Jak odinstalować XAMPP na Mac OS X?

stworzone przez Olivia Morelli - -

Pytanie

Problem: Jak odinstalować XAMPP na Mac OS X?

Cześć wam, 

Około rok temu zacząłem korzystać z Maca. Niestety, obecnie działa wolniej niż kiedyś. Z tego co wiem, jednym z powodów takiego zachowania może być niekompletne usunięcie niepotrzebnych programów. Jeśli to jest powodem, czy moglibyście wyjaśnić, jak je usunąć? W momencie pisania myślę nad usunięciem XAMPPa. Proszę o pomoc!

Rozwiązany problem

Jeśli jesteś w miarę nowym użytkownikiem Mac OS X, możesz miec problemy z deinstalacją z niego aplikacji. Oczywiście, zaawansowani użytkownicy mogą stwierdzić, że nauka deinstalacji XAMPP z Mac OS X czy też innego programu jest zwykłą stratą czasu z powodu prostoty sposobu.

Niestety, dobrej deinstalacji trzeba się też czasem nauczyć. Powinieneś więc wczytać się w artykuł, by poznać sposób na usunięcie XAMPP z Mac OS.

How to uninstall XAMPP on Mac OS X?

Zanim zaczniesz deinstalację, powinieneś rozumieć róznicę pomiędzy 'usuwaniem' a 'deinstalacją'. Jeśli chcesz pozbyć się aplikacji na dobre, powinieneś ją odinstalować. Jeśli mówimy o 'usunięciu', mówimy o przeniesieniu aplikacji do Kosza – nie oznacza to, że aplikacja zniknie ze sprzętu.

Proes 'deinstalacji' obejmuje zarówno przeniesienie programu do Kosza, jak również skasowanie innych plików i rejestrów powiązanych z aplikacją. Jeśli wciąż głowę zaprząta Ci pytanie, jak odinstalować XAMPP na Mac OS X, przeczytaj cały artykuł, w którym przygotowaliśmy specjalny poradnik. Pomoże Ci on całkowicie usunąć wybrany program.

Jak odinstalować XAMPP z Mac OS X

Odinstaluj Teraz! Odinstaluj Teraz!
By je usunąć, musisz zakupić licencjonowaną wersję Intego Intego.

XAMPP to fachowa aplikacja nie mająca nic wspólnego z wirusami, malware, aplikacjami potencjalnie niechcianymi i podobnymi. Oznacza to, że program może zostać usunięty bez problemu ręcznie. By usunąć XAMPPa z Mac OS X, musisz najpierw wykonać następujące kroki:

  1. Otwórz folder Aplikacje.
  2. Kliknij na ikonę XAMPP i trzymaj ją tak długo, aż możliwe będzie jej przeniesienie.
  3. Przeciągnij ikonę do Kosza.
  4. Wciśnij jednoczećnie Ctrl+Kosz, a następnie wybierz opcję Opróżnij Kosz.

Oczywiście, ta część jest banalna. Nie oznacza jednak, że odinstalowałeś XAMPPa z Mac OS X. Nie zapominaj, że programy te mają często dodatkowe pliki i rejestry, które też powinno się usunąć. By je znaleźć, musisz przeszukać wszystkie foldery, które mogą przechowywać takie resztki. Zalecamy sprawdzenie nastepujących lokalizacji:

  • /Library/Application Support/
  • /Library/ Preferences/.

W rzeczy samej, ręczne usuwanie wymaga czasu i wysiłku. Jeśli chcesz na dobre i szybko usunąć XAMPPa, skorzystaj z narzędzia znanego jako MacKeeper.

Pozbądź się programów jednym kliknięciem

Możesz usuwać programy z pomocą poradników dostarczanych przez nasz zespół ekspertów wyleczpc.pl. By zaoszczędzić na czasie, wybraliśmy też parę narzędzi, które pomogą w automatycznym usuwaniu aplikacji. Jeśli nie jesteś na tyle doświadczony by usuwać programy samemu, nie krempuj się korzystać z tycch opcji

Oferta
zrób to teraz!
Download
poradnik usuwania XAMPP Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Wywołało to problemy?
Jeśli aplikacja nie była w stanie pomóc w deinstalacji programów, daj znać naszemu zespołowi o twoich kłopotach. Upewnij się, że dostarczysz nam tak wiele informacji, jak tylko w stanie.
jest polecanym oprogramowaniem do odinstalowania XAMPP
- opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy. - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware
O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak odinstalować XAMPP na Mac OS X?"

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *