktualizacja i zabezpieczenia

 • Z prawej strony okna kliknij na Sprawdź dostępność aktualizacji

  Update Windows OS

 • Poczekaj, aż system Windows pobierze i zainstaluje najnowsze aktualizacje

 • Uruchom system ponownie

Metoda 2. Zaktualizuj sterowniki wideo za pomocą Menedżera urządzeń

Optymalizuj teraz! Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9

To najprostszy sposób, by upewnić się, że pobierasz właściwe sterowniki. Niestety, nie zawsze może on zadziałać (w takim przypadku przejdź do następnego kroku):

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na Start i wybierz Menedżer urządzeń

 • Rozwiń sekcję Karty graficzne

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na swoją kartę graficzną i wybierz Aktualizuj oprogramowanie sterownika

 • Wybierz opcję Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownikaUse Device Manager

 • Poczekaj aż system pobierze i zainstaluje aktualizacje

 • Uruchom ponownie

Metoda 3. Pobierz sterowniki manualnie ze strony producenta

Optymalizuj teraz! Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9

Jak wspomniano powyżej, pobieranie sterowników wideo w systemie Windows 10 może nie być możliwe. Zamiast tego możesz przejść na stronę producenta, wpisać model swojego GPU, a następnie pobrać najnowszy sterownik.

Jeśli nie wiesz jak dowiedzieć się którego układu GPU używasz, wykonaj następujące kroki:

 • Wpisz Informacje o systemie w okno wyszukiwania Windows i naciśnij Enter

 • W nowym oknie wybierz Składniki, a następnie wybierz WyświetlDownload from manufacturer website

 • Po prawej stronie zobaczysz dokładny model swojego GPU, a także aktualnie zainstalowany dla niego sterownik.

Teraz przejdź do następującej strony internetowej (w zależności od producenta twojego urządzenia) i stamtąd pobierz sterowniki wideo:

Metoda 4. Użyj oprogramowania zewnętrznej firmy

Optymalizuj teraz! Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9

Mówiąc o aktualizacjach sterowników zewnętrznych firm, radzimy naprawdę zachować ostrożność, ponieważ istnieją setki, jeśli nie tysiące, źle opracowanych narzędzi, które nie zapewnią tego, co obiecują (a zamiast tego zaleją twój system reklamami). Najlepszym sposobem, by zaktualizować sterowniki wideo w systemie Windows jest zrobienie tego ręcznie za pomocą Menedżera urządzeń. Jeśli jednak wciąż lubisz korzystać z automatycznych narzędzi, zalecamy korzystanie z oficjalnych aplikacji dostarczanych przez producenta twojej karty graficznej.

Do tych narzędzi należą:

Use automatic video driver download tools

Kiedy pobierzesz i zainstalujesz jedną z tych aplikacji, w zależności od typu twojego GPU, wszystkie sterowniki wideo powinny zostać pobrane automatycznie.

Zoptymalizuj system i spraw, że będzie działał lepiej

Zoptymalizuj swój komputer już teraz! Jeśli nie chcesz przeszukiwać swojego komputera ręcznie i mieć problemów z poszykiwaniem przyczyn spowolnienia sprzętu, możesz użyć narzędzi przedstawionych poniżej. Wszystkie te rozwiązania zostały przetestowane przez zespół wyleczpc.pl - mamy tak pewność, że opisane programy pomogą ulepszyć system. By przyspieszyć komputer jednym kliknięciem, skorzystaj z jednego z poniższych narzędzi:

Oferta
zrób to teraz!
Download
narzędzie do optymalizacji komputer Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
narzędzie do optymalizacji komputer Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Twój problem pozostał?
Jeśli wyniki zapewniane przez Fortect nie dają Tobie satysfakcji i uważasz, że program nie usprawnił twojego sprzętu, skontaktuj się z nami! Dostarcz nam proszę tylko informacje związane z twoim problemem
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak zaktualizować sterowniki wideo w systemie Windows 10?"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *