Jak naprawić niedziałający przycisk Start w systemie Windows 10?

Pytanie

Problem: Jak naprawić niedziałający przycisk Start w systemie Windows 10?

Cześć. Ostatnio natrafiłem na problem i jest on bardzo irytujący. Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc. Od wczoraj zacząłem mieć problemy z przyciskiem Start. Gdy klikam na niego bądź wciskam przycisk Windows, menu się nie pojawia, a znak ładowania dalej się kręci. Cortana działa bez problemu. Uwielbiam Windowsa 10 i wszystkie jego cechy – chciałbym więc korzystać z systemu. Takie błędy jednak mnie powstrzymują. Mam nadzieję, że możecie pomóc mi z tym problemem. Dzięki.

Rozwiązany problem

Wielu użytkowników było zadowolonych, gdy w lipcu 2015 wyszedł Windows 10, obiecując wiele nowych funkcji takich, jak Cortana, uruchomienie MS Edge, centrum powiadomień, zintegrowaną wyszukiwarkę i wiele innych funkcji.

Poprzednia wersja systemu – Windows 8 – miała całkowicie usunięty przycisk Start, co nie satysfakcjonowało wielu użytkowników. Następna wersja przywróciła go. Niestety, sprowadziło to kilka kolejnych problemów – użytkownicy zgłaszali problemy z Cortaną oraz z niedziałającym przyciskiem menu Start.

Chociaż korzystanie z komputera bez menu Start jest możliwe, może być niezwykle frustrujące – użytkownicy nie mogą dostać się do sklepu online, menu oraz wielu innych użytecznych funkcji systemu operacyjnego.

Może być wiele powodów, czemu przycisk Start nie działa prawidłowo – jest to zależne od konfiguracji systemu, zainstalowanych aplikacji, wykorzystywanego oprogramowania i wielu innych opcji. Nasz zespół przygotował kilka rozwiązań, które można wykorzystać, by naprawić nie działający przycisk Start w Windowsie 10. Zastosuj się do naszego poradnika znajdującego się poniżej.

Zanim zaczniesz sprawdzać rozwiązania, sugerujemy skan komputera z pomocą programu Fortect. Program ten może nie tylko sprawdzić komputer pod kątem malware, lecz także naprawi pewne problemy związane z ustawieniami systemu i ich awariami. Diagnostyka jest w pełni darmowa. Jeśli chcesz naprawić te problemy, musisz zakupić licencjonowaną wersję oprogramowania. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na szybkie rozwiązanie problemu, przejdź do następujących sposobów.

Rozwiązanie 1. Odinstaluj antywirusa

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Windows posiada wbudowane oprogramowanie zwane Zaporą Systemu Windows, które można znaleźć w wielu wersjach systemu (przez jakiś czas było pobieralną aplikację z Microsoftu). Użytkownicy chcący korzystać z innego anty-malware'a muszą wyłączyć jedną z aplikacji – twa programy antywirusowe mogą być ze sobą w konflikcie. Nie zalecamy wyłączania Windows Defendera, jeśli korzystasz z niego jako z głównego narzędzia. Jeśli jednak korzystasz z innego programu, krok ten jest obowiązkowy.

 • Kliknij na menu Start i wybierz Ustawienia
 • Wejdź w Aktualizacje i Bezpieczeństwo i wybierz Bezpieczeństwo Windows po prawej stronie okna
 • Kliknij na Otwórz Centrum Bezpieczeństwa Zapory Windows
 • Następnie, wejdź w Ochrona przeciw Wirusom i zagrożeniom > Ustawienia ochrony przeciwwirusowej
 • Wyłącz Ochronę czasu rzeczywistego. To zatrzyma działanie Windows Defendera

Jeśli chcesz korzystać z Windows Defendera jako z głównego źródła anty-malware, powinieneś odinstalować obecny program antywirusowy:

 • Wciśnij Ctrl+ Shift + Esc jednocześnie i otwórz Menedżera Zadań
 • Kliknij na twojego anty-malware'a i wciśnij Zakończ zadanie
 • W wyszukiwarce znajdującej się na pasku zadań, wpisz Aplikacje i Funkcje
 • Znajdź oprogramowanie z listy i kliknij Odinstaluj
 • Uruchom komputer ponownie

Rozwiązanie 2. Utwórz nowe konto użytkownika, by naprawić niedziałający przycisk Startu w systemie Windows 10

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.
 • Wciśnij jednocześnie Ctrl+ Shift + Esc, aby otworzyć Menedżer zadań
 • Wybierz Plik > Rozpocznij nowe zadanie
 • Wpisz Powershell i zaznacz Utwórz zadanie z uprawnieniami administracyjnymi
 • Po otwarciu Powershella, wpisz następującą komendę (zauważ, że username to nazwa nowego użytkownika, a password to hasło nowego użytkownika. Nie wpisuj nawiasów kwadratowych „[]” podczas wprowadzania komendy)

net user [username] [password] /add

 • Wciśnij Enter, a następnie uruchom komputer ponownie

Rozwiązanie 3. Zreinstaluj sterowniki kart wideo i dźwiekowej

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Sterowniki to ważne komponenty systemu Windows – pomagaj one sprzętowi i oprogramowaniu poprawnie się ze sobą komunikować. W niektórych wypadkach sterowniki mogą być uszkodzone bądź niekompatybilne z urządzeniem. W takim wypadku powinieneś zreinstalować karty wideo i audio:

 • Kliknij drugim przyciskiem na Start i wybierz Menedżer Urządzeń
 • Rozwiń Karty graficzne i wybierz swoją kartę graficzną
 • Kliknij na nią i wybierz Odinstaluj sterownik
 • Zaznacz Usuń sterowniki tego urządzenia i kliknij Odinstaluj
 • Zrestartuj urządzenie
 • Zrób następnie to samo z kartą dźwiękową

Jak to zrobisz, musisz zainstalować najnowsze dostępne sterowniki. Możesz je zainstalować ręcznie, chociaż zalecamy korzystać z Smart Driver Updater, który automatycznie zaktualizuje wszystkie sterowniki na komputerze.

Rozwiązanie 4. Uruchom Kontrolę Plików Systemowych

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Kontrola plików systemowych to wbudowane narzędzie, które może być wykorzystane do zdiagnozowanie i naprawy problemów w systemie Windows. Skorzystaj z następującego poradnika:

 • Wpis zw wyszukiwarkę Wiersz Poleceń
 • Kliknij na wynik w wyszukiwarce i wybierz Uruchom jako administrator
 • W oknie Kontroli konta użytkownika wybierz Tak
 • Po otwarciu się okna Wiersza Poleceń, wpisz sfc /scannow i wciśnij Enter
 • Poczekaj na zakończenie skanu. Jeśli zostały znalezione jakieś błędy – Windows naprawi je automatycznie

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić niedziałający przycisk Start w systemie Windows 10?"