Jak odzyskać zaszyfrowane pliki z pomocą dekryptera CRY128?

Problem: Potrzebuję pomocy przy dekrypcji plików zaatakowanych przez ransomware'a CRY128. Słyszałem, że wydano dekrypter CRY128, ale nie wiem jak z niego dobrze korzystać. Na prawdę nie chcę czegoś zrobić źle, a przez to stracić dane. Czy możecie poprowadzić mnie przez proces odzyskiwania danych?

Rozwiązany problem

Pierwszy maja to szczęśliwy dzień dla wszystkich, których pliki zostały zaszyfrowane przez wirusa ransomware CRY128. Tego dnia, Emsisoft wydał darmowe oprogramowanie deszyfrujące, które każdy może pobrać z oficjalnej strony twórców. Emsisoft jest jedną z wiodących firm walczących z ransomware, mogącą być dumną z tytułów Certyfikowanego Partnera Microsoft oraz Złotego Partnera OPSWAT. Tysiące użytkowników zostało uratowanych przed oddaniem pieniędz oszustom – teraz nadszedł czas dla ofiar wirusa CRY128 na odzyskanie plików. W poniższym artykule krótko opiszemy wirusa, by pomóc użytkownikom go szybciej zidentyfikować. Jeśli jednak jesteś pewien pochodzenia infekcji, możesz przejść od razu do instrukcji rozszyfrowywania, gdzie nauczysz się sposobów na korzystanie zdekryptera oraz na osiąganie najlepszych wyników.

Osobom nieznającym zasad działania ransomware'ów, możemy powiedzieć, że te pasożyty są stworzone do wnikania w komputery i uniemożliwiania odczytu personalnych plików użytkownika. Niektóre ransomware'y korzystają z kampanii spamowej do dostawania się do komputerów – CRY128 i cała rodzina wirusów CryptON (z której się on wywodzi) polega na lukach w Usłudze Pulpitu Zdalnego (Remote Desktop Service, RDP) i wmusza się do komputerów będących celem ataku. Zaczyna nastepnie skanować dysk twardy, zewnętrzne nośniki i inne miejsca mogące przechowywać pliki w komputerze. Szczególnie poszukuje archiwów, dokumentów biurowych bądź mediów mogących mieć jakąś wartość dla ofiary. W taki sposób właściciel plików będzie dużo mocniej chciał zapłacić za ich odzyskanie. O to chodzi oszustom. Zostawiają oni żądanie okupu nazwane _DECRYPT_MY_FILES.txt, w który ofiara dowiaduje się i tym, co się stało z jej plikami oraz, jak może cofnąć zmiany. Cena klucza deszyfrującego to 0.388 BTC (około 722 dolary), lecz nie warto podejmować ryzyka, że złodzieje znikną z Twoimi pieniędzmi, gdy możesz teraz odzyskać te pliki za darmo. Bez zbędnej dyskusji przejdźmy więc do instrukcji rozszyfrowywania Cry128

Jak rozszyfrować pliki z pomocą darmowego dekryptera Cry128?

Krok 1. Zajmij się usunięciem wirusa Cry128

Przed rozpoczęciem odzyskiwania danych musisz się najpierw upewnić, że wszystkie komponenty wirusa Cry128 zostały usunięte z komputera i nie będą one przeszkadzały w procesie dekryptyzacji. Miej na uwadze, że pozostałe malware może ponownie szyfrować pliki, obracając twoje działania w niwecz. Zaleca się więc zaufać profesjonalnemu oprogramowaniu przeznaczonemu do walki z malware, które znajdzie i usunie każdy fragment malware'a znalezionego na komputerze. Program taki, jak Fortect powinien nadać się do tego idealnie.

Krok 2. Pobierz dekrypter Cry128 z Emsisoft

Ważną rzeczą jest pamięć o nie kupywaniy kluczy deszyfrujących od twórców wirusa. Wykorzystają oni twoje pieniądze w niecnym celu podczas, gdy Ty nie będziesz mieć gwarancji, że twoje dane zostaną przywrócone. W zamian wejdź na oficjalną strone Emsisoft i pobierz za darmo dekryptera Cry128. Możesz przyspieszyć pobieranie klikając na ten link. Bądź ostrożny, aby nie pobrać żadnego oprogramowania tego typu z niegodnych zaufania źródeł! Narzędzia te mogą przynieść Twojemu komputerowi więcej szkody, niż pożytku.

Krok 3: Dekrypter Cry128 w akcji

  1. Aby dekrypter Cry128 mógł działać, musisz dostarczyć aplikacji jeden zdrowy plik oraz jego zaszyfrowaną wersję. Porównując obydwa pliki, program automatycznie wyciągnie prywatny klucz deszyfrujący. Skorzystanie z tego klucza pomoże odzyskaćc resztę plików.
  2. Przeciągnij i upuść dwa zaznaczone pliki w okreslone obszary okna Dekryptera.
  3. Po zakończeniu procesu wyciągania klucza, wciśnij OK w okienku mówiącym o znalezieniu klucza deszyfrującego.
  4. Wyraź zgodę na „Warunki licencji” w następnym oknie, klikając OK.
  5. Po przejściu przez wszystkie wcześniejsze kroki, wylądujesz w końcu w oknie aplikacji. Zaznacz tam partycję, którą chcesz rozszyfrować. Dodatkowe lokacje mogą zostać dodane poprzez kliknięcie na przycisk „Dodaj Folder”.
  6. Po zaznaczeniu pożądanych plików lub folderów, kliknij na przycisk „rozszyfruj” i rozpocznij proces dekryptyzacji.

Odzyskaj pliki i inne kompunenty systemu automatycznie

By odzyskać pliki i inne elementy systemu możesz użyć darmowych poradników zapewnianych przez zespół ekspertów wyleczpc.pl. Jeśli jednak czujesz, że nie jesteś na tyle doświadczony, by wykonać cały proces przywracania samemu, zalecamy skorzystać z poniższych rozwiązań. Przetestowaliśmy każdy z tych programów wraz z ich efektywnością. Wszystko, co musisz zrobić, to pozwolić tym programom na pracę.

Oferta
zrób to teraz!
Download
narzędzie do przywracania danych Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
narzędzie do przywracania danych Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Czy masz jakieś problemy?
Jeśli FortectMac Washing Machine X9 to źródło Twoich problemów, zwróć się o pomoc do naszych ekspertów. Im więcej informacji zapewnisz, tym lepsze rozwiązanie będą w stanie Tobie zapewnić.
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak odzyskać zaszyfrowane pliki z pomocą dekryptera CRY128?"