Jak obniżyć zużycie procesora przez Google Chrome na komputerach Mac?

Pytanie

Problem: Jak obniżyć zużycie procesora przez Google Chrome na komputerach Mac?

Ostatnio zauważyłem proces Google Chrome Helper działający w Monitorze Aktywności. Nie uważam, by było to złe – zaczął on jednak używać sporo zasobów procesora, co spowolniło mój komputer. Czy są jakieś sposoby na obniżenie tego zużycia na Macu?

Rozwiązany problem

Większość użytkowników zaczęła korzystać z Google Chrome jako z ich domyślnej przeglądarki. Nawet jeśli przeglądarka ta jest zaufana, użytkownicy natrafili na pewne problemy. Najczęściej, użytkownicy twierdzą, że Google Chrome działa wolno bądź zawiesza się. Inni zaś zgłaszają wysokie zużycie procesora na komputerach Mac.

Zazwyczaj, problemy powiązane z Google Chrome mogą być wywoływane przez złośliwe rozszerzenia, wtyczki lub dodatki. Przykładowo, jeśli zainstalowałeś fałszywe rozszerzenie stworzone do wykorzystywania komputera, spowoduje ono wysokie użycie procesora przez Google Chrome.

Szybkim rozwiązaniem na naprawę wysokiego użycia procesora jest włączenie Monitora Aktywności, kliknięcie na proces i wyłączenie go. Jest to jednak tylko tymczasowe rozwiązanie wykorzystywania zasobów Mac'a. Jeśli chcesz się pozbyć problemu na dobre, skorzystaj z poniższego, bardziej szczegółowego poradnika.

Sposoby na obniżenie zużycia procesora przez Google Chrome na Macu

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Mac Washing Machine X9 Mac Washing Machine X9.

Pamiętaj, że nie tylko złośliwe rozszerzenia mogą stać za wysokim użyciem procesora, lecz także malware. Powinieneś więc zawsze sprawdzać komputer pod kątem potencjalnie niepożądanych aplikacji lub wirusów zanim przystąpisz do naprawy problemów z Mac'iem.

Zalecamy skan systemu profesjonalnym programem optymalizacyjnym. W tym celu, możesz skorzystać z aplikacji FortectMac Washing Machine X9 bądź innego podobnego narzędzia. Następnie, spróbuj poniższych instrukcji, by obniżyć zużycie procesora na Macu.

Metoda 1. Wyłącz nieznane procesy poprzez menedżera zadań Google Chrome

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Mac Washing Machine X9 Mac Washing Machine X9.
 1. Otwórz Google Chrome;
 2. Kliknij na trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu okna;
  Chrome high CPU
 3. Wybierz Więcej Narzędzi i wybierz Menedżer zadań;
 4. Znajdź proces zużywający procesor;
 5. Kliknij na niego i wybierz Zakończ proces.

Metoda 2. usuń podejrzane rozszerzenia z Google Chrome

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Mac Washing Machine X9 Mac Washing Machine X9.
 1. Otwórz Google Chrome i kliknij na Ustawienia (trzy pionowe kropki);
  High CPU by Chrome
 2. Przejdź na Więcej narzędzi i wybierz Rozszerzenia;
  Increased CPU by Google Chrome
 3. Możesz usunąć niezaufane rozszerzenia wciskając przycisk Usuń.

Metoda 3. Przywróć ustawienia domyślne przeglądarki

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Mac Washing Machine X9 Mac Washing Machine X9.
 1. Wejdź w Google Chrome i kliknij na trzy pionowe kropki;
 2. Kliknij na Ustawienia i wybierz Zaawansowane na końcu strony;
  Chrome CPU increased
 3. Znajdź opcję Zresetuj i kliknij na nią.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Mac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
- opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods - Dzieli się wiedzą o ochronie komputerów

Alice Woods jest ekspertem specjalizującym się w analizie i badaniu cyberzagrożeń. Jej zadaniem na WyleczPC jest szerzenie wiedzy i niesienie wsparcia użytkownikom potrzebującym ochrony ich komputerów przed złośliwymi aplikacjami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak obniżyć zużycie procesora przez Google Chrome na komputerach Mac?"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *