Jak naprawić wysokie zużycie procesora przez Shell Infrastructure Host w systemie Windows?

Problem: Witam, mam problem z laptopem z systemem Windows. Zauważyłem ostatnio, że Shell Infrastructure Host ma wysokie zużycie procesora – zazwyczaj 50-80%, gdy mój komputer jest bezczynny. Czy mogę zakończyć to zadanie bez wyrządzania jakiejś szkody? A jeśli nie, to co zrobić?

Rozwiązany problem

Menedżer zadań to świetny wbudowany element systemu Windows, który pomaga użytkownikom obserwować, które procesy są aktualnie uruchomione i ile wykorzystują zasobów. Choć aplikacje innych firm często wprowadzają własne procesy, jest też wiele wbudowanych procesów wykorzystywanych przez system Windows. Niektóre z nich są w rzeczywistości niezbędne do normalnego działania systemu.

Niektórzy użytkownicy doświadczyli ostatnio niecodziennego zużycia procesora przez Shell Infrastructure Host. W normalnych warunkach nie powinien on obciążać więcej niż 3% procesora. Niektórzy użytkownicy zgłaszali niestety, że widzieli, jak proces wzrósł do 60%, co zdecydowanie nie jest normalnym zachowaniem.

Aby wyjaśnić sytuację, musimy najpierw przyjrzeć się procesowi i temu, co on robi. Shell Infrastructure Host zazwyczaj działa jako plik sihost.exe i jest podstawowym komponentem każdego systemu operacyjnego Windows. Jego główną funkcją jest obsługa układu menu Start, przezroczystości paska zadań i innych elementów graficznych interfejsu systemu Windows.

How to fix Shell Infrastructure Host high CPU in Windows?

Wysokie zużycie procesora przez Shell Intrastructure Host może wynikać z wielu powodów, np. prosty błąd systemowy może spowodować problem, więc aktualizacja byłaby pierwszym zalecanym rozwiązaniem. Uszkodzenie plików systemowych również może powodować problem, więc powinieneś sprawdzić i ten aspekt.

Skoro już o tym mowa, jeśli chcesz naprawić problemy automatycznie, zdecydowanie zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą narzędzia do naprawy i konserwacji komputera, FortectMac Washing Machine X9. Może ono naprawić uszkodzone pliki i rejestry, naprawić awarie niebieskiego ekranu, rozwiązywać błędy w pamięci podręcznej i znacznie więcej.

Rozwiązanie 1. Zainstaluj wszystkie aktualizacje systemu Windows

 • Wpisz Aktualizacja w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter

 • Kliknij Sprawdź aktualizacje How to fix Shell Infrastructure Host high CPU in Windows?

 • Poczekaj, aż Windows pobierze wszystkie niezbędne pliki (nie zapomnij zainstalować wszystkich opcjonalnych aktualizacji)

 • Po zakończeniu uruchom ponownie system

Rozwiązanie 2. Uruchom Kontroler plików systemowych i DISM

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Polecenia Kontrolera plików systemowych i DISM mogą pomóc znaleźć i naprawić uszkodzone pliki systemowe oraz automatycznie usunąć naruszenia integralności. W tym celu musisz uruchomić wiersz polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień – zrobisz to w następujący sposób:

 • W wyszukiwaniu Windows wpisz cmd

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator

 • Kiedy pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak

 • W nowym oknie użyj następującego polecenia i wciśnij Enter:
  sfc /scannow

 • Poczekaj na ukończenie skanowania, a następnie uruchom następujące polecenia (wciskając Enter po każdym z nich):

  DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth How to fix Shell Infrastructure Host high CPU in Windows?

 • Po wykonaniu wszystkich poleceń zamknij Wiersz polecenia i uruchom ponownie swój system.

Rozwiązanie 3. Sprawdź, czy program nie wywołuje konfliktu

Możesz uruchomić system w Czystym rozruchu i zobaczyć czy wysokie zużycie procesora przez Shell Infrastructure Host zniknęło. W takiej sytuacji przyczyną problemu może być oprogramowanie innej firmy.

 • Wpisz msconfig w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter

 • Wybierz kartę Usługi

 • Zaznacz okienko Ukryj wszystkie usługi Microsoft i wybierz Wyłącz wszystko

 • Przejdź do zakładki Uruchamianie i wybierz Otwórz Menedżera zadań How to fix Shell Infrastructure Host high CPU in Windows?

 • W Menedżerze zadań kliknij prawym przyciskiem myszy każdy wpis, wybierz Wyłącz, a następnie zamknij Menedżera zadań

 • Przejdź do zakładki Uruchamianie, zaznacz Bezpieczne uruchamianie, a następnie Zastosuj i OK.

Rozwiązanie 4. Odinstaluj oprogramowanie zabezpieczające innej firmy

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

W niektórych przypadkach nadmiernie agresywne aplikacje antywirusowe mogą powodować wysokie zużycie zasobów komputera – użytkownicy spotkali się z tym samym problemem z WaasMedic Agent Exe. Aby poprawnie usunąć aplikacje zabezpieczające, powinieneś użyć specjalnego narzędzia do usuwania zapewnionego przez jego dostawcę – wszystkie znajdziesz na tej liście.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić wysokie zużycie procesora przez Shell Infrastructure Host w systemie Windows?"