Jak naprawić niepowodzenie instalacji KB5017380 w systemie Windows 10?

Problem: Za każdym razem, gdy próbuję, najnowsza aktualizacja systemu Windows – KB5017380 – nie chce się zainstalować. Ładuje się do połowy, a następnie proces ulega awarii i pojawia się komunikat, że aktualizacja się nie powiodła. Próbowałem zrestartować system, ale to nic nie dało. Pomóżcie.

Rozwiązany problem

Jeśli nie zmieniłeś domyślnych ustawień aktualizacji systemu Windows, system operacyjny automatycznie pobierze i zainstaluje najnowsze dostępne obowiązkowe aktualizacje. Microsoft dostarcza je w każdy drugi wtorek miesiąca, co powszechnie znane jest jako Patch Tuesday .

Użytkownicy mogą spodziewać się aktualizacji zabezpieczeń, aktualizacji zbiorczych, aktualizacji związanych z jakością czy funkcjami i aktualizacji poza pasmem za każdym razem, gdy proces ten zostanie zainicjowany. Nowe aktualizacje nie tylko zwiększają bezpieczeństwo dzięki łatkom na luki, ale zapewniają też większą stabilność systemu operacyjnego, ulepszają istniejące funkcje i wdrażają nowe, a także poprawiają interfejs użytkownika.

KB5017380 to opcjonalna aktualizacja systemu Windows 10, znana również jako wersja podglądowa, która została wydana przez Microsoft 20 września 2022 roku. Skupia się ona na ulepszeniach widżetu wiadomości i zainteresowania oraz wielu poprawkach błędów , z których niektóre powodowały u użytkowników błędy niebieskiego ekranu śmierci . Aktualizacja jest dostępna dla każdego użytkownika korzystającego z wersji 20H2, 21H1 i 21H2.

Niestety nie każdy może doświadczyć najnowszych iteracji i poprawek, ponieważ ludzie mogą napotkać problemy z instalacją KB5017380. U wielu osób aktualizacja może się nie zainstalować, podobnie jak bywało to w przypadku wielu innych aktualizacji systemu Windows, w tym KB5017383, KB5016688, KB5017308 i mnóstwa innych.

Jak naprawić niepowodzenie instalacji KB5017380 w systemie Windows 10?

Użytkownicy mogą napotkać problem za każdym razem, gdy inicjują aktualizację ręcznie lub automatycznie. Mogą istnieć różne przyczyny występowania tego problemu – od uszkodzonych pamięci podręcznych, nieaktywnych usług i uszkodzonych plików systemowych po ogólne błędy, które mogą wystąpić w niektórych przypadkach. Wiele takich sytuacji omówiliśmy poniżej, więc zalecamy zapoznanie się z przewodnikiem krok po kroku.

Zanim zaczniesz, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą FortectMac Washing Machine X9 – zaawansowanego narzędzia do naprawy, które potrafi znaleźć uszkodzone pliki i inne problemy, ostatecznie naprawiając różne typowe problemy z systemem Windows, takie jak niebieskie ekrany śmierci, błędy aktualizacji, błędy rejestru i nie tylko.

1. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów usługi Windows Update

Narzędzia do rozwiązywania problemów są wbudowanymi narzędziami, do których w dowolnym momencie można uzyskać dostęp za pośrednictwem ustawień systemowych. Jeśli jeszcze z nich nie korzystałeś, zalecamy uruchomienie Narzędzia do rozwiązywania problemów usługi Windows Update, ponieważ może ono zdiagnozować problemy i pomóc je rozwiązać.

 • Wpisz rozwiązywanie problemów w wyszukiwarce Windows
 • Wybierz Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów
 • Znajdź na liście Windows Update
 • Kliknij tę usługę i wybierz Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów
 • Zastosuj sugerowane rozwiązania i ponownie uruchom swój komputer

Jak naprawić niepowodzenie instalacji KB5017380 w systemie Windows 10?

2. Sprawdź system pod kątem uszkodzeń

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Uszkodzenie plików systemowych jest jedną z najczęstszych przyczyn błędów systemu Windows, awarii i innych problemów. Zalecamy przeprowadzenie skanów Kontrolera plików systemowych i DISM, aby upewnić się, że nie doszło do naruszenia integralności plików.

 • Wpisz cmd w wyszukiwarce Windows
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy wynik Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator
 • Wklej następujące polecenie do nowego okna:
  sfc /scannow
 • Wciśnij Enter i poczekaj, aż skanowanie się zakończy
 • Po zakończeniu uruchom poniższy zestaw poleceń, naciskając Enter po każdym z nich:
  DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
 • Uruchom ponownie swoje urządzenie

Jak naprawić niepowodzenie instalacji KB5017380 w systemie Windows 10?

3. Sprawdź Usługi

Aby proces automatycznej aktualizacji przebiegł bezproblemowo, na Twoim urządzeniu powinny być uruchomione odpowiednie usługi. Jeśli są już uruchomione, pomóc może ponowne ich uruchomienie.

 • Wpisz Usługi w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter
 • Znajdź usługę Inteligentnego transferu w tle (BITS)
 • Jeśli jest już uruchomiona, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom ponownie
 • Jeśli usługa nie jest uruchomiona, kliknij ją dwukrotnie i wybierz Automatyczny w obszarze Typ uruchomienia z rozwijanego menu
 • Kliknij Start, Zastosuj i OK
 • Zrób to samo z usługą Windows Update.

Jak naprawić niepowodzenie instalacji KB5017380 w systemie Windows 10?

4. Zresetuj składniki aktualizacji Windows

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Otwórz Wiersz polecenia jako administrator tak, jak wyjaśniono wcześniej
 • Skopiuj i wklej każde z tych poleceń, wciskając za każdym razem Enter:
  net stop bits
  net stop wuauserv
  net stop appidsvc
  net stop cryptsvc
  Del “%ALLUSERSPROFILE%\Application Data\Microsoft\Network\Downloader\*.*”
  rmdir %systemroot%\SoftwareDistribution /S /Q
  rmdir %systemroot%\system32\catroot2 /S /Q
  regsvr32.exe /s atl.dll
  regsvr32.exe /s urlmon.dll
  regsvr32.exe /s mshtml.dll
  netsh winsock reset
  netsh winsock reset proxy
  net start bits
  net start wuauserv
  net start appidsvc
  net start cryptsvc
 • Uruchom ponownie system

Jak naprawić niepowodzenie instalacji KB5017380 w systemie Windows 10?

5. Pobierz i zainstaluj ręcznie

Możesz spróbować zainstalować aktualizację ręcznie:

 • Przejdź na oficjalną stronę Katalogu Aktualizacji Microsoft
 • Wpisz KB5017380 w pasku wyszukiwania i wciśnij Enter lub kliknij Szukaj
 • Znajdziesz tam wiele różnych wersji aktualizacji – musisz znaleźć tę, która odpowiada specyfikacji Twojego komputera i wersji systemu Windows (jako użytkownik domowy zignoruj wersje serwera Windows)
 • Po wybraniu odpowiedniej wersji kliknij przycisk Pobierz i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie
 • Po zakończeniu uruchom ponownie swój komputer

Jak naprawić niepowodzenie instalacji KB5017380 w systemie Windows 10?

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Komputerowy ekspert-pasjonat

Gabriel E. Hall jest zawodową konsultantką od lat pracującą w branży informatycznek.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić niepowodzenie instalacji KB5017380 w systemie Windows 10?"