Jak naprawić "Urządzenie wymagane do szyfrowania nie jest gotowe"?

Problem: Z jakiegoś powodu nie mogę zalogować się z pomocą PINu. Windows Security mówi, że nie może zalogować mnie i przedstawia następującą wiadomość: „Urządzenie wymagane do szyfrowania nie jest gotowe”? Czy możecie mi z tym pomóc?

Rozwiązany problem

„Urządzenie wymagane do szyfrowania nie jest gotowe” to problem zauważany w funkcji Windows Hello. Wiele osób zgłasza problemy przy logowaniu się z pomocą PINu, próbując zmienić PIN po raz pierwszy. Błąd ten jest powiązany z błędami o kodach 0x8009002d, 0x80070032 oraz 0x80090030.

Funkcja Windows Hello pozwala użytkownikom Windows 10 do logowania się przez rozpoznawanie twarzy, odcisk palca lub skan tęczówki. Wszystkie te opcje logowania wymagają odpowiedniego sprzętu oraz skanerów bio-autentyfikacyjnych. Dlatego też wielu użytkowników preferuje stary dobry kod PIN, składający się z 4 lub 6 znaków i dużo prostszy do zapamiętania, w porównaniu ze standardowym hasłem.

Funkcja Windows Hello, a raczej jej twórcy, muszą słuchać też na temat unikania głównych błędów. Jednym z nich jest właśnie „Urządzenie wymagane do szyfrowania nie jest gotowe”. Wiele osób narzeka na problemy z PINem, dzięki którym nie mogą się oni ruszyć z ekranu logowania i nie mają dostępu do systemu.

How to fix „Device required by cryptographic provider is not ready?”

Dla wielu użytkowników, stało to się znikąd, od razu po restarcie systemu. Inni zauważyli błąd „Urządzenie wymagane do szyfrowania nie jest gotowe” po czystej instalacji systemu Windows 10. Najczęściej jednak problem ten ma miejsce przy pierwszym ustawianiu PINu lub jego zmianie. W tan lub inny sposób, Microsoft nie wyjaśnia, czemu takie rzeczy się dzieją, i w jaki sposób można naprawić ten problem.

Ludzie informują, że tworzenie nowych kont i łączenie ich z Microsoftem nie pomogło naprawić błędu „Urządzenie wymagane do szyfrowania nie jest gotowe”. Bez odpowiedniego sposobu, problem pojawia się z powrotem, szybciej lub później.

Kolejnym odrzucanym rozwiązaniem błędu „Urządzenie wymagane do szyfrowania nie jest gotowe” jest reset kodu PIN. Nawet, jeśli tego dokonasz, możesz otrzymać kolejne powiadomienia, mówiące „żądanie niedostępne” – znaczy to, że kod PIN nie istnieje dłużej na koncie.

Napraw z łatwością błąd „Urządzenie wymagane do szyfrowania nie jest gotowe”

Nie panikuj, jeśli trafiłeś na błąd „Urządzenie wymagane do szyfrowania nie jest gotowe” przy próbie zalogowania się na system Windows 10. Chociaż Microsoft nie zapewnił jeszcze oficjalnych sposobów naprawy, istnieje wiele metod, jakie można wykorzystać.

Na początku, możesz próbować utworzyć nowe konto i połączyć je ze swoim kontem Microsoft. Według tych, którzy doświadczyli błędu „Urządzenie wymagane do szyfrowania nie jest gotowe”, jest to rozwiązanie tymczasowe – jeśli jednak koniecznie chcesz zalogować się do komputera, rozwiązanie to może być odpowiednie do potrzeb,
Jeśli to nie pomogło, sprawdź, xzy działa Usługa szyfrująca. Upewnij się, że jest ona ustawiona na Automatyczną. W tym celu:

 • Naciśnij Windows + R, wpisz services.msc, i naciśnij Enter.
 • Przewijaj, aż zobaczysz Usługę szyfrującą i kliknij na nią dwa razy.
 • Na początku, upewnij się, że Sposób uruchamiania jest ustawiony na Automatyczny.
 • Następnie, jeśli usługa działa, naciśnij przycisk Zatrzymaj.
 • Naciśnij następnie Start, by uruchomić usługę ponownie.

Jeśli kroki te nie pomogły, spróbuj następujących sposobów:

Sposób 1. Zresetuj ACL w folderze Ngc

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Kliknij drugim przyciskiem na Windows i wybierz Wiersz Poleceń (Administrator).
 • Skopiuj i wklej następującą komendę: icacls C:\\Windows\\ServiceProfiles\\LocalService\\AppData\\Local\\Microsoft\\Ngc /T /Q /C /RESET
  UWAGA: Jeśli potrzeba, zamień literę C na literę dysku głównego.
 • Następnie, naciśnij Enter, by wykonać komendę.
 • Wpisz Exit i naciśnij Enter, by zamknąć Wiersz Poleceń.
 • Na koniec, dodaj nowy PIN.

Jeśli błąd ten wrócił, lub pojawił się na nowo, spróbuj kolejnego sposobu naprawy błędu „Urządzenie wymagane do szyfrowania nie jest gotowe”

Metoda 2. Usuń zawartość folderu NGC

Jeśli nie możesz zalogować się poprzez swój PIN, zaloguj się z pomocą hasła, a następnie usuń zawartość folderu NGC. Najpierw jednak musisz stać się właścicielem tego folderu.

 • Log in to Windows 10 using your password.
 • Press Windows key + X and open File Explorer.
 • Przejdź do ścieżki C:\\Windows\\ServiceProfiles\\LocalService\\AppData\\Local\\Microsoft.
 • Kliknij drugim przyciskiem na folder NGC i wybierz Właściwości.
 • Otwórz zakładkę Bezpieczeństwo, kliknij przycisk Zaawansowane i znajdź sekcję Właściciel.
 • Kliknij na link Zmień i w polu Wprowadź nazwę obiektu, wpisz Administratorzy lub Nazwę użytkownika (zależnie od tego, czego korzystasz).
 • Kliknij Sprawdź nazwy oraz OK.

 • Zaznacz pole Zastąp właściciela na podfolderach i obiektach i kliknij Zatwierdź -> OK, by zapisać zmiany.
 • Sprawdź teraz, czy możesz wejść do folderu NGC. Jeśli tak, zaznacz wszystkie pliki i usuń je.
 • Następnie, naciśnij Windows + I, by otworzyć Ustawienia.
 • Otwórz ustawienia Konta i wybierz Opcje logowania.
 • Kliknij dodaj PIN i zastosuj się do instrukcji.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić "Urządzenie wymagane do szyfrowania nie jest gotowe"?"