Jak naprawić wysokie zużycie procesora przez host usługi DCOM w systemie Windows?

Pytanie

Problem: Jak naprawić wysokie zużycie procesora przez host usługi DCOM w systemie Windows?

Z jakiegoś powodu mam wysokie zużycie procesora przez host usługi DCOM na moim komputerze z systemem Windows. Nie przychodzi mi do głowy żadna przyczyna takiego stanu, choć zauważyłem to dopiero kilka dni temu i spowalnia to działanie mojego komputera. Będę wdzięczny za wszelkie rady. 

Rozwiązany problem

System Windows wraz ze sprzętem, na którym działa, drastycznie ewoluował w ciągu ostatnich kilku dekad. Od dyskietek, które mogły kiedyś pomieścić zaledwie kilka kilobajtów po nowe systemy pamięci, takie jak dyski SSD, które potrafią szybko i wydajnie wykorzystywać terabajty. Pojemność innych komponentów, takich jak RAM (znana również jako Pamięć), również się poprawiła, a widok komputera z 32 GB pamięci RAM nie jest dziś niczym nadzwyczajnym.

Procesor (ang. CPU, Central Processing Unit), zwany też „mózgiem komputera”, to kolejny element sprzętowy, który jest niezwykle ważny dla każdego komputera. Niestety, kiedy komputer zużywa dużą ilość tego zasobu, sytuacja użytkowników może stać się bardzo zła, ponieważ zauważą, że komputer działa niezwykle wolno i ma opóźnienia.

Wysokie zużycie procesora przez host usługi DCOM to jeden z problemów związanych z niezadowalającym stanem komputera. W rzeczywistości, jeśli zauważysz, że Twój komputer działa wolno, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jakiś proces zużywa zbyt wiele zasobów.

DCOM (Distributed Component Object Model) to struktura programowania, która umożliwia komputerowi uruchamianie programów na innym komputerze przez sieć tak, jakby były uruchamiane lokalnie. To bardzo powszechne w systemach operacyjnych Windows i stanowi integralną część prawidłowego działania niektórych funkcji. Jeśli coś pójdzie nie tak, może to zacząć powodować wysokie zużycie procesora. Twoim zadaniem jest znalezienie przyczyny i naprawienie podstawowego problemu, choć może to wymagać pewnych dodatkowych działań.

Jak naprawić wysokie zużycie procesora przez host usługi DCOM w systemie Windows?

istnieje wiele innych procesów, które mogą być związane z dużym zużyciem zasobów. Omówiliśmy już Syspolicyd, Host zadań w tle, moduł ładujący CFT Loader i wiele innych. Poniżej znajdziesz instrukcje, jak naprawić wysokie zużycie procesora przez Host usługi DCOM w systemie Windows – pamiętaj jednak, że niektóre rozwiązania mogą u Ciebie nie zadziałać i być może będziesz musiał wypróbować kilka z nich, zanim odniesiesz sukces. Jeśli chcesz szybszego rozwiązania, zalecamy wypróbowanie narzędzia do automatycznej naprawy komputera, FortectMac Washing Machine X9.

Rozwiązanie 1. Wyłącz Live Tiles

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Live Tiles to jedna z funkcji wizualnych systemu Windows, która umożliwia użytkownikom wyświetlenie kafelków niektórych aplikacji zainstalowanych na komputerze. Nie wnosi ona tak naprawdę niczego istotnego i można ją bezpiecznie wyłączyć – wielu użytkowników powiedziało, że udało im się w ten sposób rozwiązać problem.

 • Otwórz menu Start.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy każdy z kafelków i wybierz opcję Odepnij od obszaru startowego.
 • Zrób tak z każdym kafelkiem, który widzisz w menu Start.

Jak naprawić wysokie zużycie procesora przez host usługi DCOM w systemie Windows?

Możesz również spróbować ponownie zainstalować aplikacje reprezentujące te kafelki.

Rozwiązanie 2. Spróbuj wykonać czysty rozruch

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Czysty rozruch powie Ci, czy problem jest spowodowany przez aplikację innej firmy, np. wiadomo, że firewall McAfee powodował gwałtowny wzrost wykorzystania procesora przez host usługi DCOM.

 • Wciśnij Win + R, wpisz msconfig i naciśnij Enter.
 • Przejdź do karty Usługi i zaznacz pole Ukryj wszystkie usługi Microsoft.
 • Wybierz opcję Wyłącz wszystko.
 • Przejdź do karty Uruchamianie i kliknij Otwórz Menedżera zadań.
 • W tym miejscu kliknij prawym przyciskiem myszy każdy wpis inny niż Windows i wybierz opcję Wyłącz.
 • Zamknij Menedżera zadań.
 • Przejdź do karty Rozruch i zaznacz opcję Bezpieczny rozruch.
 • Uruchom ponownie swoje urządzenie.

Jak naprawić wysokie zużycie procesora przez host usługi DCOM w systemie Windows?

Jeśli problem nie utrzymuje się w trybie czystego rozruchu, musisz po kolei włączać aplikacje innych firm i zobaczyć, która z nich jest przyczyną. Alternatywnie, możesz spróbować wyłączyć/odinstalować takie oprogramowanie jak antywirus/firewall innej firmy, Dropbox, przeglądarkę lub aplikację Xbox.

Rozwiązanie 3. Usuń urządzenia zewnętrzne

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Niektórzy użytkownicy zgłosili, że udało im się naprawić wysokie zużycie procesora przez host usługi DCOM, odłączając urządzenia zewnętrzne podłączone do ich komputerów. Mogą to być telefony, drukarki, urządzenia NAS, itd. Jeżeli więc masz podłączone urządzenia zewnętrzne, powinieneś je odłączyć i sprawdzić, czy to pomogło naprawić sytuację.

Rozwiązanie 4. Zmień opcje wydajności

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Wpisz Dopasuj wygląd w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter.
 • Na karcie Efekty wizualne wybierz opcję Dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności.
 • Kliknij Zastosuj i OK.

Jak naprawić wysokie zużycie procesora przez host usługi DCOM w systemie Windows?

Rozwiązanie 5. Sprawdź, czy system nie jest uszkodzony

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Uszkodzone pliki systemowe również mogą być przyczyną wysokiego zużycia zasobów przez jeden z komponentów systemu Windows. Możesz to naprawić, uruchamiając kilka poleceń w Wierszu polecenia.

 • Wpisz cmd w wyszukiwarce Windows.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy wynik Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator.
 • Kontrola konta użytkownika zapyta Cię, czy chcesz pozwolić temu programowi na wprowadzenie zmian na Twoim urządzeniu – kliknij Tak.
 • Wklej następujące polecenie w nowym oknie i naciśnij Enter:
  sfc /scannow
 • Jeśli skan naprawił uszkodzone pliki, uruchom ponownie swój komputer i zobacz, czy to pomogło. Jeśli niczego nie znaleziono lub wystąpił błąd, wykonaj następujące polecenia:
  DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
 • Uruchom ponownie swój komputer.

Jak naprawić wysokie zużycie procesora przez host usługi DCOM w systemie Windows?

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić wysokie zużycie procesora przez host usługi DCOM w systemie Windows?"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *