Jak naprawić wysokie zużycie procesora przez Steam Client WebHelper?

Pytanie

Problem: Jak naprawić wysokie zużycie procesora przez Steam Client WebHelper?

Cześć, podczas grania proces ''Stream Client WebHelper'' zaczyna zużywać mnóstwo mocy procesora i pamięci, powodując lagi w grze. Czy da się to jakoś naprawić?

Rozwiązany problem

Steam to usługa cyfrowej dystrybucji gier wideo do grania na PC, mająca ok. 75% udziału w rynku (stan z 2013 r.). Steam oferuje hosting serwerów, streaming wideo i usługi sieci społecznościowych. Zapewnia także użytkownikowi instalację i automatyczne aktualizacje gier i funkcji społecznościowych, takich jak listy znajomych i grupy, przechowywanie w chmurze oraz funkcje głosu i czatu w grze.

Ostatnio pojawiły się doniesienia o lagach w grach Steam. Kiedy użytkownicy postanowili przyjrzeć się temu bliżej, okazało się, że problemem był Steam Client WebHelper, który w przypadku niektórych osób wykorzystywał nawet 70% mocy procesora. To wbudowana przeglądarka internetowa Steam, która uruchamia wiele procesów w tle potrzebnych do wyświetlenia Sklepu Steam, Biblioteki gier i zakładki Społeczność. To zużycie wydawało się rosnąć i spadać w losowych momentach, dezorientując użytkowników, przez co nie byli oni w stanie zidentyfikować dokładnej przyczyny.

Steamwebhelper.exe to nazwa pliku powodującego wyciek pamięci . Podczas grania użytkownicy zauważyli, że czasami używali 100% swojej pamięci. Niektórym w ogóle uniemożliwiało to otwarcie gier. To oznacza, ze komputer próbuje wykonać więcej pracy, niż jest w stanie. Zwykle jest to w porządku, ale programy mogą działać trochę wolniej. Jeśli procesor działa z maksymalną wydajnością przez długi czas, może to spowodować irytująco wolne działanie komputera.

Ważne, by posiadać odpowiednie chłodzenie komputera lub laptopa, ponieważ wysokie zużycie procesora może zwiększyć temperaturę i spowodować przegrzanie urządzenia , jeśli będzie działać w ten sposób przez długi czas.

Entuzjaści gier wideo nie mogli cieszyć się granem, ponieważ gry miały lagi i ciągle się zawieszały. Użytkownicy zauważyli, że problem powtarzał się, gdy mieli otwartą listę znajomych z animowanymi funkcjami profilu. W niektórych przypadkach problem pojawiał się po nowych aktualizacjach systemu Windows, więc wydaje się, że przyczyny są różne dla różnych osób.

Jeśli chcesz uniknąć wprowadzania zmian na swoim komputerze i Steamie oraz przechodzenia przez wszystkie możliwe rozwiązania, możesz wypróbować narzędzie do optymalizacji, FortectMac Washing Machine X9. Może ono znaleźć podstawowe problemy z systemem Windows, automatyczne naprawić BSOD , błędy brakujących DLL, błędy rejestru i nie tylko.

Rozwiązanie 1. Wyłącz animowane awatary

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Animowane awatary to ruchome ramki, tła i obrazy, które użytkownicy mogą zyskać w sklepie z punktami. To fajna funkcja i pozwala ludziom jeszcze bardziej spersonalizować swoje profile, ale proces ten jest kontrolowany przez wbudowaną przeglądarkę, więc może być przyczyną problemu. Spróbuj go wyłączyć i sprawdź, czy to pomogło:

 • Przejdź do Ustawień obok Listy znajomych
 • Na dole strony zobaczysz Włącz animowane awatary i animowane ramki awatara na liście znajomych i czacie
 • Wyłącz tę opcję

 • Zapisz swoje ustawienia
 • Otwórz Menedżera zadań i sprawdź wykorzystanie procesora

Rozwiązanie 2. Wyłącz nakładkę Steam

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Nakładka Steam to element interfejsu użytkownika Steam, który można aktywować w niemal każdej grze uruchamianej przez Steam. Umożliwia ona użytkownikowi dostęp do listy znajomych, przeglądarki, czatu i zakupów DLC w grze. Może to wykorzystywać sporo pamięci RAM, więc spróbuj ją wyłączyć:

 • Idź do Ustawień
 • Wybierz W grze i odznacz Włącz nakładkę Steam w grze

 • Wybierz Interfejs
 • Wyłącz następujące opcje:
 1. Płynne przewijanie w widokach internetowych
 2. Renderowanie z akceleracją GPU w widokach internetowych
 3. Sprzętowe dekodowanie wideo

Rozwiązanie 3. Odinstaluj ostatnie aktualizacje Windows

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Zdarzały się przypadki, w których aktualizacja systemu Windows powodowała więcej problemów. Niektóre z nich doprowadziły do tego, że wybrane elementy oprogramowania w ogóle przestawały działać. Możesz przywrócić swoje urządzenie do poprzedniego stanu i zobaczyć, czy wina leży po stronie systemu Windows. Będziesz mógł ponownie zainstalować te same aktualizacje, jeśli stanie się jasne, że nie mają one nic wspólnego z problemem:

 • Wciśnij Windows + R
 • Wpisz „Panel sterowania”
 • Wybierz Programy
 • Wciśnij Wyświetl zainstalowane aktualizacje
 • Odinstaluj ostatnie 2-3 aktualizacje z systemu Windows

 • Uruchom ponownie komputer

Rozwiązanie 4. Otwórz Steam bez WebHelper

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli żadna z powyższych metod nie pomogła, możesz całkowicie wyłączyć przeglądarkę. Pamiętaj, że dzięki temu Steam otworzy się w trybie małym. Po wyłączeniu steamwebhelper.exe niektórzy użytkownicy zgłosili wzrost o 10-15 fps, co wyeliminowało problem z zacinaniem się:

 • Wyjdź ze Steam
 • Znajdź lokalizację pliku steam.exe na swoim komputerze
 • Wciśnij Windows + R, by otworzyć okno dialogowe Uruchom

 • Wpisz następujący tekst w oknie dialogowym Uruchom:

(Lokalizacja pliku)\\Steam\\steam.exe” -no-browser +open steam://open/minigameslist

Np.: C:\\Program Files (x86)\\Steam\\steam.exe” -no-browser +open steam://open/minigameslist

Steam uruchomi się w trybie małym bez komponentów przeglądarki internetowej. Sprawdź w Menedżerze zadań, czy to pomogło zmniejszyć użycie procesora. Możesz używać Steam w bardziej minimalnym widoku nawet gdy przeglądarka jest włączona, ale procesy WebHelper będą nadal działać w tle.

Inne tematy, które mogą cię zainteresować:

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić wysokie zużycie procesora przez Steam Client WebHelper?"