Jak odinstalować program Mac Auto Fixer?

stworzone przez Julie Splinters - -

Pytanie

Problem: Jak odinstalować program Mac Auto Fixer?

Witajcie. Ostatnio natrafiłem na swoim Macu na program zwany Mac Auto Fixer. Wykonywał on skany na moim komputerze i odnajdował setki problemów. Nie wiem, skąd wzięła się ta aplikacje – nie pamiętam jej instalacji. Czy powinienem jej ufać? Proszę o kilka porad! Dzięki.

Rozwiązany problem

Mac Auto Fixer to zwodniczy optymalizator macOS, który może być klasyfikowany jako scareware. Aplikacja zazwyczaj dostaje się do urządzeń bez wiedzy użytkowników jako opcjonalny komponent dołączany do shareware i freeware (technika ta jest znana też jako bundling oprogramowania). Z tego powodu użytkownicy często widzą tą aplikację na komputerze nie domyślając się, skąd ona się wzięła.

Potencjalnie niepożądane aplikacje nie są ogółem złośliwe. Zawsze jest jednak ryzyko związane z działaniem takiego oprogramowania – nie tylko próbuje ono pokazywać fałszywe wyniki skanów użytkownikom, lecz także działa jako aplikacja czerpiąca korzyści z reklam, które przeszkadzają w przeglądaniu sieci. Dodatkowo, niepożądane aplikacje mogą poskutkować infekcją malware, jeśli użytkownik nie jest wystarczająco ostrożny.

Jak już wspomnieliśmy, Mac Auto Fixer to program scareware – znaczy to, że polega on na fałszywych wynikach wyszukiwania, by wymusić na użytkownikach zakup licencjonowanej wersji aplikacji. Nigdy nie ufaj tym wynikom! Oprogramowanie typu Mac Auto Fixer oznacza niegroźne pliki i procesy w raporcie i sprawia, że wyglądają one na niebezpieczne.

How to uninstall Mac Auto Fixer

Dodatkowo, zwodnicza aplikacja może wskazywać na infekcję malware, która najpewniej także jest fałszywa. Nie zastanawiaj się więc nad tym, czy powinieneś usunąć Mac Auto Fixera i sprawdź nasz poradnik poniżej.

Ci, którzy zakupili pełną wersję Mac Auto Fixera mogą zastanawiać się nad „naprawą” komputera z pomocą tego programu – nie róbcie tego, gdyż komputer może zacząć źle działać. Dodatkowo, podając szczegóły karty kredytowej na nieznanej stronie ryzykujesz ujawnieniem tych danych takim osobom, jak cyberprzestępcy.

Większość aplikacji można usunąć przesuwając je do Kosza. Niektóre z nich nie są jednak takie łatwe do usunięcia. Aby odinstalować Mac Auto Fixera, użytkownicy muszą wykonać kilka dodatkowych kroków. Sprawdź je i wykonaj w prawidłowej kolejności.

Wskazówka: pamiętaj, że niepożądane aplikacje mogą się szybko replikować. Ponad to, jeśli klikałeś na jakieś podejrzane linki, istnieje szansa zainfekowania komputera jakimś pasożytem. By być pewnym, że twój MacOS jest wolny od malware, przeskanuj go z pomocą Reimage, bądź innej aplikacji ochronnej. Dodatkowo, program ten może pomóc z usunięciem Mac Auto Fixera. Jeśli skan nie pomógł pozbyć się zwodniczego programu, wykonaj następujące kroki.

Krok 1. Wyłącz Mac Auto Fixera z pomocą przymusowego wyjścia

Odinstaluj Teraz! Odinstaluj Teraz!
By je usunąć, musisz zakupić licencjonowaną wersję Intego Intego.

Różne procesy mogą działać w tle wraz z aplikacją Mac Auto Fixer. Ich zamknięcie może wymagać wyłączenie aplikacji siłą. Wykonanie tych kroków pomoże odinstalować Mac Auto Fixera:

 • Kliknij na Finder i wejdź w Aplikacje
 • Wybierz folder Narzędzia i wejdź w niego
 • Znajdź Monitor Aktywności i kliknij na niego
  How to uninstall Mac Auto Fixer?
 • Znajdź na liście i wybierz Mac Auto Fixer.
 • Następnie wybierz Zamknij proces.
 • W wypadku zapytania, potwierdź przyciskiem Wymuś wyłączenie.

Krok 2. Przenieś Mac Auto Fixer do Kosza

Odinstaluj Teraz! Odinstaluj Teraz!
By je usunąć, musisz zakupić licencjonowaną wersję Intego Intego.

Ten proces powinien się skojarzyć użytkownikom. W wypadku, jeśli nie jesteś pewien, co zrobić, wykonaj te instrukcje:

 • Wejdź w Findera i wybierz Aplikacje
 • Znajdź folder Mac Auto Fixer
  How to uninstall Mac Auto Fixer?
 • Kliknij na niego i przenieś go do Kosza
  na pulpicie

Krok 3. Odinstaluj Mac Auto Fixer usuwając program z folderu Application Support

Odinstaluj Teraz! Odinstaluj Teraz!
By je usunąć, musisz zakupić licencjonowaną wersję Intego Intego.

Ostatnim krokiem jest pozbycie się wszystkich dodatkowych wpisów zrobionych przez Mac Auto Fixera. By zakończyć deinstalację, wykonaj następujące kroki:

 • Kliknij na ikonę Findera i wybierz Idź do folderu
 • Wpisz ~/Library/Application Support/ i kliknij Idź
 • Znajdź foldery Mac Auto Fixer i maf, a następnie przenieś je do kosza
  How to uninstall Mac Auto Fixer?
 • Na koniec kliknij drugim przyciskiem na ikonę Kosza i wybierz Opróżnij Kosz.

Pozbądź się programów jednym kliknięciem

Możesz usuwać programy z pomocą poradników dostarczanych przez nasz zespół ekspertów wyleczpc.pl. By zaoszczędzić na czasie, wybraliśmy też parę narzędzi, które pomogą w automatycznym usuwaniu aplikacji. Jeśli nie jesteś na tyle doświadczony by usuwać programy samemu, nie krempuj się korzystać z tycch opcji

Oferta
zrób to teraz!
Download
removal software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Wywołało to problemy?
Jeśli aplikacja nie była w stanie pomóc w deinstalacji programów, daj znać naszemu zespołowi o twoich kłopotach. Upewnij się, że dostarczysz nam tak wiele informacji, jak tylko w stanie.
- opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy. - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware
O autorze
Julie Splinters - Specjalista ds. optymalizacji komputerów.

Jeśli chodzi o optymalizację komputerów, Julie Splinters jest w tym ekspertem. Nie ważne, czy chodzi o powolny smartfon, system Windows, Mac czy Linux - znajdzie ona rozwiązanie w parę minut.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak odinstalować program Mac Auto Fixer?"

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *