Jak naprawić przeglądarkę Microsoft Edge, która nie otwiera plików PDF?

Problem: Cześć! Od czasu instalacji Creators Update (V1703) przeglądarka Microsoft Edge przestała otwierać pliki PDF. Próbowałem zresetować domyślne aplikacje, ale to nie pomogło. Kiedy kliknąłem na plik PDF podczas przeglądania sieci, otrzymałem błąd informujący, że ta strona nie odpowiada. Próbowałem otworzyć te same pliki w Firefoxie i wszystko było w porządku. Jak mogę to naprawić?

Rozwiązany problem

Przeglądarka Microsoft Edge posiada domyślną przeglądarkę plików PDF w systemie Microsoft 10, ale użytkownicy nadal napotykają błędy, kiedy próbują otworzyć łącze internetowe lub uruchomić określony plik. Istnieją pewne konkretne błędy, które pojawiają się na ekranie, kiedy pliku nie da się otworzyć. Istnieją problemy, w przypadku których kroki rozwiązywania problemów mogą pomóc naprawić sytuację, w której Microsoft Edge nie otwiera plików PDF.

Starsze wersje systemu Windows, takie jak 7, 8 czy 8.1, nie miały fabrycznie zainstalowanej domyślnej przeglądarki plików PDF. Od czasu wydania Windows 10 ludzie nie muszą już instalować narzędzia innych firm do przeglądania plików PDF, ponieważ funkcja przeglądania PDF została wbudowana w Microsoft Edge. W związku z tym, po instalacji systemu Windows 10, Microsoft Edge pojawia się nie tylko jako domyślna przeglądarka internetowa, ale także jako domyślna przeglądarka plików PDF.

W konsekwencji, kiedy ludzie klikają na plik PDF, system automatycznie włącza MS Edge. Niestety, wiele osób zgłaszało problemy z Edge, gdy próbowali otworzyć pliki PDF. Problem ten pojawia się zazwyczaj po instalacji aktualizacji Windows 10, Creators Update, lub czasem po regularnych aktualizacjach.

Jak naprawić przeglądarkę Microsoft Edge, która nie otwiera plików PDF?

Edge może nie otwierać niektórych plików PDF, jeśli zawierają dane technologii ułatwień dostępu, np. czytników ekranu, jak Narrator. Niemniej jednak mogą istnieć inne przyczyny, takie jak pamięć podręczna Edge lub infekcja malware. Z tego względu, zanim zaczniesz panikować lub nim zainstalujesz przeglądarkę PDF innej firmy, wykonaj skan za pomocą Fortect lub innego, preferowanego narzędzia anty-malware i zrestartuj Microsoft Edge.

Dodatkowo powinieneś wyczyścić historię przeglądania w Edge. Jeśli żaden z tych kroków nie pomógł naprawić przeglądarki Edge, która nie otwiera plików PDF, to sprawdź, czy plik PDF, który chcesz otworzyć, nie jest uszkodzony. W tym celu spróbuj otworzyć go w innej przeglądarce internetowej. Ostatnia rzecz, jaką możesz zrobić, jeśli żadna z tych metod nie pomaga, to otwierać pliki PDF w innej przeglądarce – do czasu pojawienia się innego rozwiązania dla tego problemu.

How to Fix Microsoft Edge that Won’t Open PDF Files?

Oto film dla twojej wygody:

Zresetuj MS Edge jako domyślną przeglądarkę PDF, by naprawić problem z nieotwieraniem plików przez Microsoft Edge

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 1. Naciśnij klawisz Windows + I by otworzyć Ustawienia.

 2. Otwórz Aplikacje i wybierz Domyślne aplikacje.

 3. Kliknij na link Wybierz aplikacje domyślne według typu pliku.

 4. Przewiń w dół, aż znajdziesz wpis .PDF i kliknij na Edge obok niego.

 5. Wybierz dowolną inną przeglądarkę PDF na liście i ustaw ją tymczasowo jako domyślną przeglądarkę PDF.

 6. Następnie zresetuj Edge jako domyślną przeglądarkę i zamknij Ustawienia.

 7. Aby wprowadzić zmiany, zalecane jest ponowne uruchomienie komputera.

Napraw Microsoft Edge, by rozwiązać problemy z Microsoft Edge

 1. Naciśnij klawisz Windows + I, by otworzyć Ustawienia.

 2. Wybierz Aplikacje i otwórz sekcję Aplikacje i funkcje.

 3. Znajdź i kliknij na wpis Microsoft Edge.

 4. Znajdź łącze Opcje zaawansowane i otwórz stronę Zużycie pamięci i resetowanie aplikacji.

 5. Na tej stronie powinieneś zobaczyć opcje Napraw i Resetuj. Kliknij Napraw (nie usunie to danych).

 6. Aby potwierdzić wybór, kliknij przycisk Napraw i zamknij Ustawienia.

 7. Uruchom ponownie Microsoft Edge i zobacz, czy problem został rozwiązany.

Usuń pamięć podręczną w Microsoft Edge, by naprawić przeglądarkę Microsoft Edge, która nie otwiera plików PDF

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 1. Uruchom przeglądarkę, a następnie przejdź do Ustawienia i nie tylko.

 2. Znajdź Ustawienia, by przejść do Prywatność i usługi. W obszarze Wyczyść dane przeglądania kliknij na Wybierz elementy do wyczyszczenia.

 3. Wybierz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej i kliknij Wyczyść teraz.

Jeśli żadna z tych wskazówek nie pomogła w naprawieniu problemu z tym, że Edge nie otwiera plików PDF, to naszym ostatnim zaleceniem będzie korzystanie tymczasowo z innej przeglądarki PDF, do czasu, gdy Microsoft wyda poprawki. Jeśli nie wiesz jak ustawić inne narzędzie jako domyślną przeglądarkę PDF, to zapoznaj się z samouczkiem na tej stronie.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Alice Woods
Alice Woods - Dzieli się wiedzą o ochronie komputerów

Alice Woods jest ekspertem specjalizującym się w analizie i badaniu cyberzagrożeń. Jej zadaniem na WyleczPC jest szerzenie wiedzy i niesienie wsparcia użytkownikom potrzebującym ochrony ich komputerów przed złośliwymi aplikacjami.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić przeglądarkę Microsoft Edge, która nie otwiera plików PDF?"