Jak naprawić wstrzymane indeksowanie w systemie Windows 11?

Problem:  Za każdym razem, kiedy próbuję wyszukać pliki w moich folderach, nie ma żadnych wyników wyszukiwania. Stało się tak, ponieważ „Indeksowanie zostało wstrzymane”. Musiałem dokonać ponownego zaindeksowania, co trwało wieki, a teraz widzę ten sam problem. Jak naprawić błąd „Indeksowanie zostało wstrzymane” w systemie Windows 11? 

Rozwiązany problem

Windows 11 to najnowszy system operacyjny firmy Microsoft zaprojektowany tak, by korzystanie z komputera było prostsze i bardziej wydajne. Ma ulepszony projekt, który zapewnia więcej osobistych opcji dostosowywania, pozwalając użytkownikom dostosować wrażenia do indywidualnych potrzeb.

To najnowszy system operacyjny, który zadebiutował 5 października 2021 roku i spotkał się z ogólnie pozytywnym przyjęciem, chociaż niektórzy użytkownicy od razu wskazali kilka jego wad. Wsłuchując się w opinie ludzi, Microsoft rozwiązał niektóre z tych problemów, choć wiele innych pozostało bez zmian.

W Windows 11 pojawiają się jednak problemy, które były obecne w systemie Windows 10, a „Indeksowanie zostało wstrzymane” jest jednym z nich. Użytkownicy zgłaszali, że pewnego dnia ich wyszukiwania w Eksploratorze plików nie dawały już żadnych wyników, a istniejące pliki nigdy nie zostawały znalezione. Stało się to niezwykle frustrujące, ponieważ użytkownicy musieli wyszukiwać pliki manualnie.

Wielu użytkowników uciekało się do ponownego indeksowania plików, co zazwyczaj zajmuje dużo czasu (w zależności od wielkości dysku i stopnia jego zapełnienia). W innych przypadkach, w których użytkownicy spotykali się z błędem „Indeksowanie zostało wstrzymane” w systemie Windows 11, mówili oni, że w ogóle nie mogli włączyć ponownie tej funkcji, przez co ich komputer stawał się prawie bezużyteczny.

W większości przypadków niedziałające w wyniku wstrzymania indeksowania wyszukiwanie można naprawić w stosunkowo łatwy sposób – przykładowo, sprawdzenie, czy odpowiednie usługi są poprawnie skonfigurowane, pomogło poradzić sobie z problemem wielu użytkownikom (choć nie wszystkim). Z tego względu zapewniamy poniżej kilka metod, które powinny pomóc Ci rozwiązać problem raz na zawsze.

Zanim przejdziesz dalej, zalecamy wypróbowanie narzędzia do naprawy PC, FortectMac Washing Machine X9. Ten program może wykryć i naprawić różne problemy, w tym błędy rejestru, uszkodzone pliki systemu Windows, uszkodzenia spowodowane przez złośliwe oprogramowanie i niestabilność systemu. Może również pomóc użytkownikom poprawić szybkość i wydajność komputera poprzez optymalizację systemu operacyjnego.

Jak naprawić wstrzymane indeksowanie w systemie Windows 11?

Rozwiązanie 1. Wypróbuj narzędzie do rozwiązywania problemów z wyszukiwaniem i indeksowaniem

W związku z tym, że indeksowanie wyszukiwania systemu Windows może z łatwością przestać działać w dowolnym momencie, istnieje narzędzie do rozwiązywania problemów z wyszukiwaniem i indeksowaniem, które możesz spróbować uruchomić – może ono rozwiązać powiązane problemy. Wykonaj następujące kroki:

 • Kliknij przycisk Start i wybierz Ustawienia.
 • Przejdź do Systemu, a następnie wybierz Rozwiązywanie problemów.
 • Następnie wybierz Inne narzędzia do rozwiązywania problemów.
 • Znajdź sekcję Wyszukiwanie i indeksowanie i kliknij Uruchom.
 • Spośród podanych opcji wybierz występujący problem (najprawdopodobniej Pliki, foldery aplikacje lub ustawienia nie pojawiają się w wynikach) i kliknij Dalej.
 • Poczekaj, aż zakończy się skan i zostaną zastosowane rozwiązania.

Jak naprawić wstrzymane indeksowanie w systemie Windows 11?

Rozwiązanie 2. Odbuduj indeks

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Zamiast ponownie indeksować pliki, spróbuj zamiast tego odbudować indeks:

 • Wpisz Opcje indeksowania w wyszukiwarce Windows i wciśnij Enter.
 • Kliknij Wstrzymaj.
 • Kliknij Zaawansowane.
 • Znajdź sekcję Rozwiązywanie problemów i kliknij Odbuduj.
 • Potwierdź działanie i poczekaj na zakończenie procesu.

Jak naprawić wstrzymane indeksowanie w systemie Windows 11?

Rozwiązanie 3. Uruchom ponownie usługę wyszukiwania systemu Windows

To rozwiązanie działa najlepiej po odbudowaniu indeksu, jak wyjaśniono w poprzednim kroku.

 • Wpisz Usługi w wyszukiwarce Windows i wciśnij Enter.
 • W nowym oknie przewiń w dół, by znaleźć Windows Search.
 • Jeśli usługa jest uruchomiona, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom ponownie.
 • Jeśli usługa nie jest uruchomiona, kliknij ją dwukrotnie i w obszarze Typ uruchomienia wybierz z rozwijanego menu Automatycznie (opóźnione uruchomienie). Następnie kliknij Zastosuj i OK.

Jak naprawić wstrzymane indeksowanie w systemie Windows 11?

Rozwiązanie 5. Odinstaluj aktualizację systemu Windows zawierającą błędy

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli problemy z indeksowaniem zaczęły się po zainstalowaniu aktualizacji systemu Windows, te dwie kwestie mogą być powiązane. Możesz odinstalować aktualizację, która spowodowała ten problem i poczekać, aż Microsoft ją naprawi.

 • Otwórz Ustawienia i przejdź do Windows Update.
 • Wybierz Historia aktualizacji i wybierz Odinstaluj aktualizacje.
 • Kiedy otworzy się Panel sterowania, wybierz sortowanie według daty.
 • Wybierz najnowszą aktualizację i kliknij Odinstaluj u góry.
 • Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i uruchom ponownie swój system.

Jak naprawić wstrzymane indeksowanie w systemie Windows 11?

Rozwiązanie 6. Spróbuj przywrócić system

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie zadziałało, pomóc może po prostu przywrócenie systemu do poprzedniego punktu w czasie, kiedy wszystko działało. Wykonaj następujące kroki:

 • Wciśnij jednocześnie Win + R.
 • Wpisz rstrui.exe i wciśnij Enter.
 • Kliknij Dalej.
 • Wybierz punkt przywracania ze znaną dobrą konfiguracją systemu.
 • Kliknij Dalej i wciśnij Zakończ.
 • Uruchom ponownie swój komputer.

Jak naprawić wstrzymane indeksowanie w systemie Windows 11?

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić wstrzymane indeksowanie w systemie Windows 11?"