Jak odinstalować przeglądarkę Tor Browser?

Pytanie

Problem: Jak odinstalować przeglądarkę Tor Browser?

Korzystałem przez pewien czas z przeglądarki Tor. Od najnowszej aktualizacji przestała ona jednak działać. Miała ona problemy wcześniej, ale rozwiązywałem je wszystkie po prostu uruchamiając ją ponownie. Tym razem jest inaczej. Chciałbym odinstalować przeglądarkę Tor, ale nie mogę znaleźć deinstalatora. Czy macie może instrukcję, jak można usunąć Tor?

Rozwiązany problem

TOR (od nazwy „the onion routing”) to przeglądarka internetowa tworzona przez Tor Project, Inc. Orginalnie, przeglądarka ta była tworzona przez i dla Marynarki Stanów Zjednoczonych, by chronić komunikację amerykańskiego rządu. Działa ona tak, jak każda inna przeglądarka z jednym wyjątkiem – jest dużo bezpieczniejsza, jeśli chodzi o prywatność organizacji oraz użytkowników.

Większość przeglądarek wykorzystuje bezpośrednie połączenie z Internetem. Tor zaś łączy się poprzez ciąg tuneli wirtualnych, przez co zapobiega stronom trzecim analizę działalności oraz identyfikację danych użytkownika.

Poza tym, działa ona także jako narzędzie zapobiegające cenzurze – może odblokować zablokowane strony i treści. Jest też wiele innych cech przeglądarki Tor, których nie będziemy tutaj opisywać. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na jej temat, zapraszamy na oficjalną stronę Tor.

W tym artykule przedstawimy, jak usunąć przeglądarkę Tor. Zauważono, że czasem rozpowszechnia się ona w bundlach wraz z innymi narzędziami, co jest jednym z powodów, dla których użytkownicy chcą ją usunąć. Inni powiązują TOR z darknetem oraz działalnością przestępczą – sieć Tor jest często wykorzystywana przez n.p. twórców ransomware do uzyskiwania opłat od ich ofiar. Inni po prostu przestali korzystać z tej przeglądarki i chcą ją usunąć, by uzyskać nieco wolnego miejsca. Bez względu na powód, usunięcie Tora może być nieco bardziej skomplikowane niż zwykle.

Usuwanie przeglądarki Tor z systemu Windows

Odinstaluj Teraz! Odinstaluj Teraz!
By je usunąć, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jak zostało wyjaśnione przez twórcę, Tor nie jest instalowany tak, jak klasyczna przeglądarka. W systemie Windows, ludzie mogą usunąć folder Tor bądź lokalizację „Tob Browser”. Jeśli jednak instalowało się Tor'a z bundla, będzie trzeba zainicjować dokładniejsze czyszczenie systemu. Na początek sprawdź, czy deinstalator Tor'a znajduje się w Panelu Sterowania:

 • Wejdź w Menu startUstawieniaPanel Sterowania.
 • W Panelu Sterowania znajdź Dodaj/Usuń Programy.
 • Na liście zainstalowanych aplikacji znajdź Tor i programy z nim powiązane.
 • Kliknij na każdy z nich i zaznacz Zmień/Usuń.
 • Potwierdź usunięcie.
 • Naciśnij następnie Windows + R, wpisz regedit, i naciśnij Enter.
 • Otwórz zakładkę Edycja i wybierz Znajdź.
 • Wpisz Tor w wyszukiwarce i sprawdź, czy zostały jakieś powiązane klucze. Usuń wszystkie z nich.

Możesz też skorzystać z programu do automatycznej deinstalacji takiego, jak Fortect. Pobierz narzędzie, uruchom je i ustaw, by kompletnie usunąć przeglądarkę Tor. Jeśli nie chcesz instalować dodatkowych aplikacji, usuń TORa z pomocą Wiersza Poleceń:

 • Kliknij drugim przyciskiem na Start i wybierz Wiersz Poleceń (Administrator).
 • Wpisz następujące komendy i potwierdź każdą z nich Enterem:

  dir /s /a /b „tor” >> \\users\\%%name\\desktop\\TorInstalationAdress.txt
  dir /s /a /b „vidalia” >> \\users\\%%name\\desktop\\TorInstalationAdress.txt

 • Otwórz teraz utworzony plik – powinieneś zobaczyć listę ścieżek do folderóe Tora:

  C:\\>dir /s /a /b „tor”
  C:\\proxy\\tor
  |_>C:\\proxy\\tor\\Tor Browser\\Data\\Tor
  |_>C:\\proxy\\tor\\Tor Browser\\Docs\\Tor
  del /f „\\proxy\\tor”
  C:\\Users\\%%\\AppData\\Roaming\\tor
  del/f „\\Users\\%%\\AppData\\Roaming\\tor”
  C:\\>dir /s /a /b „vidalia”
  |_>C:\\proxy\\tor\\Tor Browser\\App\\Data\\Vidalia
  |_>C:\\proxy\\tor\\Tor Browser\\Data\\Vidalia
  |_>C:\\proxy\\tor\\Tor Browser\\Docs\\Vidalia
  C:\\Users\\%%\\AppData\\Local\\Vidalia
  del /f „C:\\Users\\%%\\AppData\\Local\\Vidalia „
  C:\\Users\\%%\\Downloads\\Tor Browser\\Data\\Vidalia
  C:\\Users\\%%\\Downloads\\Tor Browser\\Docs\\Vidalia
  del /f ” C:\\Users\\%%\\Downloads\\Tor Browser”

 • Stwórz nowy dokument tekstowy.
 • Wklej do niego następujące komendy:

  @echo off
  del /f „\\proxy\\tor”
  del/f „\\Users\\%%\\AppData\\Roaming\\tor”
  del /f „\\Users\\%%\\AppData\\Local\\Vidalia „
  del /f „\\Users\\%%\\Downloads\\Tor Browser”

 • Zapisz ten plik jako TorRemoval.bat, korzystając z opcji „Wszystkie pliki”.
 • Kliknij drugim przyciskiem na TorRemoval.bat i wybierz Uruchom jako administrator.

Pozbądź się programów jednym kliknięciem

Możesz usuwać programy z pomocą poradników dostarczanych przez nasz zespół ekspertów wyleczpc.pl. By zaoszczędzić na czasie, wybraliśmy też parę narzędzi, które pomogą w automatycznym usuwaniu aplikacji. Jeśli nie jesteś na tyle doświadczony by usuwać programy samemu, nie krempuj się korzystać z tycch opcji

Oferta
zrób to teraz!
Download
removal software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
removal software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Wywołało to problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie pomóc w deinstalacji programów, daj znać naszemu zespołowi o twoich kłopotach. Upewnij się, że dostarczysz nam tak wiele informacji, jak tylko w stanie.
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Alice Woods
Alice Woods - Dzieli się wiedzą o ochronie komputerów

Alice Woods jest ekspertem specjalizującym się w analizie i badaniu cyberzagrożeń. Jej zadaniem na WyleczPC jest szerzenie wiedzy i niesienie wsparcia użytkownikom potrzebującym ochrony ich komputerów przed złośliwymi aplikacjami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak odinstalować przeglądarkę Tor Browser?"