Jak zablokować oszustwo "nietypowa aktywność konta Microsoft”?

Pytanie

Problem: Jak zablokować oszustwo "nietypowa aktywność konta Microsoft”?

Czesć wam. Niepokoi mnie, czy dostałem prawdziwy raport Microsoftu na moje konto Outlook, czy nie. Wiadomość mówi o „Nietypowej aktywności logowania”. Mimo, że widzę członka zespołu Microsoft jako nadawcę, wygenerowany adres URL mówi co innego. Poza tym, nadawca znajduje się w Namibii, co także wydaje mi się podejrzane. Na koniec, w wiadomości znajduje się informacja o ochronie danych osobistych i czasowej blokadzie Outlooka, przez co nie powinienem być w stanie wysyłać ani odbierać wiadomości. JESTEM w stanie jednak to zrobić. Próbowałem wysłać wiadomość swoim kolegom i dostałem od nich potwierdzenie, że wiadomość do nich dotarła. Czy możecie mi to wyjaśnić?

Rozwiązany problem

Tak, Microsoft wysyła oficjalne wiadomości typu „Nietypowe logowanie na konto Microsoft” na Outlooka, jeśli jest taka potrzeba. Po tym, jak serwer zauważy jakąś nietypową aktywność na koncie Outlook, system automatycznie wysyła email na konto, informując jego użytkownika o potencjalnym niebezpieczeństwie. Niestety, kilka lat temu scammerzy stworzyli phishing udający wiadomości od zespołu Microsoft i w taki sposób skłaniają ludzi do ujawniania swoich danych i haseł. Fałszywa wiadomość wygląda następująco:

From: Outlook Administrator [email protected]
Date: March 11, 2017 at 8:46:48 AM EDT
Subject: Microsoft account unusual sign-in activity
Unusual Activity Detected
We detected something unusual about a recent activity to the Microsoft account. To help keep you safe, we required an extra security challenge. You will need to verify your Microsoft email account below to confirm that the recent activity was yours and to regain access and enjoy our unlimited service.
Verify Now
What happened?
Using a shared computer to access your account.
Logging in your microsoft account from blacklisted IP.
Not logging off your account after usage.
Thanks for using your Microsoft account to bring the people who matter most together in one place. You can change your connection settings anytime and find more ways to connect at businnesmn.com/content/themes/ fourteen/genericons/font/dirrect.php.
See you online,
The Microsoft team

Fałszywy alarm nietypowej aktywności konta Microsoft krązy między użytkownikami Microsoft, MSN, Hotmail, Live i Outlooka od 2014 roku. Liczba takich alarmów spadła po tym, jak eksperci je wykryli i upublicznili. Niestety, pod koniec 2016 roku oszustwo to nawróiło i zaczęło oszukiwać użytkowników na nowo. Zgodnie z tym, co mowią eksperci, jedyną różnicą pomiędzy normalnym a fałszywym alarmem, jest zielona tarcza przy imieniu nadawcy. Link zapewniony przez oszusta jest zwykle bardziej podejrzany – np. businnesmn.com lub też coś nie związanego z Microsoftem. Jeśli podejrzewasz, że otrzymałeś fałszywą wiadomość o nietypowej aktywności systemu, NIE klikaj na żadne linki w niej się znajdujące ponieważ możesz zostać przekierowany na niebezpieczną stronę internetową, utracić hasło do konta, a nawet paść ofiarą wirusa.

Jak zablokować fałszywe wiadomości o nietypowej aktywności na koncie Outlook?

Optymalizuj teraz! Optymalizuj teraz!
By przywrócić twój komputer do szczytowej formy, zakup licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9

Jeśli zauwazyłeś zwiekszoną liczbę podejrzanych wiadomości, wliczając w to oszustwo typu phishing „Nietypowa aktywność konta Microsoft”, upewnij się, że zainstalowałeś profecjonalnego antywirusa bądź zaktualizowałeś tego, który znajduje się w Twoim komputerze. Programy antywirusowe nie mogą zablokować spamu bądź złośliwych wiadomości. Potężne antywirusy jednak, takie jak Reimage, nie pozwolą na dostęp do niebezpiecznej strony lub na uruchomienie złośliwego programu w systemie.

Następnie powinieneś natychmiastowo zmienić hasło do Twojego konta i dodać nadawcę na listę zablokowanych. Poniżej masz przewodnik, jak zablokować nadawcę wiadomości typu „Nietypowa aktywność konta Microsoft” na Outlooku:

  • Po zmianie hasła Outlook, zaloguj się na swoje konto.
  • Kliknij na ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu strony głównej Outlooka.
  • Wciśnij opcję Więcej ustawień skrzynki i znajdź opcję Zapobieganie spamowi.
  • Kliknij na Biała i czarna lista.
  • Wybierz Czarną listę i wpisz adres, który chcesz zablokować.
  • Kliknij na Dodaj do listy.

Jeśli ten poradnik nie pomógł poradzić sobie z oszustwem „Nietypowa Aktywność Konta Microsoft”, skontaktuj się z rzeczywistym członkiem zespołu Microsoft w celu dodatkowego wsparcia.

Zoptymalizuj system i spraw, że będzie działał lepiej

Zoptymalizuj swój komputer już teraz! Jeśli nie chcesz przeszukiwać swojego komputera ręcznie i mieć problemów z poszykiwaniem przyczyn spowolnienia sprzętu, możesz użyć narzędzi przedstawionych poniżej. Wszystkie te rozwiązania zostały przetestowane przez zespół wyleczpc.pl - mamy tak pewność, że opisane programy pomogą ulepszyć system. By przyspieszyć komputer jednym kliknięciem, skorzystaj z jednego z poniższych narzędzi:

Oferta
zrób to teraz!
Download
narzędzie do optymalizacji komputer Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
narzędzie do optymalizacji komputer Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Twój problem pozostał?
Jeśli wyniki zapewniane przez Fortect nie dają Tobie satysfakcji i uważasz, że program nie usprawnił twojego sprzętu, skontaktuj się z nami! Dostarcz nam proszę tylko informacje związane z twoim problemem
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak zablokować oszustwo "nietypowa aktywność konta Microsoft”?"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *