Jak naprawić niedziałającą aplikację Microsoft Photos na Windows 10?

Pytanie

Problem: Jak naprawić niedziałającą aplikację Microsoft Photos na Windows 10?

Nie mogę otworzyć plików .jpg w Windows 10. Problem zaczął się z nikąd i nie wiem, co robić.

Otworzyłem Ustawienia i sprawdziłem, jakie przeglądarki obrazów są zainstalowane na moim komputerze. Nie znalazłem opcji na oglądanie plików z pomocą przeglądarki zdjęć.

Czy możecie mi powiedzieć, jak dodać jpg do domyślnej aplikacji zdjęciowej?

Rozwiązany problem

Aplikacja Microsoft Photos to domyślnie zainstalowany program na Windows 10, który służy za otwieracz plików .jpg i .png. Pozwala on na edycję otwartych obrazków poprzez przycinanie, dopasowywania oświetlenia, obracanie, dodawanie efektów, i tym podobne.

Statystyki wykazały, że większość użytkowników Windowsa 10 preferuje korzystanie z aplikacji Zdjęć niż z zewnętrznego narzędzia z powodu jej szybkości i prodtoty. Jednakże, wielu ludzi zgłasza, że aplikacja ta nie może otworzyć zdjęć i obrazków.

Podczas, gdy niektórzy z nich trafiają na błąd „Nieprawidłowa wartość w Rejestrze”, inni nie mogą znaleźć aplikacji w opcji „Otwórz za pomocą…”. Jeśli mierzysz się z tym drugim problemem, spróbuj otworzyć zdjęcia z pomocą poniższych metod:

Metoda 1. Przywracanie aplikacji Zdjęcia

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Aplikacja Zdjęcia w poprzednich wersjach systemu Windows była znana jako Eksplorator zdjęć. Jeśli są problemy z aplikacją Zdjęcia, możesz spróbować przywrócić eksplorator zdjęć poprzez kilka modyfikacji w rejestrach.

1. Pobierz plik .reg.
2. Kliknij na plik Restore_Windows_Photo_Viewer_CURRENT_USER.reg, aby uruchomić narzędzie.
3. Gdy pojawi się okno potwierdzające, kliknij „Tak.”
4. Po zakończeniu procesu, kliknij drugim przyciskiem na jakiekolwiek zdjęcie i sprawdź, czy eksplorator zdjęć znajduje się w sekcji „Otwórz za pomocą…”.

5. Jeśli znalazłeś go, upewnij się, że ustawisz go jako domyślną aplikację. Wciśnij przyciski „Windows + I”, by otworzyć „Ustawienia.”
6. Wybierz „System” i przejdź w „Domyślne aplikacje.”
7. Znajdź eksplorator zdjęć i kliknij na „Zdjęcia.”
8. Wybierz „Windows Photo Viewer” i wciśnij „OK”, by zatwierdzić zmiany.

Metoda 2. Reinstalacja aplikacji Zdjęcia

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

W tym celu musisz uruchomić ulepszonego PowerShella. Zachowaj ostrożność, gdyż usunięcie lub modyfikacja złych kluczy może doprowadzić do poważnych problemów. By zreinstalować aplikację Zdjęcia, powinieneś:

1. Wcisnąć „Windows + S” i wpisać „PowerShell.”
2. Kliknąć drugim przyciskiem na „PowerShell” i wybrać opcję „Uruchom jako Administrator.”
3. Wpisać komendę „get-appxpackage *Microsoft.Windows.Photos* | remove-appxpackage” i wcisnąć „Enter.”

4. Następnie, otworzyć Sklep Windows i pobrać aplikację Zdjęcia.

5. Uruchomić plik instalacyjny i trzymać się zawartych w nim instrukcji, by go zainstalować.
6. Po wykonaniu, sprawdzić, czy aplikacja otwiera pliki .jpg.

Metoda 3. Usunięcie przedawnionych kluczy Rejestru

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

1. Zaloguj się na komputer jako Administrator.
2. Wciśnij „Windows + R,” wpisz „regedit,” i naciśnij „Enter.”
3. Korzystając z lewego panelu wejdź na folder „HKEY_CURRENT_USER\\Software\\Classes\\Local Settings\\Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\AppModel\\Repository\\Families\\Microsoft.Windows.Photos_8wekyb3d8bbwe”.
4. Powinieneś zobaczyć kilka wpisów, z których każdy ma numer wersji, na przykład „/Microsoft.Windows.Photos_15.1201.10020.0_” lub podobny. Jeśli folder ten zawiera 8 wpisów aplikacji Zdjęcia, oznacza to pozostawienie przedawnionych kluczy rejestru po aktualizacji aplikacji. Z tego powodu, przedawnione klucze muszą zostać usunięte (w niektórych przypadkach użytkownicy mają cztery klucze, z których dwa są przedawnione. W takim wypadku dwa stare klucze powinny zostać usunięte).

5. Zaznacz stary wpis, kliknij na niego drugim przyciskiem myszy i otwórz „Właściwości.”
6. Zaznacz „Bezpieczeństwo” i otwórz zakładkę „Uprawnienia”..

7. Kliknij na „Zaawansowane” w oknie „Zaznacz Gżytkownika lub Grupę” window.
8. Wciśnij „Znajdź teraz,” wybierz swoją nazwę użytkownika i kliknij „OK.” Kroki 5-8 wyjaśniają, jak wziąć przedawniony wpis we własność. Bez tego, nie będziesz w stanie usunąć starych kluczy.
9. Kliknij drugim przyciskiem na stary wpis i wybierz „Usuń.”
10. Powtórz proces dla wszystkich przedawnionych kluczy aplikacji Zdjęcia.
11. Na koniec zamknij wszystko i uruchom komputer ponownie.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Zapobiegaj śledzeniu cię przez strony internetowe, dostawcę usług internetowych i inne podmioty

Aby pozostać całkowicie anonimowym i zapobiec śledzeniu cię przez dostawcę usług internetowych i rząd, powinieneś skorzystać z Private Internet Access VPN. Pozwoli ci to łączyć się z Internetem zachowując całkowitą anonimowość poprzez szyfrowanie wszystkich informacji oraz zapobiegać śledzeniu, reklamom i złośliwej zawartości. Co najważniejsze, powstrzymasz nielegalne działania inwigilacyjne, które NSA i inne instytucje rządowe prowadzą za twoimi plecami. 

 

Szybko odzyskaj utracone pliki

Nieprzewidziane okoliczności mogą nastąpić w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera: może się on wyłączyć z powodu przerwy w zasilaniu, może pojawić się BSOD lub komputer może zostać ponownie uruchomiony przez losowe aktualizacje systemu Windows, kiedy na kilka minut od niego odejdziesz. W efekcie możesz utracić swoje szkolne zadania, ważne dokumenty i inne dane. Aby odzyskać utracone pliki, możesz użyć Data Recovery Pro – ten program przeszukuje kopie plików, które są wciąż dostępne na twoim dysku twardym i szybko je odzyskuje. 

 

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Rozwiązywacz problemów

Ugnius Kiguolis jest założycielem i głównym edytorem zespołu WyleczPC. Jest on profesjonalnym specjalistą ds.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić niedziałającą aplikację Microsoft Photos na Windows 10?"