Jak naprawić zablokowanie się systemu Windows 10 na wyborze układu klawiatury?

Pytanie

Problem: Jak naprawić zablokowanie się systemu Windows 10 na wyborze układu klawiatury?

Zaktualizowałem system Windows 10, lecz najpewniej cały proces nie zakończył się powodzeniem – pojawił się błąd attempting_execut_on_nonexecute_memory, który chwilę później wymusił restart systemu.

Po ponownym uruchomieniu, system utknął na ekranie „Wybierz układ klawiatury”. Nie mam pojęcia, co powinienem zrobić. Potrzebuję pomocy!

Rozwiązany problem

Ekran „Wybierz układ klawiatury” nie powinien być określany jako błąd. Jest to ekran systemu Windowsa pojawiający się zazwyczaj podczas procesu aktualizacji systemu, gdy komputer uruchamia się ponownie. Komputer musi wybrać układ klawiatury z listy opcji, co jest normalne.

Bez względu na to, wielu użytkowników Windowsa zgłasza, że utknęło na ekranie wyboru układu klawiatury po instalacji aktualizacji Windowsa 10 Creators Update bądź Fall Creators Update.

Problemem jest fakt, że ekran wyboru układu klawiatury dezaktywuje klawiaturę i mysz, przez co użytkownik komputera nie może wykonać żadnego zadania na komputerze.

Najczęściej problem ten jest wywoływany przez uszkodzone pliki aktualizacji Windows 10. Nie znaczy to, że aktualizacja sama w sobie jest uszkodzone – bardziej, że niektóre z plików mogły zostać uszkodzone podczas pobierania lub instalacji. Innym powodem, dla którego Windows 10 może zatrzymać się na ekranie wyboru układu klawiatury jest problem sterowników – jeden ze sterowników (zwykle kontroler USB) mógł się wyłączyć bądź natknąć na problemy ze zgodnością podczas aktualizacji.

How to fix Windows 10 stuck at „Choose your keyboard layout” screen?

Odblokuj system Windows 10 zablokowany na ekranie wyboru układu klawiatury

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Gdy widzisz system prezentujący ekran „Wybierz układ klawiatury”, lecz mysz, klawiatura i inne urządzenia wejścia nie odpowiadają, sytuacja może wydawać się niezwykle trudna. Istnieje jednak rozwiązanie.

Microsoft musi być świadomy błędu ekranu wyboru układu klawiatury, ponieważ tysiące ludzi informuje o nim na oficjalnym forum Microsoftu. Do tej pory nie było jednak żadnych oficjalnych rozwiązań – wielu ludzi poradziło sobie z tym błędem z pomocą następujacej metody:

 • Po pierwsze, potrzebujesz innego komputera, którego możesz użyć do stworzenia nośnika instalacyjnego Windowsa 10.
 • Po uzyskaniu dostępu do działającego komputera, przygotuj pusty nośnik USB posiadający conajmniej 8 GB.
 • Przejdź teraz na oficjalną stronę Microsoftu i pobierz plik ISO Windowsa 10.
 • Po pobraniu pliku ISO, podłącz nośnik USB i przenieś tam plik. Tutaj znajdziesz informację, jak stworzyć uruchamialny nośnik USB z systemem Windows 10.
 • Gdy już masz uruchamialny nośnik USB z instalacją Windowsa 10, podłącz go do komputera i uruchom ponownie.
 • Na ekranie wyboru opcji wybierz Menu Odzyskiwania, a następnia Rozwiązywanie problemów.
 • Teraz w menu Opcji zaawansowanych wybierz Wiersz Poleceń.

 • Przekopiuj i wklej następujące komendy do okna Wiersza Poleceń i potwierdź Enterem:

  chkdsk c: /f
  bootrec /fixmbr
  bootrec /fixboot
  bootrec /rebuildbcd
  bcdboot c:\\windows /s c:

 • Gdy Wiersz Poleceń wykona wszystkie komendy, uruchom komputer ponownie i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Jeśli metoda ta nie zadziałała, możesz spróbować uruchomić komputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci:

 • Uruchom Windowsa kilka razy pod rząd. Nieudane uruchomienie wywoła Automatyczną Naprawę.
 • W oknie Automatycznej Naprawy zaznacz Rozwiązywanie Problemów -> Opcje Zaawansowane.
 • Otwórz następnie Opcje Uruchamiania i kliknij Uruchom ponownie.
 • Następnie kliknij F5 lub 5, by dostać się do Trybu Awaryjnego z Obsługą Sieci.
 • Po dostaniu się do pulpitu, kliknij drugim przyciskiem na Windows i wybierz Menedżera Urządzeń.

 • Przeszukaj wszystkie kategorie sterowników, by sprawdzić, czy któryś z nich nie działa. Sterowniki sprawiające problemy zazwyczaj są oznaczone żółtym znakiem z wykrzyknikiem.
 • Jeśli żaden ze sterowników nie jest oznaczony jako niesprawny bądź przestarzały, zalecamy aktualizację wszystkich kontrolerów USB.

Ostatecznym rozwiązaniem kwestii ekranu wyboru układu klawiatury jest pełna reinstalacja systemu Windows 10.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić zablokowanie się systemu Windows 10 na wyborze układu klawiatury?"