Jak naprawić Tap Windows Adapter V9?

Problem: Cześć. Ostatnio zacząłem korzystać z VPNa i zauważyłem, że mam coś na swoim komputerze nazwane Tap Windows Adapter V9. Najgorsze jest to, że nie mogę połączyć się z siecią, gdy to urządzenie jest uruchomione. Nie jestem pewien, co robić – chcę korzystać z VPNa, lecz także chcę odzyskać swoje stabilne połączenie internetowe. Próbowałem to wyłączyć, lecz urządzenie samo się włączyło ponownie. Czy istnieje jakiś sposób na rozwiązanie tego irytującego problemu?

Rozwiązany problem

TAP-Windows Adapter V9 to sterownik sieci pozwalający VPNowi na połączenie z jego serwerami. Jego domyślną lokalizacją instalacji jest C:/Program Files/Tap-Windows, a pojawia się on jako karta sieciowa. Niestety, część użytkowników zgłasza, że mają oni problem z połączeniem, gdy włączony jest TAP Windows Adapter V9, a po wyłączeniu urządzenia to aktywuje się wraz z ponownym uruchomieniem komputera.

TAP-Windows Adapter V9 może pojawić się na Twoim urządzeniu od razu po instalacji klienta VPN (ExpressVPN, CyberGhost, NordVPN, itd.). Większość klientów korzysta z tego adaptera do łączenia się z serwerem. Dlatego też użytkownicy mogą być zaskoczeni i nie wiedzieć, skąd wziął się ten program. W przeciwieństwie do TAP Provider V9 for Private Tunnel, sterownik ten jest bezpieczny i wykorzystywany do odpowiedniego działania VPNa.

Pierwotnie, użytkownicy nie powinni mieszać z działaniem tego komponentu. Jeśli jednak pojawiają się problemy, można wykonać kilka rzeczy. Możesz uruchomić ponownie bądź całkowicie usunąć adapter, a następnie ponownie go zainstalować. Zazwyczaj, problemy z nim związane znikną – przyczyną problemów jest zazwyczaj adapter pozostawiony przez poprzednią wersję VPN.

WSKAZÓWKA: Jeśli masz problem z systemem i wciąż pojawiają się wiadomości błędów, sugerujemy pobranie i instalację Fortect. Program ten jest w stanie przeskanować, wykryć i naprawić problemy w systemie operacyjnym.

Przejdźmy teraz do naprawy problemów TAP-Windows Adapter V9 – rzuć okiem na poniższe rozwiązania.

Wskazówka 1. Wyłącz i włącz adapter ponownie

Jeśli masz problem z adapterem TAP, sugerujemy najpierw zrestartować do w następujący sposób:

  • W wyszukiwarce na pasku zadań, wpisz Panel Sterowania
  • Przejdź następnie w Sieć i Internet > Centrum Sieci i Udostępniania
  • Po prawej stronie nowego okna, kliknij na Zmień ustawienia karty sieciowej
  • Kliknij drugim przyciskiem myszy na sieć lokalną korzystającą z TAP Windows Adapter V9 i wybierz Wyłącz
  • Poczekaj chwilę, kliknij na adapter ponownie i wybierz Włącz

Wskazówka 2. Zreinstaluj sterownik TAP Windows Adapter V9

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli nie możesz połączyć się z siecią korzystając z VPNa, spróbuj zreinstalować TAP Windows Adapter V9:

  • Kliknij drugim przyciskiem na przycisk Start i wybierz Menedżer Urządzeń
  • W zakładce Karty sieciowe wybierz TAP-Windows Adapter V9
  • Kliknij drugim przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj urządzenie
  • Zastosuj się do instrukcji na ekranie do momentu ukończenia procesu

Po usunięciu sterownika spróbuj uruchomić klienta VPN. W zależności od wykorzystywanego programu, może on wyświetlić okno sugerujące instalację brakujących sterowników. Jeśli program pokazuje błąd brakującego sterownika, wejdź na stronę dewelopera i zainstaluj najnowszą wersję klienta VPN.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić Tap Windows Adapter V9?"