Jak naprawić Page fault in nonpaged area?

Pytanie

Problem: Jak naprawić Page fault in nonpaged area?

Cześć. Pracowałem nad dokumentem Word, gdy nagle mój komputer z systemem operacyjnym Windows 10 wyświetlił niebieski ekran i komunikat PAGE FAULT IN NONPAGED AREA. Uruchomiłem komputer ponownie i przez pewien czas wszystko wydawało się być w porządku, ale kilka godzin później spotkałem się z tym samym błędem. Czy jest coś, co można zrobić, by te błędy przestały zakłócać moją pracę? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Rozwiązany problem

Page fault in nonpaged area to błąd niebieskiego ekranu śmierci , który może zaskoczyć użytkowników zupełnie niespodziewanie i prowadzić do utraty danych, jeśli praca nie została zapisana. Nie ma innej możliwości niż pozwolić komputerowi na ponowne uruchomienie się (to działanie ma miejsce po każdym błędzie BSOD) i to zazwyczaj rozwiązuje problem. Jednak niektóre błędy niebieskiego ekranu mogą powracać i sprawić, że użytkownicy zaczynają szukać metod naprawy błędu Page fault in nonpaged area.

Gdy pojawia się niebieski ekran śmierci Page fault in nonpaged area, użytkownicy otrzymują następujące wyjaśnienie:

Komputer napotkał problem i należy go uruchomić ponownie. Trwa zbieranie informacji o błędzie. Po zakończeniu tego procesu komputer zostanie automatycznie uruchomiony ponownie (ukończono 0%).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wyszukaj w Internecie informacje o następującym błędzie: PAGE FAULT IN NONPAGED AREA

Jak widać, treść błędu Page fault in nonpaged area nie daje żadnych wskazówek odnośnie tego, dlaczego błąd występuje, więc może to powodować u użytkowników konsternację i frustrację. Jednakże większość niebieskich ekranów śmierci nie podaje zbyt wielu informacji poza kodem błędu.

Page fault in nonpaged area występuje, ponieważ system Windows nie może zlokalizować pliku w swojej pamięci i istnieje wiele powodów, dla których może się tak zdarzyć. Dotyczyć może to np. osób, które przypadkowo lub celowo anulowały instalację aktualizacji Windows. Co więcej, niektórzy twierdzili, że problem leżał w wadliwej pamięci RAM .

Na szczęście istnieje kilka sposobów naprawy błędu Page fault in nonpaged area. Zanim jednak przejdziesz do dalszych działań, zalecamy spróbowanie rozwiązania tej kwestii automatycznie poprzez pobranie i zainstalowanie Reimage – unikalnego oprogramowania do naprawy komputera. Posiada ono bazę danych, na którą składa się wiele plików związanych z systemem Windows, a które mogą powodować błąd Page fault in nonpaged area.

Jeśli nie chcesz próbować naprawiać błędu PAGE FAULT IN NONPAGED AREA automatycznie, przejdź do poniższych rozwiązań.

Rozwiązanie 1. Uruchom Kontroler plików systemowych

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Restoro Mac Washing Machine X9.

Dostęp do Kontrolera plików systemowych, znanego też jako SFC, można uzyskać poprzez Wiersz polecenia. Należy jednak upewnić się, że jest on uruchamiany przy użyciu uprawnień administratora:

 • Wpisz cmd w polu wyszukiwania

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na wynik wyszukiwania Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator

 • Gdy otworzy się nowe okno, wpisz następującą komendę i wciśnij Enter

  sfc /scannow

 • Poczekaj aż system Windows ukończy skanowanieRun SFC scan
 • Windows powinien automatycznie naprawić wszelkie uszkodzenia plików systemowych

Rozwiązanie 2. Uruchom sprawdzanie dysku

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Restoro Mac Washing Machine X9.

Ponieważ błąd PAGE FAULT IN NONPAGED AREA może być powiązany z uszkodzonym woluminem NTFS , powinieneś przeprowadzić sprawdzanie dysku poprzez Wiersz polecenia:

 • Ponownie otwórz Wiersz polecenia jako administrator

 • Wpisz następujący wiersz i wciśnij Enter:

  chkdsk /f /r

 • Wpisz literę Y i wciśnij EnterRun checkdisk

Rozwiązanie 3. Użyj Narzędzia diagnostyki pamięci, by sprawdzić czy pamięć RAM nie jest uszkodzona

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Restoro Mac Washing Machine X9.

Jeśli problem leży w wadliwej pamięci, Narzędzie diagnostyki pamięci go ustali. Jeśli narzędzie potwierdzi te przypuszczenia, powinieneś zastąpić wadliwy sprzęt nową pamięcią RAM – to naprawi błąd Page fault in nonpaged area:

 • Wpisz Diagnostyka pamięci systemu Windows w okno wyszukiwania i wciśnij Enter

 • Wybierz opcję Uruchom ponownie teraz i sprawdź występowanie problemów (zalecane); nie zapomnij zapisać swojej pracy przed wybraniem tej opcji, ponieważ twój komputer natychmiast ponownie się uruchomiRun Windows Memory Diagnostics

 • W zależności od konfiguracji twojego komputera i zainstalowanego sprzętu, skanowanie może potrwać około godziny (w przypadku pamięci RAM 8GB), więc bądź cierpliwy

 • Wyniki skanowania powinny zostać wyświetlone, gdy tylko ponownie zalogujesz się na swoim komputerze

Rozwiązanie 4. Wyłącz automatyczne zarządzanie plikiem stronicowania dla wszystkich dysków:

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Restoro Mac Washing Machine X9.

Możesz zwiększyć pamięć wirtualną używając pliku stronicowania systemu Windows – wykorzystuje on miejsce na dysku twardym tak, jakby była to pamięć RAM. Oto jak to zrobić:

 • Wpisz Zaawansowane ustawienia systemu w polu wyszukiwania i wybierz opcję Wyświetl zaawansowane ustawienia systemu

 • Właściwości systemu > otworzy się karta Zaawansowane

 • Pod sekcją Wydajność kliknij na UstawieniaEnter advanced system settings

 • Idź do karty Zaawansowane i kliknij Zmień… pod sekcją Pamięć Wirtualna

 • Odznacz opcję Automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania dla wszystkich dysków i kliknij OKDisable automatic page size management

Rozwiązanie 5. Zaktualizuj system Windows

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Restoro Mac Washing Machine X9.

Czasami różne błędy BSOD mogą być spowodowane nieprawidłowo zainstalowanymi aktualizacjami Windows. Oto jak pobrać najnowsze i upewnić się, że używasz najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego:

 • Kliknij prawą myszą na Start i wybierz Ustawienia

 • Przejdź do Aktualizacja i zabezpieczenia

 • Kliknij na Sprawdź aktualizacje

 • Poczekaj aż Windows pobierze i zaktualizuje system automatycznie

 • Uruchom ponownie swój komputerUpdate Windows

Rozwiązanie 6.Inne metody naprawy błędu Page fault in non paged area, które mogą ci pomóc

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Restoro Mac Washing Machine X9.

Jeśli ostatnio zainstalowałeś nowy sprzęt (taki jak SSD lub nowe pamięci RAM), powinieneś odłączyć te urządzenia i sprawdzić czy błąd Page fault in nonpaged area się utrzymuje. Dodatkowo, niedawno zainstalowane oprogramowanie również może powodować ten problem. Możesz wypróbować następujące sposoby:

 • Przeskanuj swój system pod kątem malware

 • Odinstaluj wszystkie niedawno zainstalowane aplikacje

 • Wyłącz tymczasowo program antywirusowy

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja RestoroMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Restoro - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware RestoroBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Ekspert ds. napraw komputerów i Mac'ów

Olivia Morelli to młoda, lecz bystra ekspertka IT będąca rok of tytułu magistra systemów oprogramowania. Jej główną pasją jest jednak cyber-bezpieczeństwo - dzięki jej szczegółowemu zrozumieniu sieci komputerowych, systemów operacyjnych i sprzętu, może ona znaleźć rozwiązanie na każdy problem peceta bącż

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić Page fault in nonpaged area?"

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *