Jak naprawić "Określona domena nie istnieje lub nie można się z nią skontaktować" w systemie Windows?

Problem: Cześć. Zresetowałem komputer i nie mogę się już zalogować. Zamiast tego otrzymuję błąd „Określona domena nie istnieje lub nie można się z nią skontaktować”. Pomóżcie mi to rozwiązać, bo nie mogę korzystać z komputera…

Rozwiązany problem

Każdy komputer z systemem Windows może być chroniony hasłem, kodem PIN lub kombinacją obu — istnieją również dodatkowe środki bezpieczeństwa, które w razie potrzeby mogą być zastosowane przez użytkowników. Ekran blokady logowania jest niezwykle istotny w kontekście prywatności i bezpieczeństwa komputera — zawłaszcza gdy mowa o komputerach publicznych lub firmowych. Użytkownicy domowi również mogą korzystać z tej funkcji, aby uniemożliwić dostęp do swoich kont ciekawskim członkom gospodarstwa domowego.

Niektórzy użytkownicy mogą niestety zapomnieć swoich haseł lub mogą napotkać błędy w trakcie logowania. Choć zazwyczaj nieprawidłowe hasło skutkowałoby jedynie komunikatem o błędzie, niektórzy użytkownicy napotkali coś zupełnie innego: błąd „Określona domena nie istnieje lub nie można się z nią skontaktować”.

Choć błąd można napotkać także podczas próby dołączenia do sieci domeny, to zazwyczaj można go naprawić, zmieniając ustawienia DNS. Jednak ten przypadek jest zupełnie inny, ponieważ wygląda na to, że system Windows próbuje skontaktować się z domeną podczas próby zalogowania się do systemu.

How to fix „The specified domain either does not exist or could not be contacted” in Windows?

W większości przypadków błąd „Określona domena nie istnieje lub nie można się z nią skontaktować” występuje, kiedy komputer był już wcześniej połączony z domeną. Kiedy użytkownicy próbują z jakiegoś powodu zrestartować system, wtedy pojawia się ten problem, całkowicie uniemożliwiając użytkownikom zalogowanie się.

Nie trzeba dodawać, że taki błąd może powodować poważne problemy, ponieważ użytkownicy są zasadniczo odcięci od swoich komputerów i nie są w stanie się połączyć. Aby naprawić błąd „Określona domena nie istnieje lub nie można się z nią skontaktować”, będziesz musiał uzyskać dostęp do środowiska odzyskiwania systemu Windows i wykonać działania tam.

Uzyskaj dostęp do środowiska odzyskiwania systemu Windows

W związku z tym, że nie możesz zalogować się na swoje konto (co oznacza również, że nie możesz korzystać ze zwykłych komponentów systemu Windows, takich jak menu Start, ani poruszać się po plikach i folderach przy pomocy Eksploratora plików), musisz wykonać działania za pośrednictwem środowiska odzyskiwania systemu Windows, do którego można uzyskać dostęp w następujący sposób:

 • Wciśnij i przytrzymaj przycisk Shift na klawiaturze, a następnie kliknij Zasilanie > Restart na ekranie logowania. How to fix „The specified domain either does not exist or could not be contacted” in Windows?
 • Kiedy system się zrestartuje, powinieneś wejść w środowisko odzyskiwania.
 • Następnie postępuj według rozwiązania, które przedstawiamy poniżej.

Rozwiązanie 1. Ustaw swoje konto jako administrator

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Możesz otrzymać błąd logowania, kiedy system Windows postrzega Cię jako osobę nieupoważnioną, dlatego ustawienie się jako Administrator może pomóc rozwiązać problem:

 • W środowisku odzyskiwania wybierz Opcje zaawansowane, a następnie przejdź do Rozwiązywania problemów.
 • W tym miejscu powinieneś być w stanie wywołać Wiersz polecenia. How to fix „The specified domain either does not exist or could not be contacted” in Windows?
 • Wklej następujące polecenie w oknie Wiersza polecenia i wciśnij Enter:
  net user Administrator /active:yes How to fix „The specified domain either does not exist or could not be contacted” in Windows?
 • Zamknij okno i uruchom ponownie komputer.
 • Sprawdź, czy możesz się ponownie zalogować.

Rozwiązanie 2. Zmień parametry logowania za pomocą Edytora rejestru

Możesz zmienić parametry w rejestrze, aby naprawić problem. W rejestrze musimy poszukać parametrów logowania w następujący sposób:

 • Otwórz ponownie Wiersz polecenia za pośrednictwem środowiska odzyskiwania.
 • Wpisz następujące polecenie i wciśnij Enter:
  regedit
 • Kiedy otworzy się Edytor rejestru, przejdź do następującej lokalizacji:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Netlogon\Parameters How to fix „The specified domain either does not exist or could not be contacted” in Windows?
 • Po prawej stronie okna znajdź wpis SysvolReady i kliknij go dwukrotnie.
 • W tym miejscu zmień Dane wartości z 0 na 1 i kliknij OK. How to fix „The specified domain either does not exist or could not be contacted” in Windows?
 • Zamknij wszystko i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 3. Zainstaluj ponownie system Windows

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Aby wykonać ten krok, będziesz musiał przygotować działający obraz ISO systemu Windows, dlatego potrzebujesz działającego komputera, do którego możesz się zalogować.

 • Odwiedź oficjalną stronę Microsoftu i pobierz nośnik instalacyjny systemu Windows 10 (wersja dla systemu Windows 11).
 • Kliknij dwukrotnie instalator i wybierz Tak, kiedy pojawi się Kontrola konta użytkownika.
 • Zaakceptuj warunki.
 • Wybierz Utwórz nośnik instalacyjny (dysk flash USB, DVD lub plik ISO) dla innej opcji komputera i kliknij Dalej. How to fix „The specified domain either does not exist or could not be contacted” in Windows?
 • Zaznacz pole Użyj zalecanych opcji dla tego komputera i kliknij Dalej.
 • Wybierz plik ISO i kliknij Dalej.
 • Po przygotowaniu ISO umieść go na nieprawidłowo działającym komputerze.
 • Uruchom ponownie komputer i szybko naciśnij F8, F10, F12, Del lub inny przycisk, który pozwoli Ci załadować system BIOS.
 • Przejdź do sekcji Rozruch (Boot) i ustaw priorytet rozruchu na Dysk flash (Flash drive).
 • Uruchom ponownie system, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, żeby ponownie zainstalować system Windows.

Wskazówka: Jeśli masz problemy z komputerem z systemem Windows, zdecydowanie zalecamy skorzystanie z narzędzia do naprawy komputera, FortectMac Washing Machine X9, którego można użyć do naprawienia różnych typowych problemów, takich jak BSOD , błędy rejestru, rozbieżności DLL , uszkodzenia spowodowane złośliwym oprogramowaniem i nie tylko.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić "Określona domena nie istnieje lub nie można się z nią skontaktować" w systemie Windows?"