Jak naprawić wysokie użycie dysku przez WaasMedic Agent Exe?

Problem: Cześć, ostatnio zacząłem mieć problem z moim laptopem z systemem Windows 10. Zauważyłem, że zaczął mieć straszne spowolnienia – np. czasami musi minąć kilka minut zanim załaduje przeglądarkę. Otworzyłem Menedżera zadań, by to sprawdzić i zobaczyłem, że moje zużycie pamięci wynosi 100%, a większość zużywa WaasMedic Agent Exe. Co to jest WaasMedic Agent Exe i dlaczego zabiera tak dużo pamięci? Pilnie potrzebuję pomocy!

Rozwiązany problem

Jeśli otworzysz Menedżera zadań, to zobaczysz, że są tam dziesiątki wierszy procesów uruchomionych przez cały czas, gdy komputer jest włączony – to całkowicie normalne. WaasMedic Agent Exe jest jednym z takich procesów i oznacza usługę Windows Update Medic.

Początkowo można by pomyśleć, że jest to pozostałość po jakimś programie innej firmy, ale to nie tak. WaasMedic Agent Exe to część systemu operacyjnego Windows 10 i odgrywa ważną rolę w jego środowisku. Głównym celem tej usługi jest zapewnienie płynnego i niezakłóconego procesu aktualizacji, by użytkownicy mogli uzyskiwać najnowsze poprawki bez żadnych problemów.

Mówiąc dokładniej, nawet jeśli główne usługi aktualizacji systemu Windows są z jakiegoś powodu wyłączone (np. malware może zakłócać normalne funkcje systemu operacyjnego i uniemożliwić jego aktualizację), WaasMedic Agent Exe będzie odpowiedzialny za natychmiastową naprawę odpowiednich komponentów.

Usługi Windows powinny zwiększyć wykorzystanie zasobów, gdy jest to istotne (w tym przypadku – gdy przeprowadzany jest proces aktualizacji) i powinny pozostać praktycznie niezauważalne, gdy nie są używane. Niestety, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem i wielu użytkowników zaczęło narzekać na wysokie użycie dysku przez WaasMedic Agent Exe w losowych momentach.

How to fix WaasMedic Agent Exe high disk usage?

Jeżeli tak dzieje się w twoim przypadku, to zdecydowanie nie powinieneś tego tolerować. W związku z tym, że usługa Windows Update Medic jest prawidłową częścią systemu operacyjnego, wyłączenie jej może nie być takie proste, chociaż poniżej przedstawiamy takie rozwiązanie.

Jeśli szukasz szybkiego rozwiązania dla dużego wykorzystywania pamięci przez WaasMedic Agent Exe, to zalecamy, byś najpierw uruchomił aplikację do naprawy komputera, FortectMac Washing Machine X9, ponieważ może ona w ciągu kilku minut automatycznie wyszukać i wyeliminować różne problemy z systemem Windows.

Opcja 1. Wyłącz lub odinstaluj swojego antywirusa

W związku z tym, ze główną rolą usługi Windows Update Medic jest zapobieganie manipulowaniu plikami systemowymi, niektóre aplikacje zabezpieczające mogą nie być z nią kompatybilne z różnych powodów . Dlatego też, jeśli proces zużywa dużo miejsca na dysku, powinieneś spróbować odinstalować antywirusa innej firmy i zobaczyć, czy pomoże ci to w rozwiązaniu problemu.

Jeżeli wykupiłeś już licencję na jakieś oprogramowanie anty-malware, to oczywiście chciałbyś dalej z niego korzystać. Jeśli wyłączenie twojego anty-malware nie pomogło naprawić problemu wysokiego zużycia pamięci przez WaasMedic Agent Exe, to powinieneś sprawdzić inne rozwiązania, które zapewniamy poniżej. Zawsze możesz też zacząć korzystać z innego oprogramowania anty-malware.

Opcja 2. Odłącz dyski wymienne [obejście problemu]

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jak mówi nagłówek, jest to raczej obejście problemu, a nie jego naprawa. Z pewnych nieznanych powodów wydaje się, że proces może nie działać tak, jak powinien, i powodować wysokie wykorzystanie dysku. Jeśli tak jest w twoim przypadku, powinieneś tymczasowo odłączyć wszelkie dyski wymienne (np. zewnętrzne dyski HDD lub USB) i sprawdzić, czy to zadziałało.

How to fix WaasMedic Agent Exe high disk usage?

Opcja 3. Skorzystaj z funkcji Oczyszczanie dysku

W niektórych przypadkach problem może być spowodowany niewystarczającą ilością miejsca na dysku twardym . Z tego względu zalecamy skorzystanie z narzędzia Oczyszczanie dysku, by pozbyć się bezużytecznych plików tymczasowych:

 • Wpisz Oczyszczanie dysku w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter

 • Wybierz swój główny dysk (domyślnie – C:)

 • Wybierz z listy Pliki tymczasowe zaznaczając pola wyboru, a następnie kliknij na Wyczyść pliki systemowe How to fix WaasMedic Agent Exe high disk usage?

 • Kiedy pojawi się nowe wyskakujące okienko, wybierz ponownie dysk C:

 • Wybierz pliki, które chcesz usunąć i kliknij OK

Uwaga: jeśli wybierzesz opcję usunięcia plików aktualizacji systemu Windows, nie będzie można przywrócić systemu Windows do jego poprzedniej wersji.

Opcja 4. Wstrzymaj aktualizacje systemu Windows

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Sytuacja, w której Windows Update nie instaluje wszystkich niezbędnych plików, nie jest rzadkością. Jeśli tak się stanie, system operacyjny wyświetli komunikat o błędzie (np. Nie mogliśmy połączyć się z usługą aktualizacji, 0x80242016 lub 0x80070020) lub po prostu spróbuje pobrać je ponownie później. Te błędy i próby ponownego pobrania mogą sprawić, że usługa Windows Update Medic może zużywać wiele zasobów.

Dlatego możesz po prostu wstrzymać wszystkie aktualizacje Windows i cofnąć tę akcję tylko wtedy, gdy chcesz, by aktualizacja się rozpoczęła. Oto jak to zrobić:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na Start i wybierz Ustawienia

 • Idź do sekcji Aktualizacja i zabezpieczenia

 • Z prawej strony okna wybierz Wstrzymaj aktualizacje na 7 dni

 • Twoje aktualizacje będą teraz wstrzymane na 7 dni lub do momentu kliknięcia na opcję Wznów aktualizacje znajdującą się w tym samym miejscu.

Opcja 5. Wyłącz WaasMedic Agent Exe, by naprawić wysokie użycie dysku [niezalecane]

Jeśli spróbujesz ręcznie wyłączyć usługę WaasMedic Agent Exe, zobaczysz błąd ''Odmowa dostępu''. Nie jest to rzadkie – system Windows broni w ten sposób usług, które uważa za konieczne.

Choć nie zaleca się wyłączania usług powiązanych z Windows, to nie jest to niemożliwe. W tym celu musiałbyś jednak pobrać oprogramowanie innej firmy.

 • Pobierz Windows Update Blocker z oficjalnej strony developera

 • Wypakuj archiwum i uruchom plik Wub_x64.exe

 • Kliknij na Menu i wybierz Usługi Windows

 • Znajdź usługę Windows Update Medic, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości

 • Zapisz nazwę usługi (w tym przypadku WaaSMedicSvc)

 • Teraz twórz folder do którego wypakowałeś aplikację

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik Wub.ini i wybierz Otwórz za pomocą > Notepad

 • Pod dosvc=2,4 wklej nazwę usługi i dodaj =3,4 obok niej, aby wiersz wyglądał w ten sposób:

  WaaSMedicSvc=3,4

 • Otwórz program ponownie i kliknij Zastosuj.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić wysokie użycie dysku przez WaasMedic Agent Exe?"