Jak naprawić problem “Wykryto potencjalny błąd bazy danych Windows Update”?

Pytanie

Problem: Jak naprawić problem “Wykryto potencjalny błąd bazy danych Windows Update”?

Próbowałem naprawić komputer. Uruchomiłem Windows Update i zaznaczyłem „Napraw uszkodzenia bazy danych Windows Upadte” oraz „Napraw komponenty Windows Update”. W zamian otrzymałem informację „Wykryto potencjalny błąd bazy danych Windows Update”. Jak mogę go naprawić?

Rozwiązany problem

Odkąd informatycy mówią o konieczności instalacji wszystkich aktualizacji Windowsa, by utrzymać system w najwyższej wydajności, coraz więcej ludzi stosuje się do tych zaleceń.

Często jednak proces aktualizacji Windows 10 mierzy się z twardym orzechem do zgryzienia z powodu różnych błędów, wliczając w to „Wykryto potencjalny błąd bazy danych Windows Update”. Rzeczony błąd nawiedza użytkowników systemu Windows, gdy uruchamiają oni usługę Windows Update i próbują wyszukać najnowsze aktualizacje.

Większość aktualizacji jest instalowanych automatycznie – chyba, że właściciel urządzenia zdecyduje się na instalację ręczną. Jeśli jednak chcesz zainstalować parę aktualizacji zanim system je wykryje i zainstaluje automatycznie, możesz mieć problemy.

Błąd “Wykryto potencjalny błąd bazy danych Windows Update”

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli wyłączyłeś automatyczną usługą Windows Update i instalujesz aktualizacje Windowsa 10 ręcznie, możesz natrafić na różne przeszkody – na przykład na błędy 0x80070020, 0x80080005, 0x8024001f, 0x80244022, 0x80096004 i inne. Pierwszym sposobem na naprawę Windows Update jest Narzędzie do rozwiązywania problemów Windows Update, które powinno wykryć i naprawić błąd automatycznie.

CO jednak, jeśli Narzędzie do Rozwiązywania Problemów Windows Update zakończy działanie wyświetlając błąd „Wykryto potencjalny błąd bazy danych Windows Update”? Odpowiedź jest prosta – musisz naprawić wszystkie problemy ręcznie. Po pierwsze, odnieś się do błędu związanego z Narzędziem do rozwiązywania problemów Windows Update, a następnie znajdź rozwiązanie adekwatne do błędu Windows Update..

Naprawa błędu Narzędzia do Rozwiązywania Problemów „Wykryto potencjalny błąd bazy danych WIndows Update”

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Metoda 1. Skorzystaj z Wiersza Poleceń

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Kliknij drugim przyciskiem na Windows i wybierz Wiersz Poleceń (Administrator).
 • Skopiuj i wklej następujące komendy do Wiersza Poleceń i wciśnij Enter po każdej z nich:
  net stop wuauserv
  net stop cryptSvc
  net stop bits
  net stop msiserver
  Ren C:\\Windows\\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
  Ren C:\\Windows\\System32\\catroot2 Catroot2.old
  net start wuauserv
  net start cryptSvc
  net start bits
  net start msiserver

Jeśli komendy te nie pomogły rozwiązać błędu, spróbuj komendy sfc / scannow oraz narzędzi DISM.

Metoda 2. Uruchom SFC i narzędzia DISM

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Wciśnij Windows + X i wybierz Wiersz Poleceń (Administrator).
 • Wpisz komendę sfc /scannow i zatwierdź ją Enterem.

 • Następnie wpisz następujące komendy i wciśnij Enter po każdej z nich:
  DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
  DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

 • Zamknij Wiersz Poleceń i uruchom system ponownie.

Metoda 3. Włącz Przywracanie Systemu

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli usługa Windows Update działała bez zarzutu do teraz, możesz spróbować użyć funkcji Przywracania Systemu, a następnie poszukać aktualizacji Windows Update. Jeśli nie wiesz, jak używać Przywracania Systemu, rzuć okiem na ten artykuł.

Dodatkowo, powinieneś także sprawdzić system pod kątem uszkodzonych wpisów rejestru bądź plików. Rejestr systemu oraz ważne pliki systemowe często wywołują problemy urządzenia, konflikty związane z kompatybilnością i podobne problemy. By je sprawdzić, zalecamy użyć Fortect bądź innego profesjonalnego programu tego typu.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić problem “Wykryto potencjalny błąd bazy danych Windows Update”?"