Jak odinstalować XAMPP na Mac OS X?

Problem: Cześć wam, 

Problem: Około rok temu zacząłem korzystać z Maca. Niestety, obecnie działa wolniej niż kiedyś. Z tego co wiem, jednym z powodów takiego zachowania może być niekompletne usunięcie niepotrzebnych programów. Jeśli to jest powodem, czy moglibyście wyjaśnić, jak je usunąć? W momencie pisania myślę nad usunięciem XAMPPa. Proszę o pomoc!

Rozwiązany problem

Jeśli jesteś w miarę nowym użytkownikiem Mac OS X, możesz miec problemy z deinstalacją z niego aplikacji. Oczywiście, zaawansowani użytkownicy mogą stwierdzić, że nauka deinstalacji XAMPP z Mac OS X czy też innego programu jest zwykłą stratą czasu z powodu prostoty sposobu.

Niestety, dobrej deinstalacji trzeba się też czasem nauczyć. Powinieneś więc wczytać się w artykuł, by poznać sposób na usunięcie XAMPP z Mac OS.

How to uninstall XAMPP on Mac OS X?

Zanim zaczniesz deinstalację, powinieneś rozumieć róznicę pomiędzy 'usuwaniem' a 'deinstalacją'. Jeśli chcesz pozbyć się aplikacji na dobre, powinieneś ją odinstalować. Jeśli mówimy o 'usunięciu', mówimy o przeniesieniu aplikacji do Kosza – nie oznacza to, że aplikacja zniknie ze sprzętu.

Proes 'deinstalacji' obejmuje zarówno przeniesienie programu do Kosza, jak również skasowanie innych plików i rejestrów powiązanych z aplikacją. Jeśli wciąż głowę zaprząta Ci pytanie, jak odinstalować XAMPP na Mac OS X, przeczytaj cały artykuł, w którym przygotowaliśmy specjalny poradnik. Pomoże Ci on całkowicie usunąć wybrany program.

Jak odinstalować XAMPP z Mac OS X

XAMPP to fachowa aplikacja nie mająca nic wspólnego z wirusami, malware, aplikacjami potencjalnie niechcianymi i podobnymi. Oznacza to, że program może zostać usunięty bez problemu ręcznie. By usunąć XAMPPa z Mac OS X, musisz najpierw wykonać następujące kroki:

  1. Otwórz folder Aplikacje.
  2. Kliknij na ikonę XAMPP i trzymaj ją tak długo, aż możliwe będzie jej przeniesienie.
  3. Przeciągnij ikonę do Kosza.
  4. Wciśnij jednoczećnie Ctrl+Kosz, a następnie wybierz opcję Opróżnij Kosz.

Oczywiście, ta część jest banalna. Nie oznacza jednak, że odinstalowałeś XAMPPa z Mac OS X. Nie zapominaj, że programy te mają często dodatkowe pliki i rejestry, które też powinno się usunąć. By je znaleźć, musisz przeszukać wszystkie foldery, które mogą przechowywać takie resztki. Zalecamy sprawdzenie nastepujących lokalizacji:

  • /Library/Application Support/
  • /Library/ Preferences/.

W rzeczy samej, ręczne usuwanie wymaga czasu i wysiłku. Jeśli chcesz na dobre i szybko usunąć XAMPPa, skorzystaj z narzędzia znanego jako MacKeeper.

Pozbądź się programów jednym kliknięciem

Możesz usuwać programy z pomocą poradników dostarczanych przez nasz zespół ekspertów wyleczpc.pl. By zaoszczędzić na czasie, wybraliśmy też parę narzędzi, które pomogą w automatycznym usuwaniu aplikacji. Jeśli nie jesteś na tyle doświadczony by usuwać programy samemu, nie krempuj się korzystać z tycch opcji

Oferta
zrób to teraz!
Download
poradnik usuwania XAMPP Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z OS X
Wywołało to problemy?
Jeśli aplikacja Mac Washing Machine X9 nie była w stanie pomóc w deinstalacji programów, daj znać naszemu zespołowi o twoich kłopotach. Upewnij się, że dostarczysz nam tak wiele informacji, jak tylko w stanie.
jest polecanym oprogramowaniem do odinstalowania XAMPP
Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak odinstalować XAMPP na Mac OS X?"