Jak naprawić BSOD CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT w systemie Windows 10?

Pytanie

Problem: Jak naprawić BSOD CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT w systemie Windows 10?

Mój system dwa razy uległ dzisiaj awarii i pokazał niebieski ekran śmierci CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT. Sprawdzam i optymalizuję system regularnie, więc do tej pory działał bezbłędnie. Od ponad roku korzystam z Windows 10. W ciągu ostatnich kilku dni nie zmieniałem żadnych ważnych ustawień, poza tym, że w zeszłym tygodniu zainstalowałem aktualizację Creator's Update. Proszę, pomóżcie.

Rozwiązany problem

CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT to Niebieski Ekran Śmierci (BSOD) Windowsa. W porównaniu do błędów w wyskakujących oknach, błędy BSOD pojawiają się rzadziej, ale są znacznie poważniejsze, ponieważ zawieszają system i inicjują wymuszone ponowne uruchamianie.

W związku z tym, użytkownicy komputerów mogą doświadczać znacznych szkód, gdyż mogą utracić niektóre pliki lub informacje, nad którymi aktualnie pracują. Wśród najczęstszych przyczyn BSOD wymieniane są oprogramowanie antywirusowe , infekcje wirusami i awarie sterowników.

Jednak niebieski ekran CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT może być także wywołany niektórymi ustawieniami BIOS-u, przestarzałym firmware SSD lub wybranymi problemami sprzętowymi . Dlatego też, jeśli chcesz naprawić buga CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT, zapoznaj się z poniższymi instrukcjami i wypróbuj je jedna po drugiej.

Jak naprawić BSOD CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT w systemie Windows 10?

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Zainstaluj profesjonalny program anty-malware i za jego pomocą uruchom skan. Nasza rekomendacja to Fortect. Możesz oczywiście skorzystać także z oprogramowania, które jest już uruchomione w twoim systemie operacyjnym, ale pamiętaj o jego aktualizacji. Jeśli antywirus nie wykrył żadnych zagrożeń, zalecamy tymczasowe wyłączenie oprogramowania antywirusowego i Zapory Windowsa.

Metoda 1. Sprawdź system za pomocą profesjonalnego programu antywirusowego

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

W tym celu otwórz Menedżera zadań i zakończ tam działanie antywirusa. Następnie znajdź jego ikonę na pasku zadań, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyłącz. Po zakończeniu, wyłącz Zaporę systemu Windows:

 1. Kliknij kombinację klawiszy Windows + X i wybierz Panel sterowania.

 2. Znajdź Zaporę systemu Windows i kliknij na nią.

 3. Naciśnij opcję Włącz lub wyłącz Zaporę systemu Windows.

 4. W razie potrzeby wprowadź swoje hasło administratora i kliknij OK.

 5. Następnie ustaw Wyłącz Zaporę systemu Windows zarówno dla sieci prywatnej, jak i publicznej.

 6. Kliknij OK, by zapisać zmiany i zamknij wszystko.

 7. Teraz powinieneś sprawdzić, czy te kroki pomogły naprawić CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT. Jeśli nie, przejdź do kolejnego rozwiązania.

Metoda 2. Zaktualizuj oprogramowanie sterownika

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli przyczyna niebieskiego ekranu CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT powiązana jest ze sterownikami, instalacja aktualizacji sterownika powinna być odpowiednim rozwiązaniem. By to sprawdzić, powinieneś wykonać następujące kroki:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na Windows i wybierz Menedżer urządzeń.

 2. Sprawdź wszystkie urządzenia i poszukaj tych, które oznaczone są żółtym wykrzyknikiem.

 3. Jeśli są jakieś nieprawidłowo działające sterowniki, zaktualizuj je wszystkie. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy na sterownik i wybierz Aktualizuj oprogramowanie sterownika.

Niestety, automatyczne aktualizacje sterowników za pośrednictwem Menedżera urządzeń często zawodzą. Dlatego też zdecydowanie zalecamy, abyś zainstalował oprogramowanie Driver Update i pozwolił mu instalować najnowsze sterowniki.

Metoda 3. Uruchom dostępne aktualizacje BIOS-u

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Jeśli błąd CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT wywoływany jest przez nieprawidłowe ustawienia BIOS-u, zdecydowanie zalecalibyśmy, abyś zainstalował wszystkie dostępne aktualizacje BIOS-u.

 1. Wciśnij kombinację klawiszy Win + R, wpisz msinfo32 i wciśnij Enter.

 2. Zaznacz Podsumowanie systemu i znajdź swoją wersję BIOS-u. Upewnij się, że zapamiętałeś typ swojego BIOS-u. Najlepiej zapisz sobie gdzieś jego nazwę.

 3. Następnie przejdź na oficjalną stronę internetową producenta płyty głównej twojego komputera/laptopa i sprawdź czy dostępna jest nowsza wersja dla twojego typu BIOS-u. Jeżeli jest, pobierz ją i uruchom jej plik .exe.

 4. Na koniec uruchom ponownie swój komputer.

Metoda 4. Wykonaj skan SFC

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Miej na uwadze, że komunikat o błędzie CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT może pojawiać się na ekranie komputera z powodu możliwego uszkodzenia pliku. Możesz uruchomić skan systemu poprzez Wiersz polecenia, wpisując tam określone komendy. Postępuj według podanych poniżej kroków, ponieważ mogą one pomóc ci w ostatecznym zidentyfikowaniu problemu.

 1. Przejdź do Wyszukiwania Windows.

 2. Wpisz ''wiersz polecenia''.

 3. Wybierz opcję Wiersz polecenia i upewnij się, że uruchamiasz program jako administrator, by uzyskać zaawansowane uprawnienia.

 4. Gdy przed tobą pojawi się czarne okno, wpisz sfc /scannow i wciśnij Enter.

 5. Poczekaj aż proces zostanie ukończony i uruchom ponownie system.

Metoda 5. Zaktualizuj system Windows ręcznie

Napraw teraz!
By naprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję Fortect.

Być może w jakiś sposób niektóre z kluczowych aktualizacji Windows zostały pominięte lub uszkodzone i teraz są powodem, dla którego masz problemy związane z CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT. Nie ma jednak powodu do zmartwień, ponieważ możesz z łatwością zarządzać aktualizacjami ręcznie.

 1. Przejdź do sekcji wyszukiwanie Windows.

 2. Wpisz „aktualizacja”.

 3. Wybierz opcję Aktualizacja i zabezpieczenia.

 4. Kliknij funkcję, która mówi „Sprawdź dostępne aktualizacje”.

 5. Uruchom ponownie komputer po zakończeniu procesu.

Istnieje kilka dodatkowych sposobów naprawy CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT, które dostępne są w Internecie, jednakże większość z nich dotyczy modyfikacji ustawień BIOS-u. My jednak nie zalecamy ręcznych modyfikacji BIOS-u, o ile nie jesteś zawodowym informatykiem.

W przeciwnym razie możesz spowodować poważne uszkodzenia systemu i doprowadzić do awarii systemu. Jeśli żadne z przedstawionych tutaj rozwiązań nie pomogło, zalecalibyśmy ponowne zainstalowanie systemu operacyjnego Windows przy użyciu bootowalnego nośnika instalacyjnego systemu Windows 10.

Napraw automatycznie wszystkie problemy

Zespół wyleczpc.pl robi wszystko, by pomóc swoim użytkownikom rozwiązywać problemy z ich komputerami. Jeśli nie chcesz korzystać z ręcznych metod eliminacji problemów, skorzystaj z automatycznego oprogramowani. Wszystkie poniższe aplikacje zostały przetestowane i są polecane przez naszych fachowców. Lista tych narzędzi znajsuje się poniżej:

Oferta
zrób to teraz!
Download
repair software Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows
Dalej masz problemy?
Jeśli aplikacja Fortect nie była w stanie rozwiązać Twoich problemów, skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym. Prosimy też o podanie wszelkich informacji, jakie powinniśmy wiedzieć na temat twojego problemu
Fortect - opatentowany program specjalizujący się w naprawie systemu Windows. Podda twój komputer diagnozie i przeskanuje wszystkie pliki, biblioteki i rejestry uszkodzone przez wirusy.
Ta opatentowana aplikacja naprawcza korzysta z bazy 25 milionów komponentów, które mogą zastępić każdy uszkodzony lub brakujący plik na komputerze uzytkownika.
By napprawić uszkodzony system, musisz zakupić licencjonowaną wersję programu do usuwania malware Fortect

Chroń swoją prywatność w Internecie z pomocą klienta VPN

Gdy mowa o prywatności użytkowników, VPN ma kluczowe znaczenie. Narzędzia do śledzenia online, takie jak pliki cookie, mogą być wykorzystywane nie tylko przez platformy mediów społecznościowych i inne strony internetowe, ale także przez twojego dostawcę usług internetowych i rząd. Nawet jeśli zastosujesz najbezpieczniejsze ustawienia za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej, wciąż możesz być śledzony poprzez aplikacje połączone z Internetem. Poza tym przeglądarki nastawione na prywatność, takie jak Tor, nie są wyborem optymalnym ze względu na zmniejszoną prędkość połączenia. Najlepszym rozwiązaniem dla zachowania całkowitej prywatności jest Private Internet Access – bądź anonimowy i bezpieczny w sieci.

 

Narzędzia do odzyskiwania danych mogą zapobiec trwałej utracie plików

Oprogramowanie do odzyskiwania danych jest jedną z opcji, która może pomóc ci przywrócić twoje pliki. Kiedy usuniesz plik, nie rozpływa się on w powietrzu – pozostaje w systemie, dopóki nie zostaną nadpisane żadne dodatkowe dane. Data Recovery Pro to oprogramowanie do odzyskiwania, które wyszukuje kopie usuniętych plików na dysku twardym. Korzystając z tego narzędzia możesz zapobiec utracie cennych dokumentów, pracy domowej, osobistych zdjęć i innych ważnych plików.

O autorze
Julie Splinters - Specjalista ds. optymalizacji komputerów.

Jeśli chodzi o optymalizację komputerów, Julie Splinters jest w tym ekspertem. Nie ważne, czy chodzi o powolny smartfon, system Windows, Mac czy Linux - znajdzie ona rozwiązanie w parę minut.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Przeczytaj także w innych językach

Więcej informacji na temat "Jak naprawić BSOD CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT w systemie Windows 10?"