Jak odinstalować Amazon Assistant?

Problem: Czy moglibyście mi pomóc usunąć program Amazon Assistant?? Ostatnio zauważyłem ikonę Amazon Assistant na Chrome i działającą aplikację w Menedżerze Zadań. Próbowałem ją odinstalować wiele razy, ale program automatycznie się reinstaluje. Nie byłbym tak przejęty, lecz jest on na moim koputerze w pracy. Kazda omoc byłaby mile widziana.

Rozwiązany problem

Amazon Assistant to oprogramowanie tworzone przez Amazon. Nawet jeśli jest normalnym programem, z powodu ukrytej instalacji jest określany jako malware.

Eksperci zauważyli, że wiele aplikacji freeware i shareware posiadają Amazon Assistant jako dodatek, którego instalacja jest ujawniana, gdy użytkownik dokonuje instalacji Zaawansowanej bądź Własnej. W przeciwnym wypadku jest on instalowany domyślnie w systemie – z tego powodu jest klasyfikowany jako aplikacja potencjalnie niepożądana.

How to Uninstall Amazon Assistant?

Podczas instalacji, Amazon Assistant zmienia rejestr, by uruchamiać się po starcie systemu oraz dodaje się jako wtyczka do Google Chrome, IE, Firefoxa i innych przeglądarek używanych na komputerze.

Podczas, gdy to narzędzie jest określane aplikacją potencjalnie niepożądaną, nie jest wspierana reklamami lub stworzona w celu wykonywania irytujących/niebezpiecznych zadań. Działa jak osobista pomoc przy przeglądaniu sklepu Amazon. Ma ono za zadanie informować ludzi o największych zniżkach – biorąc jednek pod uwagę fakt, że użytkownik mógł zainstalować tą aplikację bez wiedzy, może być ona bezużyteczna oraz odbierać zasoby systemu.

Niestety, usunięcie Amazon Assistant może być trudnym zadaniem. Użytkownicy mówią o reinstalowaniu się programu bądź o braku tegoż w oknie Dodaj/Usuń Programy. Jeśli także nie możesz usunąć Amazon Assistanta, poniżej zapewniamy poradnik, jak tego dokonać.

Jak odinstalować Amazon Assistanta?

Amazon Assistant nie jest złośliwą aplikacją. Z tego powodu jego usunięcie nie wymaga korzystania z anty-malware. Jeśli jednak nie możesz się pozbyć programu w normaln sposób, zalecamy skorzystanie z Perfect Uninstaller. Kliknij na link i skorzystaj z instrukcji, by zainstalować aplikację. Po tym ustaw ją, by sama usunęła Amazon Assistant. Jeśli wciąż chcesz usunąć ten program ręcznie, skorzystaj z następujących kroków:

  • Najpierw zaloguj się jako administrator.
  • Następnie kliknij prawym przyciskiem logo Windows i wybierz Panel Sterowania.
  • Kliknij na Odinstaluj Program w dziale Programy.
  • Odnajdź Amazon Assistant, kliknij na niego i wybierz Odinstaluj.
  • Po tym, przejdź w dział System i Zabezpieczenia oraz otwórz Narzędzia Administracyjne.
  • Sprawdż, czy usługa Amazon Assistant wciąż się tutaj znajduje. Jeśli tak, kliknij na nią drugim przyciskiem, otwórz jej Właściwości i zmień sposób uruchamiania z Automatycznego na Wyłączony.
  • W końcu, uruchom Wiersz poleceń(Admin).
  • Wpisz w nim sc delete Amazon Assistant Service i wciśnij Enter.
  • Jeśli Amazon Assistant umieścił swoją wtyczkę w przeglądarce, wyłącz wtyczkę i przywróć ustawienia fabryczne przeglądarki.
  • Na koniec, uruchom komputer ponownie

UWAGA: Zalecamy też sprawdzenie komputera profesjonanym narzędziem optymalizacyjnym, takim jak Fortect. Naprawi ono uszkodzone rejestry systemu i zamieni – jeśli występują – uszkodzone pliki Windows. Dodatkowo ochroni też przez malware.

Pozbądź się programów jednym kliknięciem

Możesz usuwać programy z pomocą poradników dostarczanych przez nasz zespół ekspertów wyleczpc.pl. By zaoszczędzić na czasie, wybraliśmy też parę narzędzi, które pomogą w automatycznym usuwaniu aplikacji. Jeśli nie jesteś na tyle doświadczony by usuwać programy samemu, nie krempuj się korzystać z tycch opcji

Oferta
zrób to teraz!
Download
removal software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
removal software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Wywołało to problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie pomóc w deinstalacji programów, daj znać naszemu zespołowi o twoich kłopotach. Upewnij się, że dostarczysz nam tak wiele informacji, jak tylko w stanie.
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak odinstalować Amazon Assistant?"