Jak naprawić niedziałający przycisk odtwarzania/pauzy na klawiaturze?

Pytanie

Problem: Jak naprawić niedziałający przycisk odtwarzania/pauzy na klawiaturze?

Cześć! W trakcie pracy często słucham muzyki na moim komputerze z systemem Windows 10, ale ostatnio przestał działać przycisk odtwarzania/pauzy. Wszystkie inne klawisze na klawiaturze działają doskonale, więc nie mam pojęcia, co się stało. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Rozwiązany problem

Kiedy słuchasz muzyki i chcesz ją zatrzymać, nie ma wygodniejszej opcji niż zrobienie tego z poziomu klawiatury. Klawisze multimedialne to przydatne przyciski, które umożliwiają łatwy dostęp do plików multimedialnych i sterowanie nimi. Dobrze współdziałają z odtwarzaczami multimedialnymi, YouTube i innymi platformami streamingowymi, a także z aplikacjami muzycznymi innych firm, np. Spotify.

Użytkownicy od lat zgłaszają, że przycisk odtwarzania/pauzy przestaje działać. Przyciski odtwarzania/pauzy przestają działać w losowych momentach, chociaż niektórzy użytkownicy zgłaszali, że miało to miejsce zaraz po aktualizacji systemu Windows.

Podczas gdy niektórzy spotkali się z awarią we wszystkich aplikacjach, inni mówili, że przyciski nie działały tylko przy używaniu wybranych aplikacji. Problem dotyczy wszystkich rodzajów klawiatur, więc nie jest związany z jakąś konkretną marką.

W większości przypadków problem nie jest związany ze stroną techniczna klawiatury, ponieważ klawisze działają prawidłowo. Niemniej jednak w rzadkich przypadkach klawisz może się zużyć ze względu na wiek lub uszkodzenia zewnętrzne (np. rozlany płyn). Jeśli dotyczy Cię któraś z tych sytuacji, powinieneś spróbować użyć innej klawiatury i zobaczyć, czy to rozwiąże problem.

To powiedziawszy, przyczyna leży zazwyczaj w oprogramowaniu, np. niektóre aplikacje mogą przejąć kontrolę nad odtwarzaniem/pauzą i innymi przyciskami sterowania multimediami. Okazało się również, że niektóre rozszerzenia mogą zakłócać prawidłową pracę klawiszy klawiatury.

How to fix play/pause button on keyboard not working?

Aby naprawić przycisk odtwarzania/pauzy, powinieneś wypróbować metody, które przedstawiamy poniżej. Jeśli chcesz przyspieszyć proces, pomóc może FortectMac Washing Machine X9. Ta aplikacja została zaprojektowana tak, by automatycznie radzić sobie z najbardziej uporczywymi błędami systemu Windows, BSOD , problemami z rejestrem i innymi problemami.

Rozwiązanie 1. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z klawiaturą

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Zacznijmy od uruchomienia narzędzi do rozwiązywania problemów:

 • Wpisz Panel sterowania w wyszukiwarce Windows i wciśnij Enter
 • Wybierz Małe ikony z menu sortuj według
 • Przejdź do Rozwiązywanie problemów, a następnie wybierz Sprzęt i dźwięk How to fix play/pause button on keyboard not working?
 • Wybierz z listy Klawiatura, kliknij Dalej i poczekaj na uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów How to fix play/pause button on keyboard not working?

Rozwiązanie 2. Wyłącz muzykę Google Play (jeśli dotyczy)

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.
 • Kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu okna Google Chrome
 • Przejdź do Więcej narzędzi > Rozszerzenia
 • W tym miejscu przesuń przełącznik w lewo, by wyłączyć rozszerzenie How to fix play/pause button on keyboard not working?

Użytkownicy zauważyli, że inne rozszerzenia przeglądarki związane z muzyką również mogą przyczynić się do uniemożliwienia działania przycisku odtwarzanie/pauza. Jeżeli więc masz inne, podobne rozszerzenie, to spróbuj wyłączyć je tak, jak opisano powyżej i zobacz, czy to pomogło rozwiązać twój problem.

Rozwiązanie 3. Wyłącz tryb blokady przewijania/tryb gry

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Klawisze multimedialne mogą nie działać, ponieważ masz włączoną blokadę przewijania. Mogłeś ją włączyć przypadkowo. W związku z tym sprawdź górną część swojej klawiatury – blokada przewijania (Scroll Lock) znajduje się obok przycisku Print Screen. Naciśnij ją raz i sprawdź, czy to pomogło rozwiązać problem z niedziałającym przyciskiem odtwarzania/pauzy. How to fix play/pause button on keyboard not working?

Dodatkowo, jeśli używasz klawiatury do gier, powinieneś również wyłączyć przycisk trybu gry – te przyciski zwykle wyłączają również funkcję odtwarzania/pauzy.

Rozwiązanie 4. Sprawdź profil klawiatury

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli używasz klawiatury, która jest dostarczana z oprogramowaniem producenta, to powinieneś sprawdzić jej ustawienia. Użytkownicy zgłaszali, że zmienili profil na inny, a zresetowanie go do ustawień domyślnych rozwiązało problem – oczywiście instrukcje dotyczące tego, jak to zrobić, będą zależne od tego, jakiej marki używasz.

Rozwiązanie 5. Zaktualizuj sterowniki

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Sterowniki są integralną częścią każdego systemu operacyjnego Windows. Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Start i wybierz Menedżer urządzeń
 • Rozwiń sekcję Klawiatury
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy swoją klawiaturę i wybierz Aktualizuj sterownik
 • Wybierz Wyszukaj automatycznie sterowniki How to fix play/pause button on keyboard not working?
 • Uruchom ponownie komputer, jeśli dostępne są nowe sterowniki

Menedżer urządzeń jest zdecydowanie gorszym narzędziem do pobierania sterowników. Może zadziałać, a innym razem może nie być w stanie znaleźć najnowszych sterowników. Z tego względu powinieneś raczej skorzystać z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników (polecamy [ref id=”DriverFix”]) lub wybrać markę i model swojej klawiatury i pobrać najnowsze sterowniki ze strony producenta.

Rozwiązanie 6. Zmień domyślny program

Napraw teraz! Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect Mac Washing Machine X9.

Jeśli twoje przyciski nie działają tylko wtedy, gdy korzystasz z określonego programu, ta metoda powinna rozwiązać problem.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy Start i wybierz Aplikacje i funkcje
 • Z lewej strony zaznacz Domyślne aplikacje
 • Znajdź sekcję Odtwarzacz muzyki How to fix play/pause button on keyboard not working?
 • Kliknij to, co obecnie się tam znajduje i wybierz z listy program, z którym masz problem.

Inne tematy, które mogą cię zainteresować:

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z OS X
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja FortectMac Washing Machine X9 nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.Mac Washing Machine X9 - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Mac OS X. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware FortectBy napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Mac Washing Machine X9

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić niedziałający przycisk odtwarzania/pauzy na klawiaturze?"