Jak naprawić złą jakość dźwięku Airpods Pro w systemie Windows?

Problem: Cześć, niedawno kupiłem sobie Airpods Pro razem z nowym iPhonem. Działają doskonale na telefonie, ale jakość dźwięku na moim komputerze z systemem Windows 10 po ich podłączeniu jest okropna. Co więcej, jakość mikrofonu również jest straszna. Czy macie jakiś pomysł, jak to naprawić?

Rozwiązany problem

Airpods Pro to słuchawki Bluetooth zaprojektowane i wyprodukowane przez giganta technologicznego, Apple. Są one przede wszystkim stworzone dla wszystkich urządzeń Apple, w tym komputerów i laptopów z systemem macOS, iPhone'ów, iPadów, itp. Jednak ci, którzy używają iPhone'ów w połączeniu z komputerami z systemem Windows, mają szczęście, bo Airpods Pro można używać również z tymi komputerami.

Choć urządzenie działa bardzo dobrze na wyznaczonym do tego sprzęcie, użytkownicy mówili, że słuchawki nie działają tak dobrze w systemie Windows. Według wielu zgłoszeń na forach Reddit, Apple i Microsoft, złej jakości dźwięku Airpods Pro w systemie Windows towarzyszy również fatalne działanie wbudowanego mikrofonu.

Zestaw słuchawkowy działa całkiem dobrze na komputerach Mac i powinien też działać dobrze z każdym innym systemem, który ma włączoną łączność Bluetooth – z komputerami z systemem Windows, telefonami na Androidzie, Linuksem , tabletami Fire, itp. Dlatego problem leży w konfiguracji i problemami ze zgodnością w systemach Windows.

To powiedziawszy, problemy z dźwiękiem w systemie Windows nie są czymś rzadkim. W pewnych okolicznościach użytkownicy mówili, że wcale nie mieli dźwięku lub że słuchawki nie działały. Problem z zestawem słuchawkowym Apple może być związany z tymi problemami, choć niekoniecznie musi tak być.

Jednym z głównych powodów, dla których występują te niezgodności i podobne problemy ze słuchawkami Bluetooth jest to, w jaki sposób system Windows obsługuje tę technologię. Konfiguruje on dwa oddzielne urządzenia – jedno dla słuchawek i jedno dla zestawu słuchawkowego. Po podłączeniu jakość dźwięku jest ustawiana na 1 kanał, 16 bit, 8000 Hz, co zasadniczo jest jakością telefonu lub złą jakością.

How to fix bad sound quality of Airpods Pro on Windows?

Aby naprawić złą jakość dźwięku Airpods Pro, użytkownicy muszą zagłębić się w ustawienia systemu Windows i odpowiednio je dostosować. Ważne, by pamiętać, że zła jakość dźwięku może być powiązana z innymi problemami na samym komputerze, w tym z niezgodnymi/uszkodzonymi sterownikami dźwięku, uszkodzonymi plikami systemowymi i innymi problemami. Pamiętaj również, że większość z tych rozwiązań to obejścia do czasu poprawy Bluetooth i systemów Windows.

Dlatego zanim przystąpisz do ręcznych działań mających na celu naprawę złej jakości dźwięku Airpods Pro w systemie Windows, zdecydowanie zalecamy, abyś przeprowadził pełny skan systemu za pomocą narzędzia do diagnostyki i naprawy komputera, takiego jak FortectMac Washing Machine X9. Może ono znaleźć podstawowe problemy w dowolnym systemie operacyjnym Windows i automatycznie je naprawić w ciągu kilku minut.

Metoda 1. Zaktualizuj sterowniki

Jakość dźwięku może znacznie ucierpieć, jeśli na urządzeniu zainstalowane są nieodpowiednie lub przestarzałe sterowniki. Dlatego powinieneś najpierw zaktualizować sterowniki dźwięku i audio:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na Start i wybierz Menedżer urządzeń
 • W nowym oknie rozwiń sekcję Wejścia i wyjścia audio
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy zestaw słuchawkowy i wybierz Aktualizuj sterownik
 • Wybierz Wyszukaj sterowniki automatycznie How to fix bad sound quality of Airpods Pro on Windows?
 • Poczekaj aż system Windows pobierze i zainstaluje sterowniki i uruchom ponownie swój komputer
 • Otwórz ponownie Menedżera zadań, rozwiń Kontrolery dźwięku, wideo i gier How to fix bad sound quality of Airpods Pro on Windows?
 • Zaktualizuj odpowiednie komponenty, jak wyjaśniono powyżej

Pamiętaj, że Menedżer urządzeń jest daleki od ideału i może nie zawsze pobierać wymagane oprogramowanie. Choć pobieranie ze stron internetowych producenta urządzenia jest najlepszym sposobem, może zajmować sporo czasu. Poza tym osoby mniej obeznane z komputerami będą mieć problemy z ustaleniem, której wersji sterownika potrzebują lub jaki jest model komponentu sprzętu, którego używają.

Dlatego zdecydowanie zalecamy wybór automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników, DriverFix. Korzystając z tego oprogramowania, już nigdy nie będziesz musiał martwić się o sterowniki, ponieważ wszystkie będą aktualizowane automatycznie, gdy tylko pojawi się ich nowa wersja.

Metoda 2. Użyj adaptera dwupasmowego

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jednym z głównych powodów złej jakości dźwięku Airpods Pro w systemie Windows jest sposób, w jaki działa technologia Bluetooth – po prostu nie zapewnia ona wystarczającej przepustowości, by oba urządzenia działały efektywnie. W tym przypadku pomóc może adapter dwupasmowy – działa dobrze z pasmami 2,4 GHz i 5 GHz, pozwalając na znacznie lepszą jakość transmisji dla zestawu słuchawkowego. Problem polega na tym, że będziesz musiał dokupić kolejny sprzęt, więc to rozwiązanie także nie jest optymalne. Jednak osoby, które chcą wydać trochę więcej i kupić w ten sposób wygodę, będą cieszyć się lepszą jakością dźwięku.

How to fix bad sound quality of Airpods Pro on Windows?

Metoda 3. Ustaw Airpods Pro w trybie słuchawek

Ta metoda jest najskuteczniejsza, chociaż uniemożliwi korzystanie z mikrofonu. Jednak jeśli nie używasz go do komunikacji przez Internet, możesz naprawić ten problem za pomocą kilku kliknięć.

 • Obok czasu/daty zobaczysz ikonę głośnika – kliknij ją
 • Po podłączeniu Airpodów zobaczysz dwa różne urządzenia odtwarzające:
 • 1. Zestaw słuchawkowy (Airpods Pro Hands-Free AG Audio)
  2. Słuchawki (AirPods Pro Stereo)

 • Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać Słuchawki (AirPods Pro Stereo), klikając na nie raz How to fix bad sound quality of Airpods Pro on Windows?

Teraz, gdy mikrofon nie działa, możesz albo używać wbudowanego mikrofonu laptopa, albo zakupić osobne urządzenie.

Metoda 4. Wyłącz usługę telefonii głośnomówiącej dla Airpods Pro

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Wpisz Panel sterowania w wyszukiwarce Windows i wciśnij Enter
 • W sekcji Sprzęt i dźwięk wybierz Wyświetl urządzenia i drukarki How to fix bad sound quality of Airpods Pro on Windows?
 • Kliknij dwukrotnie Airpods Pro
 • Idź do zakładki Usługi
 • Odznacz telefon głośnomówiący
 • Kliknij Zastosuj i OK. How to fix bad sound quality of Airpods Pro on Windows?

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić złą jakość dźwięku Airpods Pro w systemie Windows?"