Jak naprawić problem samoczynnie klikającej myszy w systemie Windows 10?

Problem: Ostatnio zauważyłem, że moja mysz samoczynnie klika w losowych momentach. Na początku myślałem, że mysz sama pada – pierwszą czynnością stała się więc wymiana baterii – nie pomogło to jednak. Wymieniłem więc mysz – irytujące klikania trwały nadal. Nie mogę przez to normalnie korzystać z komputera – kliknięcia następują przypadkowo, a to otwiera pliki, których nie chciałem otwierać. Irytuje mnie to. Czy możecie mi powiedzieć, z czym może być powiązany ten problem? Dzięki! Korzystam z systemu Windows 10 wersja 1809.

Rozwiązany problem

Windows 10 sprowadził wiele problemów powiązanych z jakiegoś powodu z klawiatura i myszą. Gdy jedni mówią, że klawiatura nie działa po aktualizacji do Windows 10, inni mają do czynienia z odmawiającą posłuszeństwa myszą.

Tym razem, jeden z oddanych użytkowników Windowsa 10 poinformował o braku możliwości korzystania z myszy z powodu jej regularnego klikania przez cały czas. W konsekwencji, nie może on kontrolować komputera – wariująca mysz uruchamia losowe pliki, aplikacje i oprogramowanie.

Samoczynne klikanie myszy może nastąpić na każdym systemie operacyjnym. Przeważają jednak obecnie przypadki z systemu Windows 10. Jest to naturalne – coraz więcej ludzi aktualizuje swoje systemy do Windows 10. Warto też wspomnieć, że po badaniach związanych z tym błędem zauważyliśmy, że nie tylko mysz może odmówić posłuszeństwa, lecz także touchpad.

Gdy niektórzy użytkownicy informują o wskaźniku poruszającym się na opak, inni informują o samoczynnie klikającej myszy, a jeszcze kolejne osoby doświadczają obydwu problemów jednocześnie. Niektórzy eksperci twierdzą, że takie zachowanie myszy jest wywoływane czynnikami zewnętrznymi: pyłem, kurzem, resztkami żywności i podobnymi problemami.

Bez względu na to, błąd wskaźnika może być też spowodowany awarią sterownika. Jeśli więc twoja mysz klika samoczynnie, spróbuj wykonać następujące kroki.

Sposób 1. Sprawdź błędy sprzętu

W niektórych przypadkach, mysz znajdująca się poza kontrolą może być efektem zwykłego włosa bądź kłębka kurzu w niej się znajdującego. Otwórz mysz i oczyść ją sprężonym powietrzem. Nie zapomnij o porcie USB – oj także może powodować samoczynne klikanie myszy. Możesz także spróbować innego portu USB.

Każda mysz ma też przybliżoną liczbę kliknięć, po której odmówi posłuszeństwa. Powinieneś więc zmienić układ myszy, by sprawdzić, czy to jest problemem. Wykonaj następujące kroki:

 • Kliknij drugim przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Ustawienia
 • Wejdź w Urządzenia
 • Kliknij na Mysz po lewej stronie
 • Przy opcji Wybierz główny przycisk, wybierz Prawy

Jeśli mysz przestała klikać, przyczyną jest uszkodzony lewy przycisk myszy. Zakup nowe urządzenie.

Sposób 2. Zaktualizuj sterownik myszy poprzez Menedżer Urządzeń

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Sterowniki urządzeń są ważną częścią usprzętowienia – pozwalają one urządzeniom na poprawne działanie. Dlatego też, uszkodzone lub przedawnione sterowniku mogą powodować samoczynne klikanie myszy. By zaktualizować sterowniku, wykonaj następujące czynności:

 • Kliknij drugim przyciskiem na Start i wybierz Menedżer Urządzeń. Możesz dokonać tego samego, wpisując menedżer urządzeń w wyszukiwarce i klikając na nią.
 • Rozwiń opcję Myszy i inne urządzenia wskazujące klikając na nią (po lewej stronie)
 • Kliknij drugim przyciskiem na mysz i wybierz Zaktualizuj Sterownik
 • Wybierz opcję Wyszukaj automatycznie aktualizacje sterowników i poczekaj, aż system ukończy aktualizację
 • Uruchom ponownie komputer

Sposób 3. Wyłącz Blokadę Kliknięć

Blokada Kliknięć może być użyteczną funkcją dla niektórych użytkowników – może jednak być przyczyną problemów z myszą. Dlatego też, powinieneś spróbować wyłączyć tą funkcję:

 • Wejdź w Ustawienia i wybierz Urządzenia
 • Po lewej stronie, wybierz Mysz
 • W opcji Powiązane ustawienia, kliknij na Dodatkowe opcje myszy
 • Odznacz pole przy Włącz blokadę kliknięć i naciśnij OK

Sposób 4. Przeskanuj urządzenie pod kątem wirusów, by naprawić samoczynnie klikającą mysz

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Zauważyliśmy, że w niektórych sytuacjach użytkownicy doświadczyli błędów z myszą, gdy ich komputer był zdalnie sterowany. Oznacza to obecność niebezpiecznego wirusa na komputerze – pierwszą rzeczą, jaką powinieneś wykonać, jest rozłączenie się z Internetem i wykonanie pełnego skanu systemu z pomocą odpowiedniej aplikacji, takiej jak Fortect. Powinieneś wykonać skanowanie w Trybie Awaryjnym, by mieć pewność, że malware zostanie wyłączone:

 • Wejdź w Ustawienia > Aktualizacje i bezpieczeństwo > Odzyskiwanie
 • W prawym panelu, znajdź Zaawansowane uruchomienie i wybierz Uruchom ponownie teraz
 • Gdy system Windows uruchomi się ponownie, wybierz następujące opcje: Rozwiązywanie problemów > Opcje zaawansowane > Ustawienia uruchamiania
 • Wybierz Włącz Tryb Awaryjny i kliknij na Uruchom ponownie

Sposób 5. Wyłącz połączenia Zdalnego Pulpitu

Uważaj, gdyż ransomware takie, jak Ryuk, Everbe, VACv2, i inne mogą być wprowadzone do komputera poprzez protokół pulpitu zdalnego. Zalecamy użytkownikom wyłączenie tej funkcji:

 • Kliknij drugim przyciskiem na Start i wybierz System
 • W lewym panelu, znajdź opcję Pulpit Zdalny
 • Znajdź opcję Włącz pulpit zdalny i kliknij na przełącznik, by go Wyłączyć

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić problem samoczynnie klikającej myszy w systemie Windows 10?"