Jak odzyskać usunięte pliki z systemu Mac?

Pytanie

Problem: Jak odzyskać usunięte pliki z systemu Mac?

Właśnie przeniosłem sporo plików do Kosza w Macu, a następnie go opróżniłem. Okazało się, że przypadkowo usunąłem kilka ważnych plików i teraz się stresuję. Czy jest jakiś sposób na odzyskanie usuniętych plików na Macu?

Rozwiązany problem

Przypadkowe kasowanie potrzebnych plików na Macu jest powszechnym błędem dokonywanym przez wielu użytkowników Mac OS X. Chociaż usuwanie plików z Kosza jest sposobem na definitywną eliminację plików z komputera Apple, nie jest to akcja odwracalna. Jest kilka sposobów na od-usunięcie plików na Macu. My zaś przygotowaliśmy Tobie ten poradnik, by je wyjaśnić.

Jeśli chodzi o możliwości odzyskania danych na Macu, jest wiele aplikacji oferujących automatyczne odzyskiwanie plików, of rozmaitych firm. Jednakże, użytkownicy są zwykle zainteresowani poradnikiem wyjaśniającym, jak odzyskać usunięte pliki na Macu bez dodatkowego oprogramowania.

Pierwszą rzeczą, którą chcemy wypunktować jest to, że po usunięciu plików nie znikają one z dysku dopóki ich dane nie zostaną nadpisane przez nowe pliki. Kiedy usuwasz pliki, kasujesz tylko indeksy kierujące do wpisu. Wyajaśnia to, czemu ważne jest zaprzestanie korzytania z komputera, modyfikacja oraz tworzenie nowych plików, dopóki nie spróbowałeś wszelkich sposobów na odzyskanie ważnego pliku, który został przypadkowo usunięty.

Odzyskaj pliki na Macu z pomocą tych prostych sposobów

Przywróć już teraz! Przywróć już teraz!
By odzyskać potrzebne funkcje systemu, zakup licenjonowaną wersję narzędzia Mac Washing Machine X9 Mac Washing Machine X9.

Sposób 1. Sprawdź Kosz na Mac OS X

Przywróć już teraz! Przywróć już teraz!
By odzyskać potrzebne funkcje systemu, zakup licenjonowaną wersję narzędzia Mac Washing Machine X9 Mac Washing Machine X9.

Recover files from Trash bin on Mac

Jeśli przez przypadek usunąłeś cenny plik, powinieneś sprawdzić, czy znajduje się on w Koszu. Jeżeli widzisz plik, który usunąłeś, możesz go bardzo szybko odzyskać.

  1. Znajdź plik, który chcesz odzyskać i kliknij na niego drugim przyciskiem.
  2. Wybierz opcję Przywróć. Opcja ta przeniesie usunięty plik z powrotem do jego rodzimego folderu.

Sposób 2. Użyj Wehikułu Czasu

Przywróć już teraz! Przywróć już teraz!
By odzyskać potrzebne funkcje systemu, zakup licenjonowaną wersję narzędzia Mac Washing Machine X9 Mac Washing Machine X9.
  1. Jeśli korzystasz z Wehikułu Czasu, możesz szybko odzyskać usunięte pliki. Wejdź w Preferencje Systemu i otwórz Wehikuł Czasu. Postaw znaczek √ przy opcji Pokaż Wehikuł Czasu w pasku menu.Open Time Machine in Mac
  2. Spójrz teraz na pasek menu (górny pasek twojego Maca). Kliknij na ikonę Wehikułu Czasu i wybierz opcję Wejdź do Wehikułu Czasu z rozwijanego menu.
  3. Po wejściu do Wehikułu Czasu, przejdź do folderu, w którym znajdował się ostatnio usunięty plik.
  4. Skorzystaj ze strzałek, by nawigować pomiędzy poprzednimi dniami i znajdź dzień, w którym usunięty plik istniał w podanym folderze. Kliknij podwójnie na plik i sprawdź go, by upewnić się, że jest to wersja, jaką chcesz odzyskać.
  5. Jeśli jesteś pewien, że jest to plik, który chcesz, kliknij przycisk Przywróć znajdujący się na samym dole interfejsu Wehikułu Czasu.

Usunięty plik powinien zostać przywrócony.

Sposób 3. Użyj oprogranowania odzyskującego pliki na Maca

Przywróć już teraz! Przywróć już teraz!
By odzyskać potrzebne funkcje systemu, zakup licenjonowaną wersję narzędzia Mac Washing Machine X9 Mac Washing Machine X9.

Niestety, jeśli chcesz odzyskać pliki usunięte z Kosza, może być dużo ciężej to zrobić. Szanse na odzyskania danych są niskie – szczególnie, jeśli kontynuowałeś korzystanie z Maca po usunięciu ważnych plików z Kosza.

Sytuacja staje się gorsza z powodu, jaki wspomnieliśmy wcześniej – usunięte pliki z czasem zostają nadpisane nowymi danymi dodanymi do komputera. Jednakże, jeśli nie używałeś Maca po usunięciu wartościowych plików, powinieneś polegać na prograach odzyskujących dane przeznaczonych na Mac.

Dobre oprogramowanie odzyskujące pliki na Mace pomoże też przy utracie danych związanej z reinstalacją Mac OS'a.

Bonus: Odzyskałeś pliki? Przemyśl automatyczne kasowanie śmieci.

Przywróć już teraz! Przywróć już teraz!
By odzyskać potrzebne funkcje systemu, zakup licenjonowaną wersję narzędzia Mac Washing Machine X9 Mac Washing Machine X9.

Jeśli odzyskałeś swoje pliki z powodzeniem, możesz chcieć w przyszłości usuwać niechciane pliki bądź śmieci z komputera. Najlepsze programy do czyszczenia oraz optymalizacji Maca (według ekspetów WyleczPC) to MacCleanse oraz MacBooster.

Odzyskaj pliki i inne kompunenty systemu automatycznie

By odzyskać pliki i inne elementy systemu możesz użyć darmowych poradników zapewnianych przez zespół ekspertów wyleczpc.pl. Jeśli jednak czujesz, że nie jesteś na tyle doświadczony, by wykonać cały proces przywracania samemu, zalecamy skorzystać z poniższych rozwiązań. Przetestowaliśmy każdy z tych programów wraz z ich efektywnością. Wszystko, co musisz zrobić, to pozwolić tym programom na pracę.

Oferta
zrób to teraz!
Download
narzędzie do przywracania danych Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Czy masz jakieś problemy?
Jeśli  to źródło Twoich problemów, zwróć się o pomoc do naszych ekspertów. Im więcej informacji zapewnisz, tym lepsze rozwiązanie będą w stanie Tobie zapewnić.
- opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Alice Woods
Alice Woods - Dzieli się wiedzą o ochronie komputerów

Alice Woods jest ekspertem specjalizującym się w analizie i badaniu cyberzagrożeń. Jej zadaniem na WyleczPC jest szerzenie wiedzy i niesienie wsparcia użytkownikom potrzebującym ochrony ich komputerów przed złośliwymi aplikacjami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak odzyskać usunięte pliki z systemu Mac?"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *